PDA

View Full Version : Пространното житието на Кирил...



cchumata
08-31-2011, 21:44
Всички знаем кои са Методи и Кирил, създателите на нашата свещена писменост. Това е първото нещо, което човек си спомня за солунските братя. Знаем също, че са родени в Гърция, Солун, че Константин е наричан още Философ, че двамата братя имат ключова роля в не само нашата страна. Знае, че Всички, или почти всички знаем за техните мисии, но по-често за неговите - Кирил, по-малкия брат. Не зная от кога, но има поредица уроци по Български език и Литература за 9-ти клас за братята, писмеността и Българската книжовност. Навярно в моята среда малко хора знаят, че Кирил Философ - Константин, е написал "Пространното житие на Кирил", на което и произведение сме правили и класно... Нали знаем, че започва със следното изречение: "Подражавайте на мене, както аз на Христа." Нали той и Методи "изтворяват" Българската азбука, за да могат по-лесно да превеждат книги, така както и Библията. Та във Библията, Новия Завет, в книгата наречена "Коринтияни" 11 глава 1 стих казва: Бивайте подражатели на мене, както съм и аз на Христа". Зависи от превода. Та се питам аз що за глупави хора биха повярвали, че Кирил и Методи, по-точно Константин е свят, че и са го канонизирали за светец в някаква църква в Италия - Рим. Да бе да, родени в семейството на ... ьД И даже пророчества не знам си к'фо. Водата ставала във вино и т.н. Какви ли не хора има... или е имало, де.. Плагиати големи... ВИЕ какво мислите?

TheMightyNadenica
08-31-2011, 21:53
Аз много не схванах какво точно питаш?

LunaTriCk
08-31-2011, 23:10
Аз доколкото разбрах, Кирил е взел първото изречение от "Коринтияни" 11 глава 1 стих и го е използвал в своята книга. И заради това иска да му се махне ореолчето....защото е изплагиатствал едно изречение.