PDA

View Full Version : Досадни пъпчици по гърба и деколтето !!!



pisenceto90
09-01-2011, 09:08
Здр.
Уффф незнам вече какво да кажа,толкова кремове,толкова ексфолиране,разни лекарствени препарати...кькво ли нее ,уж се премахнат за малко и изведнъж пак,сигурна съм, че не са някакви оброзувания на акне ,просто малки червени пъпчици. Не са и младежки пъпки ,на 21 съм 8-) ЕЕЕеее ако някой е имал същият проблем и е намерил удачно решение нека сподели ,ще съм мнОгооо благодарна!!! :-)

fuckme
09-01-2011, 09:30
ами и аз имам такива май... според мен са от изпотяване, къпи се примерно два пъти дневно и ексфолирай често или де да знам... бях чувала някъде, че за шията и деколтето трябва да се грижиш както за лицето - да ги почистваш с такива продукти, както и гърба и раменете, защото порите там също били широки и се замърсявали...аз лично ако не се отърва от тях скоро ще се допитам до дерматоложката ми :)

pisenceto90
09-01-2011, 09:39
ами и аз имам такива май... според мен са от изпотяване, къпи се примерно два пъти дневно и ексфолирай често или де да знам... бях чувала някъде, че за шията и деколтето трябва да се грижиш както за лицето - да ги почистваш с такива продукти, както и гърба и раменете, защото порите там също били широки и се замърсявали...аз лично ако не се отърва от тях скоро ще се допитам до дерматоложката ми :)


Къпя се сутрин и вечер и се ексфолирам 1-2 пъте седмично...Не се потя много и винаги се мажа с нещо ...Отчаяна съм вече :(

badsector
09-01-2011, 09:41
Вместо вода пиеш кола и други газирани напитки. Храниш се с бърза кухня, съдържаща много бързи въглехидрати и нагъваш всевъзможни сладки неща. Сигурно и пушиш и употребяваш алкохол?

katii
09-01-2011, 09:42
Мисля, че някъде имаше такава тема.

Ако наистина не можеш да се справиш с тях, най-добре отиди на козметик/дерматолог.

fuckme
09-01-2011, 09:45
Вместо вода пиеш кола и други газирани напитки. Храниш се с бърза кухня, съдържаща много бързи въглехидрати и нагъваш всевъзможни сладки неща. Сигурно и пушиш и употребяваш алкохол?
ти пък откъде знаеш? еййй, големи специалисти се навъдиха... като се замисля не ексфолирай кожата повече от 1-2 пъти седмично, защото май разранява и дразни пъпките... така ми каза лекарката за лицето, предполаам важи и за тялото :)

katii
09-01-2011, 09:52
Една от най-добрите ми приятелки има същия проблем и доколкото помня миеше лицето и шията си с някаква бяла хума, от която пъпчиците изсъхваха. По-късно ще се чуя с нея да я питам и ще ти пиша :)

pisenceto90
09-01-2011, 09:53
Вместо вода пиеш кола и други газирани напитки. Храниш се с бърза кухня, съдържаща много бързи въглехидрати и нагъваш всевъзможни сладки неща. Сигурно и пушиш и употребяваш алкохол?
ти пък откъде знаеш? еййй, големи специалисти се навъдиха... като се замисля не ексфолирай кожата повече от 1-2 пъти седмично, защото май разранява и дразни пъпките... така ми каза лекарката за лицето, предполаам важи и за тялото :)

Това е най-странното... Не пия кола от 2-3 години :D никакво газирано,даже натуралните сокове отказвам,занимавам се с това и знам каква химия са ...Само вода..Случва ми се да се дехидратирам ,но почти винаги пия по 2 литра ..Никаки макдоналци и кфс-та много против тази храна съм , и ни ми и вкусна ..Квото си сготвя или мамините манджи ...За сладко ,не отричам хапвам си ,но мисля че в граници 1 шоколад примерно на 5 дни ,даже е много !!! Не пуша и пия само петък или събота вечер ,когато излизам и то не повече от две ,не е малко знам ,но пък един живот живея ...

fuckme
09-01-2011, 09:54
НЕ е доказано, че храната спомага за развитето на пъпките, особено, щом не говорим за акне...

pisenceto90
09-01-2011, 09:56
Една от най-добрите ми приятелки има същия проблем и доколкото помня миеше лицето и шията си с някаква бяла хума, от която пъпчиците изсъхваха. По-късно ще се чуя с нея да я питам и ще ти пиша :)

Ммм ..с хума не съм пробвала ... Ок ще чакам за повечко инфо ,много благодаря :)

fuckme
09-01-2011, 09:59
и една моя приятелка си прави маски с хума, и си почиства ежедневно със салицилов спирт, но не знам дали няма да ти се изсуши много кожата от това..

katii
09-01-2011, 10:21
Значии.. говорих с нея и ми каза, че за лицето си ползва - почистващ лосион на Гарниер, бяла хума, Пантогел. С лосиона почиства лицето си всеки ден, а другите неща ги ползва 3-4 пъти седмично. В дните, в които не ползва хумата и пантогела, маже лицето си с някакъв крем пак на Гарниер, но не помня за каква кожа ми каза (сигурно за суха).
За гърба - acne out active lotion всяка вечер, но от него много и се изсушила кожата. Каза, че направо и падат парченца по дрехите :shock: Затова, според мен недей да прекаляваш с него. Сега каза, че го маже просто с някакъв хидратиращ лосион за тяло за да се пооправи кожата и.
Надявам се да съм ти помогнала :)

kalpazanka
09-01-2011, 10:53
Акне аут активен лосион. Нанасяш до 4 пъти дневно в началото с обилно напоен памучен тампон. За 3-4 дни нанасяй така. Когато кожата ти се изсуши, намали мазането. За хидратация си вземи Nivea soft.

badsector
09-01-2011, 14:11
...Не...
Тогава може да имаш гинекологичен проблем. Отиди при някой наистина добър специалист. И пий повече вода. Алкохолът е шит, особено концентратите.

taamara
09-01-2011, 15:14
На мен много ми помагат ето тези кремове:
http://magazin-kozmetika.com/images/objects/object_320.jpg - Бочко, сякаш е мазен, но когато се намажеш с него всичко е ок, много ми помага, мажа си раменете и гърба и сега да чукам на дърво ми е много изчистен гърба : ))
и този крем също - http://apteka.framar.bg/11011058/%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC-%D0%BF%D0%B0%D0%BB%D0%B8 - Пали, е, той доста изсушава, особено по лицето, ползвам го за деколтето, но и за лицето също, много бързо премахва всякакви пъпки и петна.

pisenceto90
09-01-2011, 16:16
Благодария ви изключително много, ще се възползвам от всички съвети и дано нещо помогне...Ще пиша за резултатите след няколко дни ! :-)

mon4etygb
09-04-2011, 18:35
И аз имах същия проблем отидох на дерматолог и тя ми каза,че имам алергия към състава на повечето душгелове и към колиетата които не са от благороден мтал или пластмаса. Предписа ми един спрей GinGira alba spray и съм можела да се къпя само с бебешки душгелове. Така,че препоръчвам ти да отидеш на дерматолог дори изведнъж да са се появили ... :-) :-) :-)

pisenceto90
09-08-2011, 18:55
Ей сладури искам да ви благодаря за съветите ,взех си го това Acne out active lotion и добавех към него един измикащ гел на Виши ...Не е истена по-гладка кожа не съм имала :grin: . В началото се плашех с тия парченца кожа, но сега нищо ми няма .....Благодаря още веднъж !!! :-) :-) :-)

kalpazanka
09-09-2011, 07:03
Моля. :-)
Заключвам.