PDA

View Full Version : Откраднат лаптоп ;(



martin4eto0o
09-01-2011, 09:22
Откраднаха ми лаптопа може ли по някакъв начин да се проследииии?????? Помогайте моля ви сее!!

lubo9712
09-01-2011, 09:34
Няма начин, освен ако не си качила една американска програма точно за тази работа, ама едва ли я имаш на лаптопа.

martin4eto0o
09-01-2011, 09:52
и никакъв друг начин ли няма освен с тази програма :(

badsector
09-01-2011, 10:32
Събираш документите за покупка и отиваш в полицията. Някъде в цялата документация, с която разполагаш, трябва да има service tag на машината. По него е разбира MAC адреса на мрежовата карта и от полицията заставят интернет доставчиците от БГ да следят за този MAC адрес. Така, ако направи грешката да се включи в интернет през мрежовата карта, ще го намерят веднага.

ToOoNiCe
09-01-2011, 11:45
Събираш документите за покупка и отиваш в полицията. Някъде в цялата документация, с която разполагаш, трябва да има service tag на машината. По него е разбира MAC адреса на мрежовата карта и от полицията заставят интернет доставчиците от БГ да следят за този MAC адрес. Така, ако направи грешката да се включи в интернет през мрежовата карта, ще го намерят веднага.

Наистина ли смяташ ,че полицията ще се занимава с лаптоп ? Когато ми откраднаха телефона подадох молба в полицията и след 2 месеца ми казаха ,че не са намерили нищо... общо взето полицията е (българската) боза ...

GregoryHouse
09-01-2011, 11:52
Събираш документите за покупка и отиваш в полицията. Някъде в цялата документация, с която разполагаш, трябва да има service tag на машината. По него е разбира MAC адреса на мрежовата карта и от полицията заставят интернет доставчиците от БГ да следят за този MAC адрес. Така, ако направи грешката да се включи в интернет през мрежовата карта, ще го намерят веднага.

И ко прайм ако cменим МАК адреcа? :shock:

Автор/ке - пуcни жалба в полицията. Това е.

badsector
09-01-2011, 14:32
Наистина ли смяташ ,че полицията ще се занимава с лаптоп ?...Да, ако знаеш как да се отнасяш с тях. Вече се е случвало нееднократно.

...И ко прайм ако cменим МАК адреcа?...
Обикновено крадените машини попадат в ръцете на случайни хора, които не заят, че устройството е крадено. Естествено няма да тръгнат да сменят МАС адреса. Дори и да го сменят, при следващата преинсталация ще забравят да го направят. Все някога ще стъпят накриво.

martin4eto0o
09-01-2011, 16:42
от полицията ми казаха че ще направят всичко възможно но нищо не обещавали :smt021
благодаря ви все пак :)