PDA

View Full Version : Скъсани връзки на глезен ..



yYniiKaLnAa
09-01-2011, 00:33
Днес както си се разхождах се бях загледала на някъде и се спънах в една дупка, която беше около 15-20 см дълбока .. Усетих страшна болка в крака и понеже и преди съм си кълчила глезен реших, че отново се е случило, но той се поду и посиня .. Помислихме, че е счупен и отидохме в болница и там казаха, че е доста сериозно навяхване със скъсани връзки и ми сложиха гипс, който ще нося 20 дена ... Когато се прибрах от болницата се поинтересувах какво точно значи "скъсани връзки" .. В разни форуми пишеше, че задължително трябва да се направи операция още в първата седмица на травмата .. и в никоя от ситуациите нямаше гипс .. незнам .. ако не е нужно да се носи гипс, за какво трябва да се мъча и ако трябва да се прави операция защо не са ми казали ..

MartyD
09-01-2011, 00:38
:shock: Отиди в някоя болница веднага..това не е шега работа!!Има много некадърни лекари ..нищо чудно да са ти спестили някои подробности.. :o

badsector
09-01-2011, 06:48
Разкъсване на ставни връзки и мускулни влакна. Нормална травма, минава за месец, но след това трябва раздвижване. Правил съм го 4 пъти на левия и 2 пъти на десния крак и то не със спъване в дупка, ами при игра на баскетбол падам с цялата си тежест накриво, като стъпалото се изкривява на 90 градуса :D Първият път носих гипсова шина около 10 дена и като отидох да ми я махат, докторът каза, че съм я счупил. Следващите пъти само мажех с Алгезал за да спадне отока и нощни компреси с Лечива, за да се махне вътрешния съсирек :) Споко, ще се оправиш.

yYniiKaLnAa
09-01-2011, 20:53
Мерси :)

Grell
09-03-2011, 12:48
Ето защо не трябва да четете в интернет в повечето случаи. Особено за по-сериозни неща.
Веднага почвате да си мислите какво ли не.
Брат ми беше със същата травма като теб и седя доста време с гипс. След това нищо му нямаше. Не знам какви операции намесваш тук, но абсолютно няма такова нещо.