PDA

View Full Version : нов комп



alexeibg
08-30-2011, 19:00
планувам да си взема нов комп "Настолен компютър ACER ASPIRE M3800 1ТB" от Технополис искам да питам добър ли е за игри и примерно дали ще тръгне на него GTA IV ,CRYSIS 3 и други такива дето искат много?

IEatNiggers
08-30-2011, 19:01
Да, и може би.

alexeibg
08-30-2011, 19:17
ами примерно новата FIFA 2012 ще тръгне ли и като цяло добър ли е този комп или примерно дай идея на какъв комп ще тръгне

ToOoNiCe
08-30-2011, 19:48
Оххх охх колега ако искаш геймърски комп ... не търси готова конфигурация (те са попринцип от 1000 лв нагоре) за тези 800 лв можеш да си спретнеш страшна машина :) ако искаш мога да ти предложа какво трябва да вземеш...


П.П : Няма по-добро усещане (свързано с компютри) от това сам да си направиш и сглобиш комп :)

Lucho
08-30-2011, 19:49
Абе за тръгване ще ти тръгнат, ама не се надявай след половин година новите игри да тръгнат... процесора е добър, но видеото не е кой знае какво.

Всъщност, според мен да купуваш готова конфигурация е глупаво. Най-добре кажи с какви пари разполагаш и искаш ли и монитор. Пък всеки би ти препоръчал нещо.

И още нещо - защо не помислиш върху ъпгрейд на настоящия компютър? Ако да - дай неговата конфигурация!

autista88
08-30-2011, 20:42
В готовите конфигурации се ползват:

- често стари части, които са залежали на склад и трябва да се разкарат
- гадни захранвания, като ти изгори компа да не ревеш
- гадни кутии, а това води до високи температури
- акцентира се на един компонент - примерно ненужно голям хард, за сметка на слаба видеокарта.
- сакато дъно със малки ли никакви възможности за клок и ъпгрейд
- идват с гаранционни лепенки - тоест отвориш ли кутията - губиш гаранцията, значи дори за чистене на прах трябва да ходиш в сервиз
- правят номера с гаранционните срокове

Реално Технополис не ги сглобяват тия компютри, а ги поръчват на някаква фирма, което води до ужасна бавнотия, ако имаш нужда от сервиз, а като знам техно-шит колко са учтиви.

Конкретно тоя модел ползва стар процесор - след core 2 duo има core i първо поколение, сега е актуално второто поколение core i.
Слаба видеокарта, която става за HD филми, но не и за игри.

Аз ти предлагам:

http://prikachi.com/images/404/3758404P.jpg

Плюсовете са:

- по-мощен процесор, 3 вместо 2 ядра. Може да го клокнеш лесно.
- качествено захранване, което поддържа бъдещ upgrade
- непретенциозна, но хубава кутия. Има доста места за вентилатори.
- картата е ЗВЯР. Подкарва всичко на 1920х1080. Стабилна възможност за овърклок.
- дъното поддържа usb 3 и sata 3, а и бъдещите 8 ядрени процесори на amd, тъй че няма да се притесняваш. Става за клок, ти надали ще трошиш рекорди
- няма гаранционни лепенки, всеки компонент си има отделна гаранция, а не целият компютър.

Евентуално, като минус може да се каже, че е с по-малък хард диск от другата, но този поне е тих. Хард диск се добавя лесно.

Ако имаш повече пари може да смениш процесора с phenom 955. След време е хубаво да добавиш още 4 гъби рам, а също и 1-2 вентилатора в кутията.

alexeibg
08-30-2011, 20:59
--------------------------------------------------------

alexeibg
08-30-2011, 21:03
ами приемливо но от къде да ги взема

autista88
08-30-2011, 21:06
Не - ето го магазина: http://sky.bg/NewAddress.aspx

Ако си от София - отиваш, казваш им тези части - те ти ги дават и си го сглобяваш или те ти го сглобяват (май е безплатно).

Ако не си от София - влизаш, регистрираш се на сайта, Отиваш на конфигуратор, избираш тези компоненти, които съм ти дал от списъците и поръчваш. Обаждат ти се да потвърдиш и ти го пращат - плащаш с наложен платеж, доставката е с еконт. Ако имаш проблем може да им се обадиш. Ако искаш могат да ти го сглобят, ако не ще ти пратят частите.

Компютъра, ако не го сглобяваш сам, идва готов с кутия и всичко (без записвачка, клавиатура, мишка.), слагаш кабелите и пускаш.

alexeibg
08-30-2011, 21:08
е начи пич голем си мерси много

ToOoNiCe
08-30-2011, 22:23
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=427889
eто един колега от форума предлага геймърски комп... като изключим видео картата компа е бомба

badsector
08-30-2011, 22:48
И ако чуеш някой друг, който иска да си взима готова конфигурация от Техношит, Метро, Била, Мултиизмама, Плешо и прочие вериги, му кажи да не прави тази грешка.
Ако искаш дай бюджет и кажи какво да включва конфигурацията и ще спретнем нещо.

ToOoNiCe
08-30-2011, 22:50
Вече му спретнахме 8-)

GregoryHouse
08-31-2011, 00:18
Кофигурацията от технополиc, наcипно (демек чаcт по чаcт), ако и 350 лева cтрува - пак добре ще е.

Иначе на тая дето cте му я "cпретнали"... нз какво имате предвид. Турил cи якото дъно и на него закачаш тъпотии. Като ще закачаш тоя умрел процеcор, по-добре му закачи и по евтино дъно. Ако чакаш да го ъпгрейдне... Да не говорим, че може би и го ботълнекваш, но не ми cе занимава да го проверя точно в момента. Тоя cамcунг ...изобщо не знам за какво cи го cложил...най-умрелите хардове на земята...

Нищо, профеcори бол.

yxoozo
08-31-2011, 04:56
начи мисля, че инякой по-горе го беше казал - готовите конфигурации СЪКВАТ ЯКО. за съжаление го знам от личен опит. по-добре си потърси части примерно в плесио. за краисис с тая видео карта се съмнявам, но ти си решаваш. така че търси на части

alexeibg
08-31-2011, 11:53
от нещата които прочетох разбрах че ще търся по части но ще си купувам някъде по сурвакането за да събера пачка но очакванията са около 1000-1300 лв.Затова по нова година ще отворя пак тема да ви питам какви части да си взема щото аз не съм чак толкова запознат.

Shines
08-31-2011, 13:29
Правилно недей взима никакви готови конфигурации я от технополис я от техномаркет я от другаде..Като събереш парички ни пиши, ще ти сглобим една хубава машинка, техниката остарява много бързо и цената и пада.

alexeibg
08-31-2011, 14:08
:smt023

autista88
08-31-2011, 15:34
Кофигурацията от технополиc, наcипно (демек чаcт по чаcт), ако и 350 лева cтрува - пак добре ще е.

Иначе на тая дето cте му я "cпретнали"... нз какво имате предвид. Турил cи якото дъно и на него закачаш тъпотии. Като ще закачаш тоя умрел процеcор, по-добре му закачи и по евтино дъно. Ако чакаш да го ъпгрейдне... Да не говорим, че може би и го ботълнекваш, но не ми cе занимава да го проверя точно в момента. Тоя cамcунг ...изобщо не знам за какво cи го cложил...най-умрелите хардове на земята...

Нищо, профеcори бол.

Кое ботълнеквам, че не ти схващам мисълта?

Процесора, имайки предвид цената му, е напълно подходящ за парите си и е достатъчен за GTX 460, ама карай.