PDA

View Full Version : Не е ли време вече да ми дойде??



ted4ty
08-31-2011, 13:32
Става дума за това,че съм на 14 и още не ми е дошло...много се притеснявам -.- Ако може споделете на каква възраст ви е дошло,както и на майка ви например,защото има значение...не знам според мен не е нормално да съм на 14 и още да нямам...познавам момиче,на което и` дошло в първи клас,втория срок!!Да отида ли на лекар??

Преместена.
kalpazanka

TheBeatles
08-31-2011, 13:38
За къде бързаш толкова? Има време, познавам момиче, на което му е дошло на 16. Така че няма място за притеснения. :)

ted4ty
08-31-2011, 13:44
За къде бързаш толкова? Има време, познавам момиче, на което му е дошло на 16. Така че няма място за притеснения. :)

Миии на едната ми баба и` е дошло на 23 години,то явно се предава по наследство :x пък на мама в 9-ти клас,ама по принцип се развивам по-бързо от нея...просто се притеснявам и се чувствам различна,на всичките ми приятелки им дойде !!

Julliee
08-31-2011, 13:50
Дойде ми на 12,но просто аз се развивам бързо.Няма повод за притеснения,може да ти дойде и на 15,16,17,18...

kalpazanka
08-31-2011, 13:52
Нищо не те бърка да посетиш гинеколог. Ако пък толкова не ти се ходи, ще чакаш до 16. Ако не ти е дошло до тогава, вече ще е наложително да се консултираш.

muhtesemfan
08-31-2011, 14:01
Къде са модераторите в този сайт? :-x Темата ти не е за тук! :o
П.П.:Не се притеснявай,ще ти дойде,но ако искаш отиди на гинеколог :wink:

vikenceto555
08-31-2011, 14:10
Спокойно на мен ми дойде на 14 аз също си мислех че има някакъв проблем и отидох на гинеколог и ми казаха,че всичко е наред и ми дойде точно след месец....така че отиди и ти за да се успокоиш! :)

Adda
08-31-2011, 14:43
Абсолютно никаква причина да се притесняваш няма... До 16-17 години е абсолютно нормално да не ти е дошло, въпреки че на мен ми дойде доста по-рано. Но ти си напълно здрава и няма защо да се тревожиш.

bubkaa93
08-31-2011, 14:44
Като ми дойде ми дойде бях на 10-11 майка ми и тя е била г/д на толкова ,но на баба и е дошло чак 8-9 клас не се притеснявай ще ти дойде цикъла. :)

granger
08-31-2011, 14:49
Принципно знам ,че е нормално да ти дойде до 16 годишна възраст. Така че спокойно , на някои им идва по-късно , при мен беше на 13 ... най-добрата ми приятелка , обаче я "ощастливи " на 16 , така че няма от какво да се плашиш!

4o4ina
08-31-2011, 15:19
Повярвай ми не искаш да ти идва,на мен ми дойде на 12,в началото се радвах,но сега 1 седмица от всеки месец умирам от болка и се тъпча с хапчета,за да ми мине.

Ще ти дойде,просто не го мисли. :-D

DragonLady
08-31-2011, 16:30
Повярвай ми не искаш да ти идва,на мен ми дойде на 12

+1
Като ти дойде ще видиш, че хич не е кеф ... даже ще ти се иска да не ти е идвало.

ted4ty
08-31-2011, 16:44
То не е най-якото нещо на света,но просто се притеснявам...често имам болки в корема ,също и често влагалищни секрети,но все не се случва да има кръв ...

ted4ty
08-31-2011, 17:24
Майка ми ходи на йога и инструкторката и` казала,че има определен тип асани,които могат да помогнат.Майка ми и` вярва,защото от както ходи на йога,цикъла и` идва в точен ден и час!Но все пак не знам...някой ходил ли е на йога?? :(

4o4ina
08-31-2011, 18:23
Майка ми ходи на йога и инструкторката и` казала,че има определен тип асани,които могат да помогнат.Майка ми и` вярва,защото от както ходи на йога,цикъла и` идва в точен ден и час!Но все пак не знам...някой ходил ли е на йога?? :(

Еми ходи на йога! :-|

08-31-2011, 19:43
Медитация, йога, танци за предизвикване на цикъл и сякви такива глупости няма да ти помогнат. Ако тялото ти е като на 12годишно сомалийско сираче, нормално да не ти идва. Една приятелка не й дойде до 16, защото беше 165см висока 42кг

sapphire5
08-31-2011, 20:35
Повярвай ми не искаш да ти идва,на мен ми дойде на 12

+1
Като ти дойде ще видиш, че хич не е кеф ... даже ще ти се иска да не ти е идвало.

+2 . и аз исках тогава, ма сега..

ted4ty
09-02-2011, 06:51
Така...1-во благодаря на всички,които си направиха труда да ми отговорят.2-ро преди темата да бъде затворена имам още един въпрос:
Мисля,че вчера ми дойде :shock: ,защо не съм сигурна ли?Ами ситуацията е следната:
Често имам запек ,от което понякога ануса ми кърви...когато вчера отидох до тоалетна нямаше по гащите,а само като се избърсах,работата е,че имаше и по ануса и влагалището :? Възможно ли е да ми е дошло и да е потекло към ануса??
Имайте предвид,че когато имам кръв от ануса е съвсем малко и не мисля,че можеш да потече към влагалището.+ ония ден имах течение

ThisIsMe
09-02-2011, 07:19
Така...1-во благодаря на всички,които си направиха труда да ми отговорят.2-ро преди темата да бъде затворена имам още един въпрос:
Мисля,че вчера ми дойде :shock: ,защо не съм сигурна ли?Ами ситуацията е следната:
Често имам запек ,от което понякога ануса ми кърви...когато вчера отидох до тоалетна нямаше по гащите,а само като се избърсах,работата е,че имаше и по ануса и влагалището :? Възможно ли е да ми е дошло и да е потекло към ануса??
Имайте предвид,че когато имам кръв от ануса е съвсем малко и не мисля,че можеш да потече към влагалището.+ ония ден имах течение


Не мисли за менструацията,ти имаш друг проблем.Имаш кръв от ануса и не си отишла на лекар??? Трябва да се излекува запека.Непременно трябва да посетиш гастроентеролог и да обърнеш внимание на този проблем навреме! В противен случай нещата могат да се влошат и след време да имаш сериозни проблеми с изхождането.

ted4ty
09-02-2011, 07:29
Така...1-во благодаря на всички,които си направиха труда да ми отговорят.2-ро преди темата да бъде затворена имам още един въпрос:
Мисля,че вчера ми дойде :shock: ,защо не съм сигурна ли?Ами ситуацията е следната:
Често имам запек ,от което понякога ануса ми кърви...когато вчера отидох до тоалетна нямаше по гащите,а само като се избърсах,работата е,че имаше и по ануса и влагалището :? Възможно ли е да ми е дошло и да е потекло към ануса??
Имайте предвид,че когато имам кръв от ануса е съвсем малко и не мисля,че можеш да потече към влагалището.+ ония ден имах течение


Не мисли за менструацията,ти имаш друг проблем.Имаш кръв от ануса и не си отишла на лекар??? Трябва да се излекува запека.Непременно трябва да посетиш гастроентеролог и да обърнеш внимание на този проблем навреме! В противен случай нещата могат да се влошат и след време да имаш сериозни проблеми с изхождането.

Споменах и за този проблем,защото когато се избърсах видях,че има кръв и по влагалището и по ануса,не ми се вярва от ануса да се е стекла надолу...и когато ануса ми отвреме на време кърви то е...една две капчици!За това питам дали от влагалището се е стекло към ануса,защото вчера нямах никакъв проблем с изхождането пък и нищо не ме е боляло...а когато видях,че има кръв беше към 20:00 часа,а отидох по голяма нужда сутринта...Пък и този път кръвта си беше ... доста повече от едната/двете капки от ануса...

Имах сериозен запек преди 4/5 месеца,от тогава нито веднъж не съм имала

ThisIsMe
09-02-2011, 07:47
Дори и да е малко ,не е нормално да имаш кръв от ануса.Това говори за проблем.Посети гастроентеролог!По-добре сега,отколкото когато нещата са вече зле.
Относно менструацияTа:
Ако ти беше дошла,кръвотечението щеше да продължи определено време(може и да надхвърли 7 дена,тъй като още не е нормализирана)
Предменструалните симптоми са:болки в кръста,болки в яйчниците(ниско долу в корема),главоболие,изнерве ост и други,но разбира се не е задължително тези симптоми да се появят при всяка жена.Има жени,при които менструацията протича без да са налице тези симптоми.
Когато ти тече се усеща.Спри да се притесняваш за менструацията си!
За момента нямаш причина за тревога от тази гледна точка.Не знам кой ти е внушил ,че трябва да ти дойде на 14,но това не е така.Менструация трябва да настъпи до 16-17 годишна възраст.Ако когато станеш на 16-17 нямаш менструация,отиваш на гинеколог и това е !
Обърни внимание на другия си проблем!

lili12
09-04-2011, 15:40
На мен ми дойде на 12, а ти не се тревожи!На някои момичета им идва на по 8/9 години, а на други на 17/18 години.
Спокойно има време, а щом на баба ти и е дошъл късно може и на теб да ти дойде по-късно.