PDA

View Full Version : Проблем с подути зърна при момче.



problemitee
09-02-2011, 15:24
Здравейте,беше ме доста срам да пусна тази тема,но вече не издържам и реших да я пусна.Та проблемът ми е,че зърната ми са подпухнали.На 15 съм,момче съм.Така са ми от почти две години.НЕ СЪМ ДЕБЕЛ.Майка ми ходи до личната ми лекарка да я попита и тя без да ги е видяла е казала : "ТОВА Е ОТ ПУБЕРТЕТА,СПОКОЙНО"..лол вече 2 години нито мога да ида на плаж с приятели,а пък на морето ме срам да си сваля тениската.Другото което е,че нямам голям корем,но нямам и плочки,но освен широки тениски не мога да нося никакви други защото много гадно отдолу зърната надуват и стои много смешно.Когато ми е студено или ги намокря със студена вода и изтръпна,зърната си стават нормални,но това за период от една минута и после пак се "надуват".Ужасно е просто.Доста често се оплаквам на майка ми,че ме е срам и т.н,но тя все казва "ЩЕ ТИ МИНЕ,ОТ ПУБЕРТЕТА Е".Показвах и статии за Гинекомастия,но тя казва "ТОВА НЕ Е КАТО ТВОЕТО" и спираме да говорим по този въпрос.

Някой може ли да ми каже колко пари горе-долу струва операцията на тази ужасна "болест" ? :(

Мога да постна и снимки,само някой да ми помогне.Моля Ви !

И моля Ви,без подигравки и критики,аз не съм виновен,че съм така. ;((

Waterpolo1997
09-02-2011, 20:20
Не си виновен и никой няма право да ти се кара или нещо подобно.И аз имам същия проблем.И да и аз се панирах,гледах за гинекомастия,ОЩЕ повече се панирах,ама един ден си казах,Е**л съм му майката отивам с аверите на плаж и не ме интересува.И така си ходя на плаж.И не знам от кво е,май верно е от пубертета.Понеже Естроген и Тестостерон(хормони) бушуват и от там идва цялата работа :)

AngliskiqtKostumar
09-03-2011, 11:22
Здравейте,беше ме доста срам да пусна тази тема,но вече не издържам и реших да я пусна.Та проблемът ми е,че зърната ми са подпухнали.На 15 съм,момче съм.Така са ми от почти две години.НЕ СЪМ ДЕБЕЛ.Майка ми ходи до личната ми лекарка да я попита и тя без да ги е видяла е казала : "ТОВА Е ОТ ПУБЕРТЕТА,СПОКОЙНО"..лол вече 2 години нито мога да ида на плаж с приятели,а пък на морето ме срам да си сваля тениската.Другото което е,че нямам голям корем,но нямам и плочки,но освен широки тениски не мога да нося никакви други защото много гадно отдолу зърната надуват и стои много смешно.Когато ми е студено или ги намокря със студена вода и изтръпна,зърната си стават нормални,но това за период от една минута и после пак се "надуват".Ужасно е просто.Доста често се оплаквам на майка ми,че ме е срам и т.н,но тя все казва "ЩЕ ТИ МИНЕ,ОТ ПУБЕРТЕТА Е".Показвах и статии за Гинекомастия,но тя казва "ТОВА НЕ Е КАТО ТВОЕТО" и спираме да говорим по този въпрос.

Някой може ли да ми каже колко пари горе-долу струва операцията на тази ужасна "болест" ? :(

Мога да постна и снимки,само някой да ми помогне.Моля Ви !

И моля Ви,без подигравки и критики,аз не съм виновен,че съм така. ;((
Газ при ендокринолог .. говоряти сериозно не при всички става въпрос за хормони но най-добре отиди личните лекари винаги си повтарят това ....
Операцията също не винаги е решение ако нямаш 18 защото може просто пак да ти се подуят ....

Di
09-03-2011, 11:29
И аз бях така и не вярвах че е от пубертета,но е.
На 17 съм и са нормални,нося всичко,което искам.
Иначе цинка помага.

saaaddd
09-04-2011, 03:48
трябва някой да ти ги изсмуче пълни са с гной

reperw
09-04-2011, 09:55
я дай 1 снимка мисля ,че знам един лек ама да видим

Horrificus
09-04-2011, 11:56
Тва е абсолютно нормално и аз го имам и съм на 18... личи си през тениските и кво от тва? Сега вече ходя много сериозно на фитнес и гърдите ми са по-големи отколкото на почти всички момичета на моята възраст и зърната са ми пак подпухнали ама не ми пука.. като някой ми каже нещо му казвам, че ако не може да бутне 100 от лег да не говори изобщо с мене..
Като цяло причината е високи нива на андрогени, не на естроген, както останалите олигофрени ти казват и може да ти се оправи чак след 20 годишна възраст. При мен е така от 2 години, така че не трябва да ти пука

sapphire5
09-04-2011, 12:13
пусни снимка.. да те видиме какво пък ти е толкова на зърната :lol:

kalpazanka
09-04-2011, 12:16
Като цяло причината е високи нива на андрогени, не на естроген, както останалите олигофрени ти казват и може да ти се оправи чак след 20 годишна възраст. При мен е така от 2 години, така че не трябва да ти пука
Имам питане за частта с хормоните- откъде черпиш информация?

Allex
09-04-2011, 14:59
Може да е заболяване "гинекомастия". Не съм лекар, но това което чета е от интернет..

1. Ако пиеш намали алкохола. Той помага по-голяма част от мъжките ти хормони да се превръщат в женски, а ако имаш много женски хормони почват да те болят гърдите и да ти растат ЦИЦИ
2. Прясно смляно ленено семе, разбъркано в чаша кисело мляко. Това би трябвало да облекчи болките в гърдите
3. Повечето от тинейджърите имат недостиг на цинк. Когато нямаш достатъчно цинк в организма , мъжките хормони се превръщат много лесно в женки. Вече ти казах какво става в такъв случяй. Най-застрашени от недостига на цинк са
-спортуващите (влизаш в тази група)
-подрастващите (и тук влизаш)
-тези, които масторбират доста защото спермата е много богата на цинк
-хранещите се с много зърнени храни и хляб, защото в тях има вещества, които пречат на усвояването на цинка
4. Ако имаш доста подкожни мазнини трябва да отслабнеш!!! Това е много важно!!! Причината е ,че в мастната тъкан мъжките хормони се превръщат в женски посредством ензима Ароматаза.


Няколко неща които можеш да направиш.. :) Дано да се оправиш..


http://www.gynecomastia-bg.com/2009/12/teenage-gynecomastia-pain.html ИЗВИНЯВАМ СЕ ЗА РЕКЛАМАТА

problemitee
09-11-2011, 18:07
http://3.bp.blogspot.com/_bcCMyCVA64I/TU2IH9poPII/AAAAAAAAAP0/X8Je10bPm4E/s1600/teen-gynecomastia.jpg

Точно такива са.
Някой беше казал гной..Каква гной ? Луд ли си ?

PaLMaL
09-11-2011, 18:33
http://3.bp.blogspot.com/_bcCMyCVA64I/TU2IH9poPII/AAAAAAAAAP0/X8Je10bPm4E/s1600/teen-gynecomastia.jpg

Точно такива са.
Някой беше казал гной..Каква гной ? Луд ли си ?

Приятел , ти се развиваш в момента.Минаваш през пубертета.Нормално е да са ти такива.Ако пък не ти харесват , направи си пластична операция.Няма нужда да се тревожиш толкова.След 2-3 години ще го израстеш.

GLaDOS
09-11-2011, 20:22
Опитай с лицеви опори и изобщо упражнения за стягане на гърди ...

val181
09-11-2011, 20:47
И аз съм така и ходих на ендокринолог и там ми правиха хормонални изледвания и сичко ми беше в ред и лекарката каза че ще ми мине като изляза от пубертета.

09-12-2011, 08:16
Имаш ШАП.Тва са първите признаци. :(

PaLMaL
09-12-2011, 11:33
Имаш ШАП.Тва са първите признаци. :(

На теб нещо ти е много забавно... Във всички теми се подиграваш с хората.Мисля , че не ти е тук мястото....

BadGuy
09-12-2011, 12:23
Имаш ШАП.Тва са първите признаци. :(

1.shut up
2.някой знае ли колко време продължава този "период"?

problemitee
11-05-2011, 13:13
http://3.bp.blogspot.com/_bcCMyCVA64I/TU2IH9poPII/AAAAAAAAAP0/X8Je10bPm4E/s1600/teen-gynecomastia.jpg

Точно такива са.
Някой беше казал гной..Каква гной ? Луд ли си ?

Приятел , ти се развиваш в момента.Минаваш през пубертета.Нормално е да са ти такива.Ако пък не ти харесват , направи си пластична операция.Няма нужда да се тревожиш толкова.След 2-3 години ще го израстеш.

Лол,2-3 години ще ме е срам да се съблека на плажа/басейна.Мнооого е кофти така.

problemitee
11-05-2011, 13:16
Опитай с лицеви опори и изобщо упражнения за стягане на гърди ...

Тренирам редовно.Като цяло гърдите са ми доста стегнати и оформени,но ЗЪРНАТА си остават подути и отпуснати ?! :cry:

TykaSePisheNick
11-05-2011, 14:07
От снимките, гърдите са ти далеч от стегнати и оформени, ама ти си знаеш.И аз имам някаква такава форма, само че при мен процента подкожни мазнини е по-голям и откак започнах сериозно фитнес и бягане, като че ли проблема се пооправи, макар да имам още бая докато вляза в норми.

problemitee
11-06-2011, 19:43
От снимките, гърдите са ти далеч от стегнати и оформени, ама ти си знаеш.И аз имам някаква такава форма, само че при мен процента подкожни мазнини е по-голям и откак започнах сериозно фитнес и бягане, като че ли проблема се пооправи, макар да имам още бая докато вляза в норми.

Това не са мои снимки,ами снимки от интернет. :D

Rebirthing
11-06-2011, 22:05
Темата е от преди два месеца, не си ли отишъл на лекар през това време ?!

problemitee
11-07-2011, 15:25
Темата е от преди два месеца, не си ли отишъл на лекар през това време ?!

Ами не съм,всеки от форума казва различно,било гной,било нормално и т.н.И аз вече почвам да си мисля,че е нормално,но сигурно скоро ще се консултирам с лекар.

BrainlessROCKBABY
11-07-2011, 15:48
Не си виновен и никой няма право да ти се кара или нещо подобно.И аз имам същия проблем.И да и аз се панирах,гледах за гинекомастия,ОЩЕ повече се панирах,ама един ден си казах,Е**л съм му майката отивам с аверите на плаж и не ме интересува.И така си ходя на плаж.И не знам от кво е,май верно е от пубертета.Понеже Естроген и Тестостерон(хормони) бушуват и от там идва цялата работа :)

ма направо естрогените ви бушуват на вас ;д направо прогестерон :D

problemitee
11-11-2011, 11:55
А пък един приятел ми каза,че на някои в пубертета им излизат гнойни пъпки по лицето,пък на други им се подуват зърната.Като се замисля на мен рядко ми излизат гнойни пъпки по лицето ?! Има ли го и този вариант ?

exsteen
11-12-2011, 17:16
Аз също имах гинекомастия.Не е болка за умиране:
1.Нормално е през периода на пубертета хормоните да си променят балансите.
2.Би трябвало да отшуми.Поне в повечето случаи става така.
3.И аз си мислех че всички ми зяпат циците и на всички им е или смешно или противно, но бързо осъзнах че това е само в моята глава.Ходил съм си спокойно на плаж, карал съм си морето като хората, носил съм каквото си искам... не ми пукаше и на никой друг не му и пукаше.
4.Никой не е перфектен.Един е кльощав, един дебел, един му е къс, жените все си мислят че задника им е голям а циците малки... и всеки смята че останалите хора ги дразни.

Тъй че-нека не ти пука.Нали тренираш, имаш стегнато тяло, кво като зърната ти са подпухнали?Ходи си на плажче и си носи готините дрехи, на който не му харесват зърната ти, да дойде да ги посмуче :razz:

П.С.Иначе наистина не е лоша идея, да отидеш при личната а тя да ти даде направление за ендокринолог.Ще ти направят едни изследвания и ще ти кажат кое-що.Понякога гинекомастията е вторичен белег на друг проблем...