PDA

View Full Version : ЦИКЪЛ



xLIGHTSx
09-03-2011, 17:39
Здравейте,момичета!Отскоро имам един проблем вече става месец откакто не ми е дошъл цикъла,не съм правила секс.Сега имам доста силен апетит,малко главоболие и сякаш леко ми е подут корема ;.За първи път ми случва да ми закъснява...Знаете ли на какво се дължи това?А на вас случвало ли се е?Ще се радвам,ако дадете мнението си.Малко съм притеснена,но може да има и такива периоди...нз

granger
09-03-2011, 17:43
При мен подуването и главоболието значат едно- ще ми дойде скоро.
И на мен ми се е случвало да ми закъснее с повече от седмица , но това беше заради стрес и притеснение. На колко си?! Може би още се регулира и не е напълно точен ;)

доста силен апетит,малко главоболие и сякаш леко ми е подут корема ПМС-а при мен е подобен, но ако искаш да си 100% сигурна, иди на лекар,защото може да има и проблем,не искам да те плаша ,ама всичко е възможно ;)

ThisIsMe
09-03-2011, 18:02
На колко години си ?От колко време имаш менструация?

xLIGHTSx
09-03-2011, 18:17
На 14 съм.Първият път ми дойде на 12.Майка ми каза,че може да е от стреса,напрежението,уморат а,променливото време може също да ми е повлияло.Ще изчакам още седмица и ще видя да отида на лекар.

granger
09-03-2011, 18:23
Ееее на 14 си , може би ти се регулира цикъла и при мен се е случвало,почакай още малко и ако не дойде на лекар.

ThisIsMe
09-03-2011, 18:40
На 14 съм.Първият път ми дойде на 12.Майка ми каза,че може да е от стреса,напрежението,уморат а,променливото време може също да ми е повлияло.Ще изчакам още седмица и ще видя да отида на лекар.

Да те прегледа гинеколог!
Може много фактори да оказват влияние върху менструацията(притеснение, стрес,климат,антибиотици),н о до 2 години е нормално да се регулира МЦ,а и 1 месец закъснение не е малко и съвсем възможно е да се дължи на определен хормонален проблем.

xLIGHTSx
09-03-2011, 18:52
Благодаря Ви много за бързите и точни отговори!.

Grell
09-04-2011, 00:26
На 14 съм.Първият път ми дойде на 12.Майка ми каза,че може да е от стреса,напрежението,уморат а,променливото време може също да ми е повлияло.Ще изчакам още седмица и ще видя да отида на лекар.

Да те прегледа гинеколог!
Може много фактори да оказват влияние върху менструацията(притеснение, стрес,климат,антибиотици),н о до 2 години е нормално да се регулира МЦ,а и 1 месец закъснение не е малко и съвсем възможно е да се дължи на определен хормонален проблем. И на мен ми е закъснявало с 1 месец, пък не съм умряла.
Това най-вероятно се дължи на смяната на климата. Все още не ти се е регулирал МЦ. Няма за какво да се притесняваш. :)

kalpazanka
09-04-2011, 10:24
^Това, че за теб месец закъснение е нормално, не значи, че и останалите момичета трябва да са безотговорни към здравето си.

На оригиналния професор да му е честита командировката в бан темата.

4o4ina
09-04-2011, 12:17
На 14 си,не може да очакваш всеки месец МЦ да ти е точен,регулира се,няма за какво да се притесняваш!

kalpazanka
09-04-2011, 12:20
На 14 си,не може да очакваш всеки месец МЦ да ти е точен,регулира се,няма за какво да се притесняваш!
Абе, хора, четете ли какво пише или давате отговор по заглавието? Момичето менструира от две години. За пръв път се случва М да закъснее.