PDA

View Full Version : Военен (патриотичен) клуб в училище - вашето мнение



FirkinF
09-01-2011, 20:07
Какво е мнението ви относно предложението което изпратих на директорката на училището ми?



Уважаема г-жо Борисова,

Във връзка с това, че законът за военното обучение в училищата, едва ли ще бъде приет до началото на учебната година, вследствие на което няма да бъде заложен в учебната програма за учениците от випуск 2013, и позовавайки се на Вашето одобрение за подобен вид обучение в училище, изказано в час по БЕЛ в бившия X "В" клас, и настоящ XI "В" клас, искам Вашето разрешение да бъде открит ученически клуб по военно-строева подготовка за учениците от випуски 2013 и 2014 учащи в133-то СОУ "А. С. Пушкин".
Занятията на клуба ще бъдат провеждани в извънучебно време, като програмата за провеждане на занятията ще бъде съгласувана с Вас. Учениците ще встъпват в клуба на доброволен принцип и ще могат да го напуснат по всяко време, или да бъдат изключени по разпореждане на учител, ако даденото лице проявява нисък успех в час, до подобряване на успеха му. В клуба ще се изучават елементарни правила от военно-строевата подготовка в армията - изпълняване на командите - равнис, мирно, свободно, видовете равнение, маршируване, теоретическо изучаване на званията в БА, характеристиките на стоящите на въоръжение в БА видове оръжия, изучаване на понятията тактика и стратегия, тактически игри върху карта, срещи с действащи офицери и офицери от запаса, и други. Клубът в началото ще бъде ръководен от мен с помощта на преподавателите по физическо възпитание и спорт, като в случай че се намери военен от запаса, който да води на доброволни начала обучението на членовете на клуба по военно-строева подготовка, то постът ще бъде предаден на него.
Считам че подобен вид извън учебен кръжок ще допринесе за придобиването у подрастващите такива благодетели като - любов към Родината, патриотизъм, честолюбие, работа в екип, комуникативност, чувство за отговорност, както и чувство за готовност да защитават Родината и семейството си от недоброжелатели. Един подобен кръжок ще помогне на подрастващото поколение, когато напуснат "домът на знанието" и когато започне техният истински житейски път, ще бъдат готови да поемат цялата отговорност на работното им място и да бъдат едни достойни граждани на България.
Надявам се молбата ми да бъде удовлетворена.


С уважение,
Александър Петров Петров,
ученик в XI "В" клас за учебната 2011-2012 година

SweetLuna7
09-01-2011, 20:33
Добра идея, но едва ли ще имаш много участници в този клуб.
За съжаление, няма много патриоти по училищата. :(

amk933
09-01-2011, 20:47
Честно казано аз не бих се записал, но поздравления за инициативността и успех. Добре си го написал, даже супер.

Аз съм малко по-пацифистки настроен и войни, пушки и т.н. хич не са ми присърце. Това ме кара да бъда и малко по-скептичен относно такъв тип "кръжоци". :)

FirkinF
09-01-2011, 21:26
Принципно, миналата учебна година, обсъждайки идеята на Джаба да Хат (Аню Ангелов), доста хора се изкефиха на това, така че това ще им хореса, надявам се.

AutomatiC
09-02-2011, 05:50
аз си се обучавам самостоятелно, но това е полезно при много случаи. знае ли човек как на някой луд ще му скимне да направи война, пък ние да си нямаме и напонятие как да се защитим..

BrainlessROCKBABY
09-02-2011, 08:14
Честно казано аз не бих се записал, но поздравления за инициативността и успех. Добре си го написал, даже супер.

Аз съм малко по-пацифистки настроен и войни, пушки и т.н. хич не са ми присърце. Това ме кара да бъда и малко по-скептичен относно такъв тип "кръжоци". :)

+1

но всеки според интересите си..

mirki4a
09-02-2011, 08:58
Честно казано аз не бих се записал, но поздравления за инициативността и успех. Добре си го написал, даже супер.

Аз съм малко по-пацифистки настроен и войни, пушки и т.н. хич не са ми присърце. Това ме кара да бъда и малко по-скептичен относно такъв тип "кръжоци". :)

+1

+2

На същото мнение съм - не бих се записал.