PDA

View Full Version : 1000 стипендии



krisi976431
09-02-2011, 08:47
Такаааа, днес ми се обадиха от фондация "1000 стипендии" и ми насрочиха дата и час за интервюто, а аз бях толкова приятно изненадана, че накрая казах на жената "довиждане" :lol: Потърсих информация и разбрах долу-горе как протича интервюто, но всичко което намерих в интернет е от 2007-2008 година. Искам да попитам има ли някой, който е участвал миналата година и как е минало :)

LoupGarrou
09-02-2011, 17:41
За първи път участвам и за първи път се класирам ... Нямам информация, но предполагам, че не е нужно да ти напомням за баналните неща като да си преговориш есето ... Може да си помислиш за областта ти на интерес и какво си срещнала през изминалата година в нея. Няма нужда да се притесняваш, все пак това се води една от силните ти страни ; ) !

Може ли да попитам как се казваш, поне първата буква, за да знам кога да очаквам обаждане, ако са по азбучен ред ...
А иначе кой набор си и в каква област си ; ) ?

d33n177oo
09-02-2011, 21:49
Здравейте, аз също се класирах на 1- ви кръг и сега чакам обаждане. Участвам за първа година и заради това не мога да споделя опит, но се надявам, че все пак някои от съфорумниците може да помогне по този въпрос. :) А иначе съм на 14 и областта, която си избрах е литература.

Biskfitka
09-02-2011, 23:15
Класната ни е казвала,че питат (не само на тоя конкурс) за интересите ти,защо мислиш,че заслужаваш стипендията,защо участваш,участва ли и в други конкурси,печелил ли си грамоти и награди и такива работи...

krisi976431
09-03-2011, 09:39
За първи път участвам и за първи път се класирам ... Нямам информация, но предполагам, че не е нужно да ти напомням за баналните неща като да си преговориш есето ... Може да си помислиш за областта ти на интерес и какво си срещнала през изминалата година в нея. Няма нужда да се притесняваш, все пак това се води една от силните ти страни ; ) !

Може ли да попитам как се казваш, поне първата буква, за да знам кога да очаквам обаждане, ако са по азбучен ред ...
А иначе кой набор си и в каква област си ; ) ?

С езикознание съм. Не се притеснявам от интервюто толкова, колкото от факта, че досега не съм участвала в състезания и конкурси в областта :( Криси съм 8-)

different2803
09-03-2011, 16:12
Стана малко дълго.. ::: здравейте на всички, тази година и аз съм от класираните. За пръв път бях участвал през 2008 година с литература или езикознание не си спомням точно, тогава ме питаха за есето, защо точно съм избрал тази тема и този предмет, какво искам да стана в бъдеще и т.н. но тогава не можах да мина към 2 кръг, защото се отклоних от темата казах им, че искам да стана лекар.. и тогава ми казаха защо тогава не кандидатства с биология а с БЕЛ. :( :P. След това не съм кандидатствал 2 год. тази ми е последна без туй и реших отново, но вече с математика, защото мислите ми за бъдеще се промениха и мисля да продължа с математика.. И много се притеснявам, защото не знам какво питат на тези, които са кандидатствали с нея.. И аз чакам да ми се обадят за насрочване на дата за интервюто.. Много се притеснявам.. Ако имате познати, които са опитали с математика, може ли да им попитате за какво главно са говорели .. мерси предварително :) :p

supereightepic
09-03-2011, 16:20
занимавам се с видео / филми /монтаж и режисура и да ви питам,дали на тия стипендии ще има нещо като за мен свързано с видео и т.н?Знаете ли?конкурси за късометражни филми и т.н?Не съм запознат грам.

different2803
09-03-2011, 18:18
И аз не съм запознат за тази категория, но само знам, че интервюто ще ти бъде на живо (мисля, че това знаеш), след това мисля, че искат нови снимки за темата която си направил/а.. да не те объркам, но по слухове така съм чул :)

supars
09-04-2011, 19:45
И аз участвам за първа година, за това реших да направя малко проучване. Прочетох всички теми във форума относно миналите години и провеждането на интервютата, както и в други форуми (но в другите няма почни нищо). Намерих и биографиите на хората, които ще ни интервюират. Препоръчвам ви да ги прочетете (не мога до публикувам линка, затова ако някой го иска да ми пише на Skype: sypars) и така ще разберете кой ще ви интервюира. Проучила съм ги всичките, в Интернет има доста информация за тях. Те са преподаватели от Софийския и всеки от тях има издадени поне по няколко книги.

different2803
09-06-2011, 19:44
Хораа.. има ли някой, който да е кандидатствал с математика.. :-D Кога ли ще ми се обадят.. да мине и да съм свободен :(

UbYrKaNa
09-12-2011, 12:48
аз също кандидатствах с математика и на мен не са се обаждали за насрочване на интервюто все още..

different2803
09-13-2011, 12:51
за пръв път ли участваш с математика.. :)

UbYrKaNa
09-18-2011, 17:44
не - за втори, но миналата година не минах първия кръг..

different2803
10-14-2011, 11:14
Добър ден на всички.. минаха ли ви интервютата..(на тези които кандидатстваха за 1000 стипендии.. особено пък на тези които са с математика..) :) ?

Annity
10-29-2011, 08:50
аз съм с математика и днес ми е интервюто :o ... вече започнах да съжалявам че избрах математика, а не информатика като предния път... сигурно пак ще ми дават да решавам задача като първия път, когато кандидатствах с математика .. ако и този път не ме одобрят значи съм обречена ... 4 пъти кандидатствам, 3 пъти минавам на втори кръг, и да не ме одобрят нито веднъж - това ще е трагедия :-x абе ще видим ей сега какво ще ми измислят :booooomb:

Annity
10-29-2011, 12:09
поправка - това Е трагедия ... егати въпросите просто [-X нямам думи ... а в сайта пише "Представи си, че говориш с приятел и че ти предстои нещо наистина интересно. Важно е да знаеш, че ние ще очакваме да ни разкажеш за твоите интереси и любими неща и да ни покажеш какво повече знаеш за тях." ооооо да точно това ме питаха ... сещаш ли се за някакво изобретение, което е отречено от математиката .. или не е съгласувано .. абе нещо от сорта, даже не го схванах .. интересно как с приятел ще си говорим за такова нещо :-x една година не бях на интервю и им бях забравила простотиите .. няма начин да ме одобрят просто :x по-зле даже от предните пъти .. а си бях подготвила тооолкова много неща, които да спомена при подходяща възможност, а те ми задават въпроси от друга планета .. и този път резултатът ще бъде FAIL :o