PDA

View Full Version : проблемна кожа от години..



ankata
08-31-2011, 12:40
здравейте,знам че сигурно темата се повтаря безброй пъти,но искам да споделя моя проблем с кожата.Така става въпрос са лицето имам пъпки които са от много време,да съм по-точна откакто се помня винаги съм ги имала така да се каже,не помня седмица,в която да не ми се появи някоя,или излизат една след друга... :x Ходила съм по лекари (кожни),но нищо или отшумяват за малко или без ефект,за това реших да пусна тема и тук,ако може някои да каже някой лек или мазило не знам и аз .. може би някой е имал такъв проблем, за който не се намира решение с години..момиче на 20 съм,ако има някакво значение,благодаря Ви предварително :)

kalpazanka
08-31-2011, 12:43
Гинекологът какво каза по въпроса? Полови хормони изследвала ли си?
Какво си ползвала до момента /поименно!/?

ankata
08-31-2011, 12:46
не мисля,че той е решението да оправя кожата на лицето,защото има и момчета с такива проблеми, а не ходят по гинеколози..Ами най-различни маски на Гарниер, крем Здраве и Бочко, салицилов спирт, Лептен... за друго не се сещам,но има и още..даже спрях и да се гримирам от мнооого време..не знам и нямам идея от какво може да е ..дали е наследствено тъй като баща ми е бил така,но се е оправил не знам кога, а аз искам по-скоро... :(

mechtaq_za_teb
08-31-2011, 12:57
не мисля,че той е решението да оправя кожата на лицето,защото има и момчета с такива проблеми, а не ходят по гинеколози..Ами най-различни маски на Гарниер, крем Здраве и Бочко, салицилов спирт, Лептен... за друго не се сещам,но има и още..даже спрях и да се гримирам от мнооого време..не знам и нямам идея от какво може да е ..дали е наследствено тъй като баща ми е бил така,но се е оправил не знам кога, а аз искам по-скоро... :(Гинекологът би ти бил полезен според мен. Може да е на хормонална основа... А как се храниш? Това също е от огромно значение. И на колко си години?

kalpazanka
08-31-2011, 13:00
^Остави я да си троши главата. Проблемът е нейн. Като философства, да се спасява.

ankata
08-31-2011, 13:21
не философствам, а си казвам мнението :) храня се нормално ..както всички останали даже пренебрегвам сладкото особено шоколада на 20г. съм пубертета мина :д просто нямам възможност да ходя по лекари още :)

kiki1991
08-31-2011, 15:42
не философствам, а си казвам мнението :) храня се нормално ..както всички останали даже пренебрегвам сладкото особено шоколада на 20г. съм пубертета мина :д просто нямам възможност да ходя по лекари още :)


аз бях като теб със години..от 12-13 годишна до сега(20) винаги съм имала пъпки,от 2-3 години нямам нито една,понеже явно е дошло времето да отшумяват,и ходих преди 1 година на гинеколог и се оказа че съм със поликистозни яйчници,не искам да те плаша но сигорно 90 % от момичетата който имат пъпки с години се оказва че е това.Особено ако пъплите ти излизат на бузите в долата част,и повечето са подкожни и остават белези дори да не се стискат.Върви по добре да те видят,щот после ще си патиш...

ankata
08-31-2011, 17:32
появяват се на челото и брадата..а какви симптоми има? Четох, но до сега от толкова години ги нямам.. а ти как се излекува какво се случи ? kiki1991

mechtaq_za_teb
09-01-2011, 05:49
появяват се на челото и брадата..а какви симптоми има? Четох, но до сега от толкова години ги нямам.. а ти как се излекува какво се случи ? kiki1991Вземи направление от личния и си запиши час за гинеколог. Аз също имах проблеми с яйчниците. След лечението кожата ми се изчисти.