PDA

View Full Version : Вирус



blackstreet
09-01-2011, 12:05
Здравейте, по няколко пъти на ден компа сигнализира, че има Троянски кон. Но AVG ( антивирусната ми програма) не го намира и казва, че всичко е наред. Предполагам, че ще трябва да изтегля друга по-добра антивирусна програма. Коя да бъде тя и от къде да я дръпна? В замунда ми казаха, че не стават, така ли е? Моля помагайте. А и компа ми стана по-бавен и блокира през 5-6 минути, но бързо се оправя, от вируса ли е? :o

sunman
09-01-2011, 12:18
Пробвай със Аваст!

dev22
09-01-2011, 13:45
Това мисля че ще помогне - malwarebytes -щот аз съм с Avira и не беше откривала вируси,ама кат почнах да сканирам с malwarebytes ми ги изкара 5,а преди тфа колко съм сканирал с Avira и нищо не открива 8)

naksdy
09-01-2011, 14:47
Malwarebytes не е антивирусна обаче ;)

AniBG
09-01-2011, 19:23
Аз лично си имам AVG, Windows Defender и CCleaner! Второто е доста добро, ако си на 7-ца би трябвало да ти е вградена програмката! Аз лично съм много доволна, веднага ти дава, ако имаш проблем да го оправиш и след това да минеш повторно сканиране! Ако ли пък не виж последната! Тя по-скоро чисти cookies и историята от нета, което при забиващ бавен комп доста добре се отразява и в повечето случаи помага! Да не забравяме, че същата програмка има и меню за чистене на регистъра от грешки!! :P

LubomirIvanov
09-02-2011, 09:22
Аз използвам аваст (безплатната версия) +Malwarebytes и всичко е на 6.

blackstreet
09-02-2011, 09:36
мерси на всички, изтеглих аваст и тя намери вируса и го блокира. Това, което ме притеснява сега е, че пише че е блокирала вируса и не трябват други действия, но не трябва ли да го изтрия някакси, не просто да се блокира?