PDA

View Full Version : Относно медицина



antoniqqq
08-31-2011, 08:13
Ако започна частни уроци по биология и химия в началото на септември,ще ми е достатъчно ли времето за да се подготвя за медицина,ако уча усилено? (като се има в предвид ,че материала по биология от 9-ти и 10 ти клас го знам)

yxoozo
08-31-2011, 10:25
Кой клас си?

antoniqqq
08-31-2011, 10:33
За 12-ти клас съм.Май късно се осъзнах

SmilezZz
08-31-2011, 13:07
Зависи колко пъти на седмица ще ходиш на въпросните уроци. Но все пак всичко си зависи от теб - с воля и желание всичко се постига,нали знаеш ? Пък и щом знаеш материала от 9 и 10 клас - сега ще ти е по-лесно.

mrtn
08-31-2011, 13:33
Щом знаеш 9 и 10 клас по биология.. защо въобще ще ходиш на уроци, 8 клас по-труден ли ти е ?
Ще се справиш една година стига.. и да ходиш един път в седмицата. Все пак зависи дали си на "ти" с химията и учителя ти е добър. Иначе успех в кандидатстването.. :)

mirki4a
08-31-2011, 20:25
Абсурд!Казва ти го човек минал по този път.

Аз започнах в 10 и като видях за каква лудница става въпрос в 11 се отказах.Това,което си учил/а в училище е нищо и ако отидеш само с него на изпита няма да те приемат.По добре се ориентирай към нещо друго.С това няма да те бъде.Просто физически няма да смогнеш.Трябва по биология всички уроци от 8-ми клас до 10 да ги знаеш 1:1 както са в учебника със препинателните знаци,а химията има 2 теми да развиеш,които трябва да са много подробни + 2 задачи,които са адски трудни и за да решиш трябва да знаеш всички химични закономерности...

kalpazanka
09-01-2011, 11:11
Можеш да си "парашутистка". Записваш медицина в Украйна или тук някъде на Балканите и след първия семестър/първата година се прехвърляш в роден университет като чужда студентка /в смисъл чужденка/ и си плащаш като поп. Има опция да минеш държавна поръчка при определен успех.

antoniqqq
09-01-2011, 12:11
Благодаря на отговорилите :) :) :) А един въпрос за тези,които изучават медицина : Вярно ли е ,че практиката протича в моргите и се работи с
трупове?

Verminaard
09-01-2011, 12:22
За 12-ти клас съм.Май късно се осъзнах
12ти клас а знаеш материала за девети и десети...мда,честито,вече си професорка по генетика.
Естествено че има практика в морги.Анатомията се учи на живо.И не,няма да ти връчат скалпел и да ти пльоснат някоя разложена бабишкера на масата,труповете са обработени и консервирани.Най-лошото което може да ти се случи е да припаднеш от формалина.Много хора казват че мирише отвратително,на мен лично ми е приятно,ама за теб не знам.
Плюс,в академията ти трябва или над отличен успех или връзки с пари,за да те приемат.

kalpazanka
09-01-2011, 14:23
Благодаря на отговорилите :) :) :) А един въпрос за тези,които изучават медицина : Вярно ли е ,че практиката протича в моргите и се работи с
трупове?
Ами не е ли логично анатомия и патоанатомия да ги учиш така?

canopy_
09-01-2011, 15:30
Абсурд!Казва ти го човек минал по този път.


Това, че ти не си успял/а не значи, че тя или някой друг няма да го направят?!?

Имаш шансове! Казва ти го човек минал по този път.
По-малко от година ми стигна, за да се подготвя и мисля, че се представих на добро ниво.

Учи и ще успееш +, че баловете падат, ъх...

antoniqqq
09-01-2011, 19:25
Ами ако учиш биология или медицинска химия или нещо от сорта,където се изучава анатомия,това означава ли ,че пак ще има работа с трупове?

medstudent
09-02-2011, 11:37
Здравей! Искам да ти опиша по-подробно цялата процедура около кандидатстването, защото тази година минах по този път и съм приета в Медицински Университет София. Започнах уроците началото на 12 клас по биология и по химия, като в училище химията ми беше по-силният предмет. Ходих в Образователни технологии на уроци 2 пъти в седмицата на предмет и съм много доволна от учителките и методът им на преподаване и от крайният резултат. Искам да ти кажа също, че медицината е много сериозна наука и ако не си сигурна в това, че си готова да отделиш цялото си време само за учене, по-добре се откажи. Сама ще видиш, ако започнеш да се готвиш, че на ден трябва да четеш около 5-6 часа за да постигнеш целта си. Изпитът по химия е тема от неорганичната химия и 4 задачи - две органични и две неорганични, а по биология - 3 теми, съответно от 8,9 и 10 клас. Митът за темите 1:1 с учебниците е илюзия, проверяващите искат да видят мислещи хора, а не зубрачи. Усвоиш ли материала на 100% успехът ти е гарантиран. Изпитите са много тежки, местата малко, а кандидатите много. Колкото до упражненията по анатомия и цитология - провеждат се в дисекционните зали. Времето от септември до юли е напълно достатъчно и при желание и упоритост успехът ще си проличи! Всеки, който е минал по този път ще ти каже, че не е трудно, ако го искаш на 100%, а всеки опитал се и мързящ го да си научи 3те мижави учебничета недоволства. Ако имаш въпроси питай... Успех! :)

Verminaard
09-02-2011, 15:32
Ами ако учиш биология или медицинска химия или нещо от сорта,където се изучава анатомия,това означава ли ,че пак ще има работа с трупове?
Виж сега,ти първоначално ще учиш обща медицина.В това задължително се включва анатомия и дисекция на мъртъвци.А теб щом ти е неприятно да си до китките в чужди органи,въобще за къде си тръгнала да учиш медицина?
И да повторя - независимо какво искаш,почнеш ли да учиш медицина ще режеш трупове или ще припадаш в залата и ще те късат.

gabri3lla
09-04-2011, 14:52
Съгласна съм с предното мнение. Не искаш да работиш в морга, сега ще кажеш, че и кръв не може да гледаш...... Ако започнеш частни уроци, матурата по биология със сигурност ще си я изкараш, но за кандидатстването е по-трудно. По химия особено има страшно много учене. Аз започнах да се готвя лятото преди 11 клас и пак имах малко зор при влизането, но съм приета, все пак. Ти си решаваш, само да не ти се откаже труда напразен накрая.

SummerRain
09-04-2011, 16:17
Стига да си сериозна, можеш да се подготвиш. Започнах края на 11 клас - изкарах над 5.50 и на двата изпита, моя приятелка започна началото на 12-ти - 6.00 биология, 5.75 химия.
Успех!