PDA

View Full Version : Огромна пришка на петата - лечение



GrippingBosh
09-03-2011, 18:17
Здравейте
Тази пришка заема цялата ми пета.....такова нещо огромно никой не е виждал който я видя,нямам нови обувки дюстабан съм и с 1 чехли по един байр и стана картинката.Не мога да ходя и се овързах с бинт поне хората да не мислят ,че съм саката...Днес махнах бинта и с 2 дебели лепенки ,но пак ужасно много боли.Мислех да ида на лекар ама заради 1 пришка...какво бихте ми препоръчали :(

Grell
09-03-2011, 22:11
Иди на лекар за Бога. От тук мислиш ли, че може да направим нещо?
'Мислех да ида на лекар ама заради 1 пришка' .. Е малко ли е?

Allex
09-04-2011, 15:03
Можеш и сама да я пукнеш и течността вътре да изтече, но ако искаш отиди на хирург може би, да ти го направи :)

DragonLady
09-04-2011, 15:45
Можеш и сама да я пукнеш и течността вътре да изтече, но ако искаш отиди на хирург може би, да ти го направи :)

По-голяма глупост не бях чела!!!!
В никакъв случах не пукай пришката, ама при никакви обстоятелства!!!! Става жива рана и много лесно може да си докараш някоя инфекция! Особено пък на петата. И отиди при личният лекар, нека да я погледне ;)

mimsssssss
09-04-2011, 16:17
И аз имах тази година, само че беше под големият пръст и продължаваше чак до свода. В блока има аптека и успях да слезна куцукайки и говорих с жената и тя ми каза да го пукам по 3-4 пъти на ден и да бърша водичката с памук. Иглата да е децинфикцирана много ясно. След това налагаш компрес със напоен памук с реванол, овиваш леко, не стегнато с марля и обуваш чорапче.
Аз такъв ужас не бях изживяла, дори когато се бях пребила с едно колело... до 3 дни ми мина :)

sapphire5
09-04-2011, 16:41
абе тези лекари за кво са ?