PDA

View Full Version : Сложна ситуация.



fullclip94
09-02-2011, 09:10
Здравейте,

Нов съм в този форум, на 17 съм.

Имам следният проблем. Имам чувства към едно момиче от моя клас вече 6 месеца. Наистина силни чувства. Много рядко съм се чувствал така спрямо някое момиче. Проблемът е следния - Не съм и казал какво изпитвам, защото малко след като започнах да я харесвам, една от най-добрите и приятелки, която също е от нашия клас се оказа, че мен ме харесва. Веднъж бяхме на кино компанията, и тя беше до мен, хвана ми раката и легна на рамото ми. Нищо не и казах, бях объркан, защото не го очаквах. В крайна сметка и изясних, че нямам такива чувства към нея, и почнах с глупави оправдания, как би било неловко, ако скъсаме, защото сме в един клас и т.н. Следващите седмици, беше много неловко между двама ни.

В последно време, много се сближих с момичето което харесвам. В една компания сме, излизаме заедно, пишем си по скайп почти всяка вечер, често и СМС-и. Тя почна да ми пише около 1 - 2 през ноща, какво правиш, мисля си за теб и тем подобни. Наскоро ми каза и, че ме е сънувала. Не че , ако ме е сънувала значи нещо, но просто споменавам. На истина започвам да изпитвам адски силни чувства към нея, и не знам дали е уместно да и кажа или не. Все още са много близки приятелки те двете, най-често излизаме само тримата. Ако и кажа какво чувствам, не знам дали отговорът ще и е повлиян от това какво тя чувства. Не знам дали другото момиче е спряло да ме харесва, но дори и да не е, отново ще е изключително неловко, ако ние тръгнем, а аз пред нея съм излезнал с извинението, че ще е неловко ако скъсаме, защото сме в един клас. А още по неприятно ще е, ако тя все още изпитва чувства към мен.

Ако ситуацията бе нормална и го нямаше другото момиче, нямаше да имам никакви колебания. Но сега наистина не знам какво да правя. Вече трудно се одържам да не и кажа. А ако ми откаже, поради една причина или друга, със сигурност ще бъде неловко между двама ни, а не искам да я губя като приятел.


Всякакви съвети ще са от полза.

Благодаря предварително!

maybeone
09-02-2011, 09:28
Тук или трябва да рискуваш или не. Средно положение няма. Всъщност има- сегашната ситуация е средното положение, но ти явно не искаш да продължаваш така. Другото момиче не го мисли, би било кофти-да, но ако се съобразяваме постоянно с другите, тогава какво става с нас?
На 17 си, знаеш какво изпитваш и знаеш какво искаш от това момиче. Давай смело, риск печели- риск губи. Успех и да пишеш какво е станало.

scandalousLady
09-02-2011, 09:39
Ако момичето още те харесва, приятелката й [ момичето, което харесваш ] едва ли ще иска да има нещо повече от приятелство с теб . Риск печели , риск губи ти трябва да решиш дали ще поемеш риска да й кажеш или не успех

fullclip94
09-02-2011, 09:40
Да де, риск - печели, риск - губи. Само дето губенето не ме устройва :D .

Знам глупаво звучи, но наистина искам да съм с нея, а ако не се получи, не искам да я губя. Мерси все пак за съвета :) . Ако се развият нещата някак си, което се надявам да стане, ще пиша. Все пак още съвети са добре дошли.

Не знам дали е добра идея да питам някой от нейните приятелки дали все още ме харесва, но не знам какво обяснение да дам, че питам. Никои от нейните приятелки не знае, че я харесвам.

sasha_90
09-02-2011, 09:40
Против такива връзки съм,защото както и ти каза,ще е неловко след като се разделите.Но ако толкова искаш й намекни какво чувстваш.

fullclip94
09-02-2011, 09:48
Против такива връзки съм,защото както и ти каза,ще е неловко след като се разделите.Но ако толкова искаш й намекни какво чувстваш.

Според мен тя знае какво чувствам. Държа се по един начин с нея, и по съвсем друг начин с останалите момичета които са ми по близки и тя го вижда. Също така проявявам доста по-голям интерес към нея, отколкото към който и да било друг, което също се набива на очи. И имам основания да мисля, че и тя ме харесва. Просто не знам дали ще е правилно ако предприема нещо.

sasha_90
09-02-2011, 09:53
Против такива връзки съм,защото както и ти каза,ще е неловко след като се разделите.Но ако толкова искаш й намекни какво чувстваш.

Според мен тя знае какво чувствам. Държа се по един начин с нея, и по съвсем друг начин с останалите момичета които са ми по близки и тя го вижда. Също така проявявам доста по-голям интерес към нея, отколкото към който и да било друг, което също се набива на очи. И имам основания да мисля, че и тя ме харесва. Просто не знам дали ще е правилно ако предприема нещо.
А тя дава ли някакви признаци,че те харесва като повече от приятел?Това ще отговори на въпроса дали да действаш.

fullclip94
09-02-2011, 09:58
Против такива връзки съм,защото както и ти каза,ще е неловко след като се разделите.Но ако толкова искаш й намекни какво чувстваш.

Според мен тя знае какво чувствам. Държа се по един начин с нея, и по съвсем друг начин с останалите момичета които са ми по близки и тя го вижда. Също така проявявам доста по-голям интерес към нея, отколкото към който и да било друг, което също се набива на очи. И имам основания да мисля, че и тя ме харесва. Просто не знам дали ще е правилно ако предприема нещо.
А тя дава ли някакви признаци,че те харесва като повече от приятел?Това ще отговори на въпроса дали да действаш.

Дава, не толкова често, но дава. Не знам, мисля, че яко евентуално откаже, няма да е толкова неловко, или ако е, няма да е за толкова дълго време. И спрямо това което изпитвам, наистина си струва да рискувам и да и кажа.

sasha_90
09-02-2011, 10:04
Против такива връзки съм,защото както и ти каза,ще е неловко след като се разделите.Но ако толкова искаш й намекни какво чувстваш.

Според мен тя знае какво чувствам. Държа се по един начин с нея, и по съвсем друг начин с останалите момичета които са ми по близки и тя го вижда. Също така проявявам доста по-голям интерес към нея, отколкото към който и да било друг, което също се набива на очи. И имам основания да мисля, че и тя ме харесва. Просто не знам дали ще е правилно ако предприема нещо.
А тя дава ли някакви признаци,че те харесва като повече от приятел?Това ще отговори на въпроса дали да действаш.

Дава, не толкова често, но дава. Не знам, мисля, че яко евентуално откаже, няма да е толкова неловко, или ако е, няма да е за толкова дълго време. И спрямо това което изпитвам, наистина си струва да рискувам и да и кажа.
Пробвай и после да се похвалиш,ако има резултат.

badsector
09-02-2011, 10:28
Виж ся, то е ясно, че няма да останеш с нито една от двете в бъдеще време. Въпросът е как да ги треснеш и двете. Принципно най-лесно би било да го направиш първо с тази, която харесваш ти. Ще се клатите известно време и като започне да ви омръзва, ще започнете да се карате. Тогава другото момиче ще се отзове и понеже още ще те харесва, ще те утреши между краката си. Въпросът е да си изиграеш правилно картите и да не се държиш като тъпанар, а като джентълмен. Но трябва задължително да използваш ситуацията и да действаш. В противен случай някой друг ще ги забърше.

fenkaaa
09-02-2011, 10:37
Тук или трябва да рискуваш или не. Средно положение няма. Всъщност има- сегашната ситуация е средното положение, но ти явно не искаш да продължаваш така. Другото момиче не го мисли, би било кофти-да, но ако се съобразяваме постоянно с другите, тогава какво става с нас?
На 17 си, знаеш какво изпитваш и знаеш какво искаш от това момиче. Давай смело, риск печели- риск губи. Успех и да пишеш какво е станало.

+ :)

eXxXciTeD
09-02-2011, 12:00
Стига си си търсил извинения и си намирал оправдания. Ако я искаш не и признавай нищо, просто направи каквото е нужно, каквото и да стане ще е по-добре от сега.

Me4encety
09-02-2011, 13:06
Сладък,за случей като твоя мога да ти кажа една поговорка.Случея с любимата ти - риск печели,риск губи.Така де,няма да знаеш какво е можело да стане ако не опиташ и това ще те гризе всеки ден,ще си мислиш,че може да се получи нещо,а дори и по късно да пробваш може чувствата й (ако има такива) да са отшумяли.Може и да пробваш,но тя да не те харесва и да си развалите приятелството.(което не е задължително,де) Но иронията е че колкото и да са добри двама приятели в повечето случей единия чувства другия като повече от приятел.
За приятелката - не си виновен,че не можеш да отвърнеш на чувствата й.Все пак ако й е истинска приятелка ще се радва за нея.
Така,че давай смело на пред,пък каквото стане,стане.

LeprikonA
09-02-2011, 13:46
мен ако питаш - давай! другото момиче ще го преживее, не е краят на света за нея! пък и по-важно е вие двамата да сте щастливи, не да поставяш който и да е пред вас като пречки - има ли чувства пречки няма!

xxcookiemonsterxx
09-02-2011, 14:03
Тук или трябва да рискуваш или не. Средно положение няма. Всъщност има- сегашната ситуация е средното положение, но ти явно не искаш да продължаваш така. Другото момиче не го мисли, би било кофти-да, но ако се съобразяваме постоянно с другите, тогава какво става с нас?
На 17 си, знаеш какво изпитваш и знаеш какво искаш от това момиче. Давай смело, риск печели- риск губи. Успех и да пишеш какво е станало.
+2

ivcheto0o
09-02-2011, 18:10
Може да я поразпиташ дали другото момиче още има нещо към теб.Според мен и тя има чувства към теб.Но определено приятелката й би била голям фактор.Моя съвет е да си дадете малко време и то каквото трябва да стане ще стане.

ann321
09-02-2011, 18:49
Не съм чела другите мнения,извинявай,ако се повтарям с някого.Ами щом е започнала да ти пише в 1-2 и да ти казва,че мисли за теб,значи има нещо.Поне така си мисля.Според това,което казваш,мисля,че тя също има някакви чувства съм теб или поне те чувства много близък приятел.А за другото момиче - много ще е неудобно,но мисля,че като мъж трябва да поговориш с нея..нищо сложно,просто я питай още ли се чувства така,или пък ако ти е удобно,питай момичето,което ти харесваш да говори с другото.Наистина си в странна ситуация и ако не поговориш и с двете шанса и тримата да останете наранени е голям.Така,че трябва да оцелиш златната среда,да видиш как ще реагират и двете и тогава да подходиш към твоето момиче.Но задължително направи нещо,все пак ще е по-добре да пробваш,отколкото да не го направиш и да си останеш с въпросите дали е можело да стане и така нататък..успех ;)

sun_sea
09-02-2011, 21:17
Със сигурност знае, или поне предчувства, че я харесваш и изпитваш чувства към нея - то просто се усеща. ПРосто трябва да и го потвърдиш , а и щом не се е отдръпнала досега , въпреки че вижда накъде вървят нещата явно и тя има чувства към теб. Точно поради такава причина както казваш и ти изпуснах един страхотен човек - просто рискуваж , нямаш какво да губиш. На приятелката и ще и бъде гадно , но ако и е истинска приятелка ще я разбере и ще ви остави да бъдете щастливи. Ако толкова се притесняваш затова поговори разясни и нещата с приятелката и я питай дали ще е проблем и така. Надявам се да се получат нещата. Успех :)

Gr0zDan0v
09-02-2011, 21:58
Със сигурност знае, или поне предчувства, че я харесваш и изпитваш чувства към нея - то просто се усеща. ПРосто трябва да и го потвърдиш , а и щом не се е отдръпнала досега , въпреки че вижда накъде вървят нещата явно и тя има чувства към теб. Точно поради такава причина както казваш и ти изпуснах един страхотен човек - просто рискуваж , нямаш какво да губиш. На приятелката и ще и бъде гадно , но ако и е истинска приятелка ще я разбере и ще ви остави да бъдете щастливи. Ако толкова се притесняваш затова поговори разясни и нещата с приятелката и я питай дали ще е проблем и така. Надявам се да се получат нещата. Успех :)

+ и аз съм на това мнение !