PDA

View Full Version : Пилот



someonerandom
09-03-2011, 20:27
Някой има ли представа какви са изискванията за ставане граждански пилот?Поинтересувах се в Интернет и разбрах,че трябва да нямаш никакви проблеми със зрението и вестибуларния апарат,както и да имаш завършено средно образование.Не можах обаче да разбера дали има изисквания за ФП,както и какви по-точно оценки искат.Ако някой има някаква информация по въпроса,моля да сподели

powerman
09-04-2011, 10:17
не трябва да си много висок да си завършил училището в Долна Митрополия има много изпити ,но първия е качват те на една машина и те въртят 1-2 минути на 80% от хората им потича кръв от скоростта с която те въртят и като те свалят трябва да си жив :D лошото е ,че там се изисква много силна психика не толкова физически данни колкото психика... защото някой пилоти на самолети ги пенсионират по "болест" решават ,че трябва да намалят пилотите и съкращават обикновения случай е ,че пилота има болест ,която го склонява към припадък, изпада в безсъзнание.Отдавна не съм се интересувал ,но познавам тук там някой дето е бил в Долна Митрополия и за единия го пенсионираха точно по тази причина ,която дадох по-горе! Ако си решил да учиш в Долна Митрополия ,ще ти е нужен голям късмет ,силна диплома там до колкото знам се изисква математика изчисления не е толкова лесно колкото изглежда Успех

someonerandom
09-04-2011, 10:39
А какво е положението с ФП?Защото мога дасе хвана да уча математика,за вестибуларния апарат не знамобаче се притеснявам да не се издъня на някой тест заради хернията...

powerman
09-04-2011, 11:48
Какво ми казваш с това ФП не те разбирам една херния не е проблем просто трябва да си много здрав физически и психически не ти трябват мусколи никака фигура просто трябва да ти сече пипето яко да си хладнокръвен напрежението е голямо и то доста ,но една херния не е от проблем.За гражданска авиация не съм наясно но за военната..... знам някои неща

someonerandom
09-04-2011, 12:08
Какво ми казваш с това ФП не те разбирам
Трябва ли да покривам някакви нормативи,за които хернията ще ми пречи,като коремни,набирания,лицеви и т.н...
Другия ми въпрос е:вярно ли е,че в България няма как да станеш направо граждански пилот,а трябва да завършш като военен и после да се прехвърлиш?

Sarafina
09-05-2011, 21:58
Аз искам да съм стюардеса :grin: :grin: ама малко трудно... :( Успех иначе!

P.S. - Може да си купим един самолет и ти ще караш, аз ще се возя :razz:

someonerandom
09-05-2011, 23:20
P.S. - Може да си купим един самолет и ти ще караш, аз ще се возя :razz:
Аз така като гледам съм с 20ина лева...ти? 8-)