PDA

View Full Version : Пирографиране



mimsssssss
09-02-2011, 15:35
Запознати ли сте с това изкуство? Интересно ли ви е? Пробвали ли сте? Покажете нещо, ако имате свои неща. А нещо, което ви е харесало/пак може да покажете снимка/? Някакви идеи или тънкости да споделите? Пирографа с колко накрайника ви е?

п.п. от доста дълго време се занимавам с такива неща. Всичко се започна от стаята ми, когато я изрисувах цлата с флумастери, бои и др. неща. Всеки като ми е идвал на гости, или на рожден ден е рисувал нещо/писал и т.н. Аз след това взех да си я запълвам сама. Интересното е, че стената е малко над 7метра и стана много яко. От тогава и си правя разни плочки с надписи и др. неща. Харесват ми и стоят по - добре от някои картини примерно :) Тези керамичните плочки също са яки, но не знам каква глина се пече или нещо друго.

moonfall
09-02-2011, 21:43
Дай малко повечко инфо какво представлява как се прави снимки ако имаш,четах в нета,но нищо интересно общо взето

mimsssssss
09-03-2011, 18:26
Ами общо взето е горене на дърво. Прави се с нагрят кайник, едно време е имало едни елипсовидни... сега са доста по - модернизирани :) Аз питам някой дали се занимава с това, а не тепърва да разбира за какво иде реч

spas4ovoto
09-08-2011, 09:09
Аз имам пирограф от онези старите - руските. Правил съм няколко неща, като най-много се гордея с една подводничка. Но при мен го има проблемът, че не ме бива много в рисуването и ако правя нещо, то по-скоро ще е прекопирано отнякъде.

Но иначе, да, обичам да се занимавам и смятам, че резултатите винаги са интересни. В момента снимки не мога да покажа, понеже "шедьоврите" не са при мен, но ако има интерес, може би след време...