PDA

View Full Version : велоергометър



eccei
08-30-2011, 13:28
Майка ми иска да взима велоергометър. И имам няколко въпроса.
1. Вярно ли е че магнитния велоергометър е по-хубав?
2.Колко горе-долу струват втора употреба.
3. Можете ли да ми предложите някакъв. Обявата да е от София. Да струва до 150-200лв. Да отчита пулс, калории, време и т.н.

TheBeatles
08-30-2011, 14:06
Вкъщи имам велоергометър, купен нов от МЕТРО за мисля че 200 лева. Моя е на SPORTER, отчита абсолютно всичко, което изброи - пулс, време, калории, скорост и др. Препоръчвам го, много е добър. Има и да си нагласиш степента на натоварване по скала от 1 до 8. Също така седалката може да си я нагласиш по височина. :)

rabbito
08-30-2011, 14:11
У нас имам един, който искам да продам, ако си навита пиши на ЛС
нов е купен за 500лв...

Sigrina
08-30-2011, 20:51
Бих посъветвала майката ти добре да прецени какъв уред иска да вземе. Аз лично препоръчвам кростренажор, пред велоаргометър, защото той освен краката, натоварва почти всички зони на тялото, докато велоаргометърът - не. Иначе моят е Кетлер и съм много доволна, но далеч не се вписва в границите на финансите, които сте предвидили...

mimsssssss
08-31-2011, 08:48
Стгласна съм със Сигрина. По добре си вземете кростренажор, защото натоварва цялото тяло :) А колелото само краката и слабо седалището, тъй като стоиш. На кростренажор си прав, движиш и ръце и изобщо използваш цялото си тяло и си в движение.

eccei
09-02-2011, 08:39
А с велоергометъра отслабва ли се в ханша?

badsector
09-02-2011, 11:24
Отслабването става на цялото тяло, а не по тези части, с които правиш упражнения. Тоест, ако правиш коремни преси, примерно, няма да свалиш мазнините на корема.
Основният недостатък на велоергометъра е, че натоварва коленните стави, както стандартно колело. Иначе гледай освен изброените неща, да има симулации на различни типове натоварване. За мен най-доброто е hill (mountain) climbing.
Кростренажорите са по-комплексни като натоварване и не натоварват така ставите. Обаче е малко по-особен уред и е добре човек първо да го изпробва няколко пъти, за да прецени дали ще му е удобен.
Т'ва, което аз бих си взел, е гребен тренажор. Страшен уред е и натоварва цялото тяло по много, но не е за начинаещи.

dream1707
09-02-2011, 11:53
И аз съм за кростренажора :) У нас имам и съм си страшно доволна.

Abbey
09-02-2011, 12:38
И аз съм за кростренажора :) У нас имам и съм си страшно доволна.

Кростренажорът е по-добрия вариант :)

tonique
09-03-2011, 13:42
По-хубаво ходи при някой близък фитнес…
И трябва да има и пътечка - но си оправи и храненето…
ако искаш да отслабнеш…

Ако незнаеш кажи района си - може да знам някой…