PDA

View Full Version : Представете си ситуацията ..



Hilary_
08-31-2011, 14:09
.. разделяте се с гадже/приятел(ка) по някакви причини. Минават 2,3,4 месеца (без каквито и да е контакти по между ви), но за вас този човек по един или друг начин е останал скъп и просто си се сещате за него често. Въпросът ми е: бихте ли му/й писали пръв/ва? За вас това е проява на слабост и унижение или начин да си върнете старите отношения?



п.п. темата е плод на скуката ми в момента и не се отнася пряко за мен .. (:

3oPuTy
08-31-2011, 14:13
Това,че съм решила да му пиша първа не означава,че искам да съм пак с него ... Просто опитвам да поддържам нормални чисто приятелски отношения.

abvd
08-31-2011, 14:14
Ще и напиша някой смс.. да се видим някаде. :)

mArMaLaDkA
08-31-2011, 14:17
Нито едното, нито другото. Преди бих казала, че е проява на слабост, обаче... зависи. Ако знам, че човекът отсреща ще се филмира излишно, ще се възгордее и ще се държи арогантно, понеже видиш ли, "тя е слабохарактерна и не може да живее без моето присъствие", най-вероятно няма да го потърся от чист инат и да, за да си спестя унижението.

Обикновено, когато прекъсна връзката си с някого, не го правя импулсивно. Дълго време обмислям и претеглям нещата и ако съм решила да сложа чертата, то нещата просто приключват и няма връщане назад. Колкото и да ми е мъчно, и колкото и да ми се иска нещата да са постарому.

Sh@d0w
08-31-2011, 14:22
Зависи по какъв повод е станало и от гледната точка.Ако човекът е сгрешил със нещо,обидил или прочие,според мен е редно да пише/потърси контакт първи.Но ако отсрещната страна е повод за прекъсване на приятелството/връзката,няма причина да се търси по-нататъшен контакт според мен.

Adda
08-31-2011, 14:37
Зависи много от това как сте се разделили, дали от негова страна има желание да поддържате отношения и какви отношения искаш ти всъщност.

Ако сте се разделили с гръм и трясък, по-добре не подновявайте отношенията си. Особено ако сте били виновни и двамата. След като толкова сте се дразнели един на друг, че да скъсате няма смисъл отново да общувате, освен ако не искате да си препомните какво ви е дразнело. Ако вината е на единия от двамата, то този е по-добре да не закача другия преди да бъде проявена инициатива от другата страна.

И според мен най важното е да си изясниш след като все още означава много за теб и ти е ценен този човек какви отношения искаш да имате. Обичаш ли го още и достъчно ли е за да се съберете? Или просто ти липсва и ще се радваш да се чувате от време на време, но нищо повече?

fenkaaa
08-31-2011, 14:41
Бих,да .. но не е казано,че това ще значи нещо :)

Evterpa
08-31-2011, 14:42
Зависи каква е причината да се прекъсне контактът.
И все пак - по-скоро не. На мнение съм, че щом нещо приключва, то това не е случайно. Като цяло не вярвам в случайностите 8-) , всичко си има смисъл.

4o4ina
08-31-2011, 15:35
Не.

blaaablaaablaaa
08-31-2011, 15:43
Мммм, да, естествено. В никакъв случай не е слабост или унижение, а просто... Не се сещам дума. :D

pofek
08-31-2011, 15:50
Да,бих писал първи.Според мен това не е нито проява на слабост,нито на унижение...Също така зависи каква е причината за раздялата,както и това дали сте искали да си останете приятели или е станало така,че не можете да се поглеждате повече след това.Може да значи нещо,но според мен след 2,3 или 4 месеца вече е късно за каквото и да било...

Abbey
08-31-2011, 16:00
Ммм едва ли :-o

aleks07
08-31-2011, 16:01
Ами разбира се , че бих му писала, за мен "Здравей!" не е повод за унижение, та нали все пак тя /той си остава скъп човек

sasha_90
08-31-2011, 16:06
E,щом са минали толкова месеци без какъвто и да било контакт между нас,не бих му се обадила.Няма да има смисъл,той сигурно ще е забравил за мен и хич няма да го топли какво чувствам към него.

SmilezZz
08-31-2011, 16:16
Не бих му писала,все пак ината ми е по-голям.
Всичко е било,каквото е било. Сега е време да продължим и двамата напред.

SmilezZz
08-31-2011, 16:17
Не бих му писала,все пак ината ми е по-голям.
Всичко е било,каквото е било. Сега е време да продължим и двамата напред.

pofek
08-31-2011, 17:39
Според мен в това отношения не става въпрос за инат...

SisiStrange
08-31-2011, 17:49
Когато някой ти липсва, тези решения се взимат лесно. Не е проява на слабост или унижение да пишеш първи. Би било, ако те отрежат, а ти продължиш. Нищо лошо няма да направиш първата крачка към помирение. Ако ти отвърнат като интелигентни хора - само можеш да спечелиш. Ако ли не - ем шанс. Опитът си е опит. И игнор след това.

cigarettekisses
08-31-2011, 17:55
Начин да си върнем старите отношения.
Стига да не е досадно,не е унизително..
Просто се обаждаш да видиш как е,какво прави и т.н.
Все пак,ако има смисъл,някой трябва да си преглътне гордостта. 8-)

veliana39
08-31-2011, 18:03
Да , бих му писала .. и бих му казала как се чувствам постепенно.. чувствата са дадени за това да се покажат и да се споделят , а не да се крият някъде дълбоко в душата и да те притискат постоянно .. :-) Друг е въпроса как той ще реагира .. По реакцията му ще разбера дали наистина му е пукало и дали му пука и сега..

Hilary_
08-31-2011, 18:10
хмм ето го и мнението ми:
Моето колебание се е основавало винаги на това, че ако го направя бих съжалявала. Просто никога не мога да бъда на 100% сигурна, че е правилно и си заслужава. За мен може да значат много хората в живота ми, но след толкова време да не се сетят за мен не говори добре за тях ..

sapphire5
08-31-2011, 18:58
зависи дали си заслужава. 8-)

Moderatorius
08-31-2011, 20:06
Честно казано, мисля че не бих писала аз първа. Щом сме се разделили и той не ме е потърсил=>няма интерес към мен и един вид аз му досаждам. Плюс това гордостта ми е прекалено голяма, но знае ли човек кво може да се случи. Много ме учуди веднъж като се бяхме разделили с едно момче и след 1-2 месеца изведнъж получавам обаждане.. и за мое ОГРОООООООООООООООООООООО ОМНО учудване - беше от него. Не го очаквах, миислех че едва ли пак ще се чуем/видим, въпреки че доста често си мислех за него. След време го попитах кво го е накарало да ми се обади и той ми каза, че дълго е мислел и е решил, че тъпо сме се разделили. Просто добре е помислил кво иска и е действал.

bloodyF
08-31-2011, 21:24
Това,че съм решила да му пиша първа не означава,че искам да съм пак с него ... Просто опитвам да поддържам нормални чисто приятелски отношения.


мдам (:
на няколко месеца си пишем с един бивш..свестен е, ама не се получиха нещата и единия път аз му пиша, другия път той се сети..и така общо взето..

а примерно с приятелка..ами ако ми е истинска приятелка ще и пиша много ясно! или ако ми липсва..

JuStElly
08-31-2011, 21:33
Ами щом ми липсва що да не му пиша.. :)

kyon
08-31-2011, 21:33
Не бих му писала,все пак ината ми е по-голям.
Всичко е било,каквото е било. Сега е време да продължим и двамата напред.

djipsito
08-31-2011, 21:36
Ами случвало ми се е... ии колкото и да исках да му пиша и да знам как е и кво става с него, някви общи неща, не го направих. Писах му точно два пъти, веднъж да му честитя нова година и после чак на рожденният му ден, просто така от уважение.

Сега той ми пише, хах.

OKW
08-31-2011, 22:21
При мен това е проява на слабост и унижение при други не е така 8-)

badsector
08-31-2011, 22:34
Ако сме се разделили по взаимно съгласие, може и да останем приятели. Но ако са се подиграли с мен, просто изтривам дадената персона от живота си.

xoxi
09-01-2011, 00:13
Зависи поради какви причини сме се разделили.
Ако не е имало големи драми, бих му писала първа. Ей така да разбера как е.
За мен това не е нито проява на слабост, нито начин да се унижавам, а още по-малко пък да си връщам стари отношения. Щом вече ми е БИВШ, значи е имало основателна причина за това и няма смисъл отново същата история да въртим.
Аз лично с бившия имах желание отново да се съберем, не защото вярвах, че нещата ще се променят, но защото ми липсваше чувството да бъда с него. Не му писах, защото знаех какъв ще е изхода от това. Сега не съжалявам, даже сама на себе си се чудя за хладнокръвието, което съм показала тогава.

Всъщност може би бих направила компромис с първата ми чисто детска любов. Най-сладката любов..
Сега лятото го засичам сравнително често и супер много му се радвам какъв мъж е станал. Нямам сърце да му обърна гръб или да му откажа.. :D

fUcKsMiLe
09-01-2011, 02:13
E,щом са минали толкова месеци без какъвто и да било контакт между нас,не бих му се обадила.Няма да има смисъл,той сигурно ще е забравил за мен и хич няма да го топли какво чувствам към него. Точно.
Само за някои случаи бих направила изключения, но не ми се пише в момента.

BumpyRide
09-01-2011, 05:54
Мм да, бих. Но ако съм сигурна, че човека отсреща няма да ме разбере погрешно. Бих му писала, колкото да си кажем няколко думи, какво ново при него при мене и така.. :)

BrainlessROCKBABY
09-01-2011, 06:23
щом ти пука за този човек, значи е важен за теб.. а животът е твърде кратък, за да губим тези хора..

anonymous708973
09-01-2011, 10:01
Когато съм с някого, влагам много и човекът ми е много скъп. Не бих допуснала да се разделим със скандали и не плюя по хора, които са били важни за мен. По тая причина искам да продължа контакта с тях и не приемам търсенето като унижение. Просто си познавам хората и знам, че няма да го изтълкуват като слабост, а просто като желание да поддържаме добри отношения.

Verminaard
09-01-2011, 12:02
.. разделяте се с гадже/приятел(ка) по някакви причини. Минават 2,3,4 месеца (без каквито и да е контакти по между ви), но за вас този човек по един или друг начин е останал скъп и просто си се сещате за него често. Въпросът ми е: бихте ли му/й писали пръв/ва? За вас това е проява на слабост и унижение или начин да си върнете старите отношения?



п.п. темата е плод на скуката ми в момента и не се отнася пряко за мен .. (:
Щом е имало период на лиспа на контакт след скъсване,простиращ се във месеци,старите 'чувства' няма да се възстановят.Плюс,след като сте си теглили майната,да тръгнеш да я/го подпитваш как е,ей така,защото нямаш менталния капацитет да преодолееш раздялата е най-малкото жалко,да не говорим за проява на слабост.

vesito13
09-01-2011, 16:04
Ако този човек е прекъснал контакта с мен, никога не бих го потърсила първа. Не смятам, че бих имала основание за това. А може би просто от гордост и инат... Не мисля, че си заслужава да търся човек, който може дори да не ме помни. Приемам го като един вид слабост от моя страна.