PDA

View Full Version : Програма.



Requisition
08-30-2011, 22:27
Здравейте. От около около 2 месеца се занимавам по лостове, но несериозно, сега вече се реших и искам да почвам сериозно. Бихте ли ми препоръчали някаква програма за начинаещ? Бях гледал наскоро сайта на един човек, постигнал уникално тяло без фитнес и добавки,там имаше програми, но уви загубих линка. Ако има някакво значение, висок съм 178 и тежа 64 кила.

Chacho
08-30-2011, 22:28
А ти какво искаш да постигнеш?

Requisition
08-30-2011, 22:33
Ем искам да постигна релефно тяло.

ZipFail
08-30-2011, 22:34
Ох, нямам сили вече.. :D

Requisition
08-30-2011, 22:38
ok now i smell my own fail.

ZipFail
08-30-2011, 22:45
Понеже си оригинален и понеже си с логото на razer, ще си направя труда :D

Релефа не зависи от тренировките а от процента ти подкожни мазнини, а за нисък процент ти трябва хранителен режим и кардио.

Предполагам, че под релеф имаш предвид да натрупаш малко, но оформени мускули ? Най-добре първо натрупай мускулите и после орелефи, едновременно ще ти е доста по-трудно. Ако искаш да направиш маса бързо - фитнеса е по добрия вариант, ако не - разгледай раздела, теми за лостове бол.

Chacho
08-30-2011, 23:00
В сериала IT Crowd компютърджиите си бяха записали на един магнетофон "Have you tried turning it off and on again?" за автоматичен отговор по телефона на оплакващите се. Както и да е.


Представяш си релефно тяло, но да има мускули. Щом си 64 килограма, първо ти трябва да качиш, щото ти няма кво да орелефяваш. Първо масата, после чистиш.

И понеже маса се прави на маса, намери си свестен ВВД хранителен режим, с достатъчно протеини и поговори с родителите си да сработите нещо по въпроса.

Ако искаш нещо по-сериозно, не се прехласвай по слънцата и коремните. Ще е хубаво да правиш набирания с широк и с тесен хват, като се отпускаш до долу и не риташ с краката. 4 серии широк и 4 тесен хват е добра бройка според мен. Кофите можеш към 5-6 серии да ги блъскаш, пак пълни движения. По-наведен напред - повече гърди и предно рамо. По-вертикално натоварва и гърба. Трицепса според мен се товари еднакво, колкото и да въртиш ръце, крака и т.н. И пак, без да риташ с крака.

Други упражнения, които можеш да вкарваш са лицеви опори на успоредката, triceps dips (помпички май), клекове (ако можеш на един крак), повдигания на пръсти, раменни преси на ръце. Преди пуснах 8-минутния клип с упражнения за корема в друга тема, мързи ме пак. И повдигания на краката от вис


Примерни тренировки:
1 ден - гърди, трицепс и рамо
2 ден - гръб, крака и корем
3 ден - почивка


Когато почнеш да надхвърляш по 8-10 повторения в серия, вземи си раница с тежест.


И пак, яко ядене!

Requisition
08-30-2011, 23:13
Добре, благодаря много. Ще потърся и този клип. :)

slicky
08-31-2011, 05:46
На кои лостове ходиш,ако не форонна тайна?

musicinmyveins
08-31-2011, 06:48
За сайта,който си загубил ще е реклама затова потърси Кристиян Стаменов в гугъл и ще видиш сайта.Аз не бих ти препоръчал да гледаш програмите дето дава,защото са или много лесни или много трудни за начинаещ.Имаше една тренировка предизвикателство дет може да се използва за вдигане на бройка ама само дотам.Като цяло аз бих казал същото като Chacho да не се заглеждаш по слънца склопки планчове коремни без докосване на лоста и т.н (всички циркаджийски номера).Гледай да учиш силовите упражнения и не пропускай основните.Само една лека корекция на Chacho- Коремното е хубаво да го може,за да може да учи и силовото с негативи...Също така коремното е комплексно упражнение демек трябва да си кординиран,за да го направиш. :)

Chacho
08-31-2011, 12:11
Аз също съм с добро мнение за коремното, както и за силовите набирания. С тези двете обаче може да поизчака, надали ще ги прави като хората.

musicinmyveins
08-31-2011, 13:08
Зависи какви са му сегашните възможности.Аз коремното го учих 2-3 седмици секи ден опити опити опити (боже кат се сетя смешно ми става :D ) Даже имах адски болки в бицепса явно го претренирах щот бях на лоста с часове да опитвам.Дори като ходех по улицата ме боляха ръцете е така от самото движение :D Както и да е.
off topic:Ако нямаш силата да ги направиш не се мъчи да не си докараш проблеми (особено със силовото) И от сега ти давам един съвет за коремното понеже отворихме темата - докато свикнеш с движението винаги с човек до тебе да те пази и на нисък лост.Щото при минаването отгоре на лоста има шанс да се изтървеш и да си докараш беля,за която да съжаляваш цял живот.