PDA

View Full Version : Проблем с миризлива мазилка



malka_sladkka
09-02-2011, 19:31
Имам лунички и си направих по 1 рецепта нещо като лосион и има ефект, но проблема е, че мирише ужасноо неприятно. Направено е от сок от лук, лимонов сок и оцет. Не знам от кое от трите мирише, ама ми е трудно да я понасям тая миризма, а не искам да спирам да се мажа, защото за мен е важно да се махнат. Дори, когато си правя маска и си почиствам лицето мирише малко, та имате ли някакви идеи какво да сложа, за да мирише по-добре?

sLaDkagRe6ka
09-02-2011, 21:19
не се сещам :-o но може ли да споделиш рецептата :-) :oops:

malka_sladkka
09-02-2011, 21:43
От 200 грама лук се прави сок, към него се добавя малко оецт и малко сок от изтискан лимон. Не пише какво количество да се слага, така че колкото прецениш, ама хич не те съветвам да го пробваш. Аз мисля да си потърся някакъв крем против петна и лунички.... нещо тия мазилки не са за мен

arsenalllbaby
09-02-2011, 21:53
Лимоновия сок мирише приятно (поне на мен), сока от лук може да ти пари на очите малко, според мен най-вероятно е оцета.. Но може и лука да е.. Във всеки случай не е лимона. Пробвай да отделяш малко оцет и малко сок от лук в купички и да ги държиш открито, за да се измиришат (т.е. да се изпари миризмата).. Сигурно ще стане, но не знам дали ще са толкова ефективни след това. Не би трябвало да попречи..

А ако не подейства - пробвай да сложиш какао.. (има маски за лице с какао, така че няма да ти навреди по никакъв начин) Или разтвори една ванилийка, едва ли ще има вреден ефект от нея.

Пиши после какво е станало :P

Evterpa
09-03-2011, 08:53
Щипка на носа? :D
Иначе arsenalllbaby добри насоки ти е дала, едва ли от добавките ще изчезне ефектът.

Rebirthing
09-03-2011, 09:16
Пробвай да се мажеш само с лимоновия сок...пак би трябвало да има ефект, аз така си избелвам петна.
Иначе може да сложиш етерично масло, дано да подобри миризмата на "мазилката" ;д.

anonymous708973
09-03-2011, 10:04
Стига бе, супер чаровно е да имаш лунички.

Добре де, и аз исках отчаяно да махна моите преди 2 години, но много ме разубеждаваха и накрая се отказах 8-)

malka_sladkka
09-03-2011, 13:40
Ами то трябва да се държи в хладилник и веднага трябваше да го сложа след това... Няма ли да се изгуби ефекта, ако го оставя да се измирише? И аз си мисля, че най-вероятно е от оцета, щото всичките ми маски са миришели гадно заради него. Това с ванилията е добра идея, може да пробвам.
PinkPan7her Искам да ги махна, защото са твърде много, ако бяха по-малко нямаше да ми пречат, ама сега лятото много ми се появиха, отделно и петна ми се появиха... ако не помогне това ще търся ефикасен крем