PDA

View Full Version : Въпросчета???



didenceeto
09-03-2011, 16:30
Здравейте, незнам какво име да сложа на темата, защото имам няколко въпроса.
Значи тази година ще съм в 12 клас и вече окончателно реших втората ми матура да е по Биология. И искам да попитам знаете ли от кой класове трябва да уча Биология. Също така искам да вляза в уневерситет с Биология с изпит и отново за кой класове да уча.
Можете ли също да ми предложите какви учебници и помагала да си купя и на кое издателство и автори.

Благодаря :)

SurfSky
09-03-2011, 17:51
Здравейте, незнам какво име да сложа на темата, защото имам няколко въпроса.
Значи тази година ще съм в 12 клас и вече окончателно реших втората ми матура да е по Биология. И искам да попитам знаете ли от кой класове трябва да уча Биология. Също така искам да вляза в уневерситет с Биология с изпит и отново за кой класове да уча.
Можете ли също да ми предложите какви учебници и помагала да си купя и на кое издателство и автори.

Благодаря :)пиши ми на скупе theproonoober ако искаш,ще питам една учителка (биоложка),много ни е говорила за матурите....

didenceeto
09-04-2011, 09:52
ще пиша а някой друг да помага :)

gabri3lla
09-04-2011, 14:37
Материала от матурата по биология е от 9 и 10 клас. Ако искаш да влизаш в медицински университет, трябва да държиш приемни изпити по биология и химия. Трябва да си избереш университет и да учиш от конспекта им, който може да си закупиш от самият университет или от някоя книжарница, в сайта им ще има информация. Моето помагало беше "Матура за отличен" на Просвета. Надявам се да съм помогнала.

didenceeto
09-04-2011, 17:41
Благодаря