PDA

View Full Version : Не ви ли писна от безпаричието в българския спорт



Kockoooo
09-02-2011, 07:16
Това ще затрие всички спортове вече стана с футбола ,скоро съм сигурен ще стане и с волейбола като гледам подрастващите. В другите страни например дават по 7 милиона на клуб тел права как няма да имат сяка година отбор в шанпионска лига където дават още толкова . А в България най-голямия клуб е с 3-4 милиона год бюджет максимум лИ довечера се надяваме а чудо срещу Англия май пак ще играят 10 мин и ще ни вкарат 3 гола и 2рото полувреме ще си подават топката и ще кажем след това че сме си разделили по 1 полувреме

HolyShit
09-02-2011, 07:35
Найш ли на кой му пука за тая тъпа топка :D

TodorMarkov
09-02-2011, 07:42
За спорта последно време се отделят повече пари.Федерацията по културизъм спрямо период от 2 години има 6 пъти по-голям бюджет - 320 000лв...

Kockoooo
09-02-2011, 10:30
http://football.sportal.bg/news.php?news=323192 това е отговора на вашите мнения до къде стигнахме......

Chacho
09-02-2011, 12:50
От много време е така, много преди на нас да ни писне. Не мисля, че Свилен Нейков не е запознат с това.

dimitar_ak
09-02-2011, 13:55
Ако говорим за футбол, да ти кажа ли от къде идват парите на отборите по света? Ако нашите лигльовци малко си дадат зор на тренировките, а не на масата и дансига ще стане. Едно влизане в групи на шампионска лига носи над 15 000 000 евро приходи и то само от продажба на билети и права за мачовете.

TheManTheLegend
09-02-2011, 14:38
И закакво държавата да ги храни тези некадърници?Не са умрели гладни. Предпочитам да виждам оправени пътища вместо некви сакатълци да карат S класи.

TodorMarkov
09-02-2011, 14:55
Добре,а що говорите само за футбол не мога да разбера?!

TheManTheLegend
09-02-2011, 15:08
Защото там се наливат най-много пари без да има резултати. Има доста други спортове които реално имат нужда от спонсориране а има надежди. Изобщо не знам защо в България още се държи на футбола, само се излагаме пред чужденците. А имаме добри състезатели по
Бокс
мма
борба
щанги
лека атлетика
гребане

незнам дали някой е гледал предаването за Румяна Нейкова след като спечели олимпиадата в Пекин. Разказва добре в каква мизерия е тренирала и как се е справяла, но въпреки това прослави България.

kosder
09-02-2011, 16:18
Защото там се наливат най-много пари без да има резултати. Има доста други спортове които реално имат нужда от спонсориране а има надежди. Изобщо не знам защо в България още се държи на футбола, само се излагаме пред чужденците. А имаме добри състезатели по
Бокс
мма
борба
щанги
лека атлетика
гребане

незнам дали някой е гледал предаването за Румяна Нейкова след като спечели олимпиадата в Пекин. Разказва добре в каква мизерия е тренирала и как се е справяла, но въпреки това прослави България.А Нейкова разказваше ли как се е спирало развитието на младите таланти, които са я биели ?

TheManTheLegend
09-02-2011, 16:19
Не знам за какво говориш. Тя стана олимпийска шампионка, искаш да кажеш че в БГ е пълно с по-добри от нея само че ги е цакала :shock:

dimitar_ak
09-02-2011, 16:29
Имаме си и пресен пример за това, че пари за спорт се дават - новата зала Армеец. Друг е въпросът колко е функционална и колко струва.

zero
09-02-2011, 19:11
Даа .. кофти е да видиш как корупцията ти яде правата, както и треньора ти да каже - нямате бъдеще с мен, момчета. Съжалявам.
И да видиш как оставя всичко, за което се е борил до сега, зад гърба си.
Не е до писване човече, то е писнало отдавна ... гадно е и да гледаш млади таланти, които са хвърлили толкова усилия и пари в залите и накрая да вдигнат ръце и да кажат - "Аз не мога повече така". а мизерните пари, които печелят на турнири да не могат да им покрият масрафите за 1 месец ...
Трябва да си най-добрият, за да взимаш пари .. но нали се сещате, че НЯМА как да си най-добрият, ако в теб не се инвестира :? :? :?
В образованието вашите родители пак инвестират ! Не стават така тези работи :( Като се замислите, вече няма СПОРТНИ ЗАЛИ както се полага.
Полага се зала със всякакъв вид спортни съоражения за всеки град, които да се ползват от ученици за някакви символични цени, които да подпомагат клуба до някаква степен, а другата част да се поема от държавата.
А после ше слагали допълнителен данък на чипса (щото бил солен и от него се пълнеело) абе ПУТКА ИМ НА ВРАТА :o Ще ограничаваш ти на млад организъм храната ... деба тъпаците да еба .. около училищата не трябвало да се продават вредни храни ...
Еееееее .. много ме е яд ..
Спирам да пиша, че моа да изпиша цял роман в 3 тома !!!
Да не се каня, есента да остана малко по-свободен - с 1 авер ще пратим някое друго писмо да видим какви ще ги изядем ...

TodorMarkov
09-02-2011, 19:46
Последно време мойте наблюдения са,че се наливат пари в спорт.В сравнение с преди 5 години например,доста неща се направиха,но има какво да се желае...Залата в НСА ми направи страшно лошо впечатление.Може ли Национална СПОРТНА Академия да има 1 лежанка,стойка за клекове и някакви основни неща,дори и дъмбели няма...смешна работа.

zero
09-02-2011, 20:49
Последно време мойте наблюдения са,че се наливат пари в спорт.В сравнение с преди 5 години например,доста неща се направиха,но има какво да се желае...Залата в НСА ми направи страшно лошо впечатление.Може ли Национална СПОРТНА Академия да има 1 лежанка,стойка за клекове и някакви основни неща,дори и дъмбели няма...смешна работа.
Брат те може и да се наливат, но в какъв поток отиват тези пари ?
Т.е кой ги лапа ? Щото масово навсякъде е мизерия :shock:

TodorMarkov
09-02-2011, 21:35
Е не знам вече това..Тук таме се прави нещо,но със сигурност се краде и то здраво..

TheManTheLegend
09-02-2011, 22:08
Правят чисто нова спортна зала, ще строят 3 нови стадиона по футбол на обща стойност 450 милиона евро. А най-добрите ни състезатели по ММА взимат 500 лв ако спечелят двубоя си на галавечерта. Онли ин БГ :D
А иначе футбола ни е на смешно ниво в момента, а в ММА имаме мн добри състезатели които трябва да разчитат на спонсори.

TodorMarkov
09-03-2011, 16:27
MMA наскоро навлезе като спорт и хората,които са на ниво се броят на пръстите на едната ми ръка...В футбола е разбираемо защо се наливат пари,най-гледания спорт е...Наскоро Геджев и Ицо дадоха задница с организирането на срещите,т.е не се сабраха достатъчно хора.

TheManTheLegend
09-03-2011, 16:48
Багата
Емил Захариев
Близнаците Димитрови
Камен Георгиев
Новата зВиздЪ Любо чука
Иван иванов-машината
Станислав Недков
още да изброявам ли :-o

пс: изброй 5 български футболисти от световна класа :lol:
Бербатов
Мартин и Стилян Петрови
аз до тука се сещам. За 5 клуба да не говорим...

TodorMarkov
09-03-2011, 17:00
Хахах стига..Камен никога не е бил за този спорт..Любо има 2 срещи,едната от които имат подозрения за купена..Близнаците това са хората,които имат подготовка за световна сцена.

TheManTheLegend
09-03-2011, 17:26
Ами Емил Захарив, Недков и Багата? Какво му е на Камен?
И все пак не отговори на въпроса ми 8-)

TodorMarkov
09-03-2011, 17:40
А как какво му е...ти гледал ли си въобще срещи с него..Те на гала вечерта в НДК до края на 2рия рунд не се бяха удряли...Сисо е добър,но за нивото,което е в България.На мача с Багата си беше чиста случайност,че не му го взе.
Останал си с грешно впечатление,не съм привърженик на футболът,още по-малко на този в България,но е факт,че там са истинските пари.

HolyShit
09-03-2011, 18:09
Истинските пари - трябва да имаш един принтер и да почнеш да си вадиш,че все няма и все няма :D

plamentigaraa
09-03-2011, 19:20
Абе имаме много боксьорчета за който няма пари за ръкавици да излязат на ринга апък са на световна класа ама кво да говорим ко ми отпускат пари за тез назобените културисти и някви там измислени спортове дето няма никва преспектива а не отпуска за истинските спортове то е срамота състезатели като близаните Димитрови,Деан Топалски и други да се бият за по 400-500 лева ...

bateman
09-03-2011, 20:13
Ако говорим за футбол, да ти кажа ли от къде идват парите на отборите по света? Ако нашите лигльовци малко си дадат зор на тренировките, а не на масата и дансига ще стане. Едно влизане в групи на шампионска лига носи над 15 000 000 евро приходи и то само от продажба на билети и права за мачовете.
И Левски като играха в Шампионската лига преди 4 години какво стана? Да не би да станаха европейски клуб с тея пари? То хубаво дават ти пари ,ама като нямат акъл да ги изхарчат разумно пак са си на същото дередже ,та дори и по-зле. Иначе не виждам аз светлина в тунела. Българския национален отбор не е бил по-слаб никога. Вярно и преди са ни били ,но сега вече трагедията е пълна. Клубните отбори и те са трагични ,има моментни проблясъци ,но да се мерим с отборите дори от средна класа от Европа вече е непосилно. И ще става все по-зле.

ludiqtzubar96
09-05-2011, 12:28
Специално за боксьорите мога да посоча един много хубав пример-Кубрат Пулев.Човекът, като отиде при професионалистите в Германия,първото,което му направи впечатление беше цената на протектора му за зъби-400 евро-повече от заплатата му в ЦСКА!Изобщо положението с парите в българският спорт е много зле,но има нещо по-лошо-парите,които има,се профукват и така българският спорт затъва още повече.А за националния ни отбор по футбол няма какво да кажа-ако искаха,англичаните щяха да направят 8-0!

Vasoto129
09-06-2011, 18:22
Писна ми от безпаричието в България като цяло :) :(

Alofff4o
09-08-2011, 08:49
Това ще затрие всички спортове вече стана с футбола ,скоро съм сигурен ще стане и с волейбола като гледам подрастващите. В другите страни например дават по 7 милиона на клуб тел права как няма да имат сяка година отбор в шанпионска лига където дават още толкова . А в България най-голямия клуб е с 3-4 милиона год бюджет максимум лИ довечера се надяваме а чудо срещу Англия май пак ще играят 10 мин и ще ни вкарат 3 гола и 2рото полувреме ще си подават топката и ще кажем след това че сме си разделили по 1 полувреме



Лелеее,бате ти си бахти ясновидеца!!!Трябва като залагам само до теб да се допитвам за мачове!!!!