PDA

View Full Version : Л-карнитин



vampire_girl_
09-01-2011, 22:32
Не бях сигурна за къде точно е темата,но я пускам тук...

От известно време чета за този продукт насам-натам,ноо нищо не разбирам :-o Как трябва да се приема,за да се свалят килограми?Останах с впечатление,че трябва да се тренира,за да се изкара от тялото,но може да съм объркала нещо...
Има ли някакви кофти последствия за организма?
Ако някой го е пил и има резултати,нека сподели :)

pisenceto90
09-02-2011, 18:34
Л-карнитина не си е шега работа ,но в прекомерни количества ...Иначе си е аминокиселина ,която принципно организма трудно си набавия...
Да! Отслабва се от него ...Но при положиние ,че тренираш...Не е казано някакви усилени тренировки...аз примерно го пих 1 месец и ходех на аеробика 3 пъти седмично и 2 пъти ходех да тичам... Доста добре ми се отрази ,но аз нямах какво да свалям ,кой знае какво 2-3 кг. Стегнах се и определено съм доволна..Но се взима най-много веднъж на 3-4 месеца, защото организма свиква след 1 месец взимане и след тва, и 5 месеца да взимаш няма има никакъв ефект... :)

katii
09-02-2011, 18:56
Отслабва се с него, когато тренираш и спазваш хранителен режим (по тая логика можеш да отслабнеш и без него, но.. :D )
Аз си го взех и го пия вече втора или трета седмица, но не виждам ефект, защото не тренирам толкова много + това си взех супер евтин и следователно не се учудвам, че не виждам резултат 8-)
Ако ще си взимаш, най-добре си го купи от магазин за добавки. Ако е качествен и редовно си спортуваш, ще има ефект 100% :)

Buubka
09-02-2011, 19:14
честно казано и аз искам да си го взема защото ходя на фитнес от близо месец вече.. и супер трудно свалям и много много лесно качвам както и да е та говорих с фитнес инструктора и ми каза че не бил вреден но трябва спорт спорт докато се пие цената му беше около 20-30 лв

vampire_girl_
09-03-2011, 08:04
Добре де,то и без с него с толкова много спорт,колкото оставам с впечатлението,че е нужен при приема му...пак ще се стегна и сваля няколко килограма 8-) така че,каква е..ъм,файдата :D !?
И май има различни видове,като констистенция и милиграми или не знам какво там...кой е най-добър?

pisenceto90
09-03-2011, 13:56
Добре де,то и без с него с толкова много спорт,колкото оставам с впечатлението,че е нужен при приема му...пак ще се стегна и сваля няколко килограма 8-) така че,каква е..ъм,файдата :D !?
И май има различни видове,като констистенция и милиграми или не знам какво там...кой е най-добър?

Ми чесно да ти кажа има си разлика,защото като че ли, като го взимаш по трудно се изморяваш при тренировки дори не изпитваш ония зверския глад след трен. ...Изразходват се само мазнини,без да разрушаваш структурата на мускула и плус това не се качва драстично след спирането му ,както е по принцип ....Това са си мойте наблудения :) Но както си прецениш... аз най съм доволна от този на СупраВит ... -15лв в ДМ иначе и др съм ползвала ...Но пак ти казвам въпрос на преценка си е ,аз, каквото поисках го получих иминно с негова помощ,защото исках да сваля само в определени областти :)

vampire_girl_
09-03-2011, 18:05
Ами искам да свалям предимно от корем,другото си харесвам,но пък...винаги може и още 8-)

pisenceto90
09-03-2011, 19:13
Ами искам да свалям предимно от корем,другото си харесвам,но пък...винаги може и още 8-)


И аз така,корема винаги ми е бил проблемен,образуваха ми се паласки и така нататък, ее иминно там свалих и 2 месеце не тренирам и не взимам и фигурата си ми е перфектна ...Но никак не пренебрегвай упражненията за корем...Приемайки Л-карнитин и натоварвайки мускулите в дадена зона, па макар и не много ...1 месец и си дава отражение...Поне при мене :)

Sintya
09-03-2011, 20:16
Корема - коремни преси. Въпреки, че Л - карантина няма странични ефекти, не е за препоръчване да се използва от лица под 18 год.
Аз също съм под, но искам да го пробвам... засега ще си тренирам без него, пък после ще видим. :)

badsector
09-03-2011, 20:50
Катализира разграждането на мастните клетки. Те се разграждат само, когато организмът има нужда от тях. Което в нормални условия става само, когато тренираш здраво. Тоест, без здрави тренировки, няма смисъл да пиеш л-карнитин. Принципно трудно може да си навредиш с него. Трябва да го приемаш продължително време в супер огромни количества, за да претовариш черния дроб, а като се има предвид цената му, трудно може да се случи това. Иначе той си е аминокиселина, съответно е полезен за организма.

pisenceto90
09-04-2011, 06:45
Няма как да се сьглася с бедсектор,пьлни глупости ,че трябва да го взимаш в прекомерни количества,защото биологично е установено,че като всяка аминокиселина и тази щом пренасити организма спира да реагира на дейността на митохондриите ,както е в случея с Л-Карнитина т.е. да усвоява мазнини и да ги преврьща в енергия (това го твьрдя с пьлната отговорност на това ,че се занимавам с това)...Плюс това момичето иска да отслабне в дадена област,а не да натрупва релеф ,което така или иначе се постига с УсиЛени тренировки...