PDA

View Full Version : Подходящо



Luidgie
09-03-2011, 19:34
Намерете си филма 13. Говоря за малките недорасли момиченца. Също така няма да е зле да погледнете Кристиан Ф. - децата от Банховската зоологическа градина. (Christiane F. - Wir Kinder vom Bahnhof Zoo) После сами си направете изводите. Туко виж ви повлиало добре. Само да погледнете отстрани как изглеждате. Или поне да видите, че има по-големи проблеми от "той не ме сръчка във фейса" "не ми се обади" "не ме харесва" и т.н.


Един филм , който трябва да гледат е Juno ! Там нещата са доста по-ясни.

Ще използвам и твоето предложение.

Skaarj
09-03-2011, 19:38
Не ги учи как да мислят, така по ми харесват 8) :lol:

Luidgie
09-03-2011, 19:41
Забравих да предупредя.]Да не вземете да влезнете у филма!

xPafx
09-03-2011, 21:25
13 наистина трябва да се гледа.

elysunny
09-03-2011, 21:28
една тема на място !

xoxi
09-03-2011, 21:38
Тези филми ще ги разберат вече осъзналите се "деца". Неосъзналите се няма и да схванат за какво иде реч.

Luidgie
09-03-2011, 21:54
Нищо! Да гледат и дай Боже да вникнат, дори минимално, в смисъла.

Chacho
09-03-2011, 21:59
Кой туй ньещо?

Nestlee
09-04-2011, 00:59
"13" е уникален ! :smt007

HotLife
09-04-2011, 01:06
Те умните момичета със сигурност са го гледали и са схванали, останалите явно ще разберат по лошия начин :(

TheNewReligion
09-04-2011, 01:06
Оууу, йеа. Поредната просветителка каза своята тежка дума.

Luidgie
09-04-2011, 01:10
Оууу, йеа. Поредната просветителка каза своята тежка дума.
Ходи се заяждай някъде другаде. Казвам само, че това са филми, които всяка пикла трябва да гледа, за да и дойде малко акъл. Писна ми да чета тъпите им теми с тъпи оплаквания. На теб като ти харесва, чети си.

TheNewReligion
09-04-2011, 01:21
Не се заяждам.
Форумът е направен за въпросните пикли. Ти като си не си такава и не си способна да помогнеш без да се гледаш отвисоко на "простолюдието", което не може да се погледне отстрани колко е недорасло и неоправно, натискаш хикса горе вдясно и забравяш за съществуването на тоя сайт.

HotLife
09-04-2011, 01:23
Не се заяждам.
Форумът е направен за въпросните пикли. Ти като си не си такава и не си способна да помогнеш без да се гледаш отвисоко на "простолюдието", което не може да се погледне отстрани колко е недорасло и неоправно, натискаш хикса горе вдясно и забравяш за съществуването на тоя сайт.
ми простолюдие са, толкова са зле :?
поне някой не се прави на приятно разсеян и не натиска хикса :)

Luidgie
09-04-2011, 01:25
Нещо на много отворена ми се правиш. Ето аз им помагам, като ги наплашвам да погледнат два филма, които ще им покажат реалноста. За да спрът да се врягат от простотии. И не, не мисля, че във форума трябва да се подкрепят пикли, с малоумни проблеми и те да бъдат успокоявани и поущрявани за тъпотата си. На теб като не ти е проблем, на мен ми е. И ще си правя каквото си искам, за да им налея малко акъл. Пък като фейлна, ще съм доволна, че не съм подкрепяла подобно поведение.

TheNewReligion
09-04-2011, 01:28
Айде да не ми излизаш с номера, че авторката е особено загрижена за съдбата на съфорумниците си, к'во ще кажеш?
Ебала съм ви у "загрижените" надменни задници, 'дето сте се събрали баш тука.

HotLife
09-04-2011, 01:30
Айде да не ми излизаш с номера, че авторката е особено загрижена за съдбата на съфорумниците си, к'во ще кажеш?
Ебала съм ви у "загрижените" надменни задници, 'дето сте се събрали баш тука.
ама много на сериозно го взе, чак и нападаш :?

Luidgie
09-04-2011, 01:33
Айде да не ми излизаш с номера, че авторката е особено загрижена за съдбата на съфорумниците си, к'во ще кажеш?
Ебала съм ви у "загрижените" надменни задници, 'дето сте се събрали баш тука.
Хаха! А ти се имаш за високоинтелигентна и всезнаеща! Кой е надменния задник в случая? Аре замисли се малко преди да пишеш простотии. Всеки с подхода си. Нещо тия неща дет ги наговори, за тебе се отнасят, ама карай. Като си толкова велика, толерираща и безгрешна - ходи да се занимаваш със "страдащите" души. Кво се занимаваш с мойто особа? Или си станала с гъза нагоре и искаш малко заяждане? Ок, получаваш си го.

TheNewReligion
09-04-2011, 01:36
Ок. :smt042

Luidgie
09-04-2011, 01:37
Дам кофти е да няма какво да кажеш. Айде лека ти нощ.

TheNewReligion
09-04-2011, 01:55
Мислех да не ти отговарям, но ще го направя.

1. Отнасяло се мен? Мда, на моменти е така. Не се притеснявам от това да го призная. Ако не съм го осъзнала, защо ще го пиша? А?
2. Станах с гъза нагоре, да. Проблем?
3. Т'ва, че се смятам за велика, всезнаеща и тн., си е твое мнение, нямам намерения да го променям.
4. Признавам "подхода ти" за изключително смотан, честито.
Да говориш на кило не помага на никого.
5. Т'ва, че някой не споделя мнението ти, не значи, че се заяжда. Не приемай т'ва лично.

HotLife
09-04-2011, 02:01
Мислех да не ти отговарям, но ще го направя.

1. Отнасяло се мен? Мда, на моменти е така. Не се притеснявам от това да го призная. Ако не съм го осъзнала, защо ще го пиша? А?
2. Станах с гъза нагоре, да. Проблем?
3. Т'ва, че се смятам за велика, всезнаеща и тн., си е твое мнение, нямам намерения да го променям.
4. Признавам "подхода ти" за изключително смотан, честито.
Да говориш на кило не помага на никого.
5. Т'ва, че някой не споделя мнението ти, не значи, че се заяжда. Не приемай т'ва лично.
проблем,проблем, май ти имаш проблем
То си личи защо не ти харесва подхода й, защото го приемаш лично.

Luidgie
09-04-2011, 02:12
Мислех да не ти отговарям, но ще го направя.

1. Отнасяло се мен? Мда, на моменти е така. Не се притеснявам от това да го призная. Ако не съм го осъзнала, защо ще го пиша? А?
2. Станах с гъза нагоре, да. Проблем?
3. Т'ва, че се смятам за велика, всезнаеща и тн., си е твое мнение, нямам намерения да го променям.
4. Признавам "подхода ти" за изключително смотан, честито.
Да говориш на кило не помага на никого.
5. Т'ва, че някой не споделя мнението ти, не значи, че се заяжда. Не приемай т'ва лично.А ти говориш малко и казваш - нищо. Дреме ми к'во мислиш за подхода ми. Аз си го харесвам и ще си процедирам с него. Ти си подкрепяй себеподобните. Предпочитам да съм черната овца пред това, да блея с всички останали. Като си станала с гъза нагорИ, май си си седнала на лицето. Няма лошо човек сам да си целува задника. Айде лека ти нощ и спри да ме занимаваш, че ми писна.

SisiStrange
09-04-2011, 05:34
13 не е филм за пикли баш.
Щото баш истинските пикли си имат идеални животи с нормални родители и се чудят къде да си заврат парите и въпреки това се чудят накъде да "кривнат от правия път", щото е готино и се държат като к*рвички.
В 13 е достатъчно човек да погледне майката във филма, за да му стане жал за момичето.

vesito13
09-04-2011, 05:58
Поредната тема, която няма да промени нищо. :? Колко теми са се изписали, в които някой се опитва да влее малко мозък на другите, ами не знам да има една, с която да се е получило. Хората не се променят толкова лесно.

IncendiaSanctus
09-04-2011, 06:48
13, демек филма за оня пич, дето се навря на мястото на един друг, дето си имаха първенство по руска рулетка ? За него ли говорите ?
Ами че средното 14-15-годишно момиченце няма да разбере НИЩИЧКО от това, на което се опитвате да го "научите" точно от този филм, защото моралните поуки ( за такива момиченца ) в него са скрити под доста пластове други неща...
Един филм , който трябва да гледат е Juno ! Там нещата са доста по-ясни xD

Colouring
09-04-2011, 07:11
Поредната тема, която няма да промени нищо. :?

Абсолютно.


13, демек филма за оня пич, дето се навря на мястото на един друг, дето си имаха първенство по руска рулетка ? За него ли говорите ?
Не,не е за този,a за ето този:
http://zamunda.net/details.php?id=126601&hit=1 ,
в който лично аз не намерих уникалността,която всички търсят.

IncendiaSanctus
09-04-2011, 07:19
Поредната тема, която няма да промени нищо. :?

Абсолютно.


13, демек филма за оня пич, дето се навря на мястото на един друг, дето си имаха първенство по руска рулетка ? За него ли говорите ?
Не,не е за този,a за ето този:
http://zamunda.net/details.php?id=126601&hit=1 ,
в който лично аз не намерих уникалността,която всички търсят.

ааа, ясно, извинявам се ^^ Нищо, все пак препоръчвам и Juno... ;D Иначе това може и да се гледа, ако нямам друго за гледане някой път...

SmilezZz
09-04-2011, 07:30
За какво сега спорите,дразните и обиждате ? Целта на темата е хубава,но надали ще успее да промени 13 годишните момиче. Или поне по-голямата част,тази ,която не се е осъзнала.

LeprikonA
09-04-2011, 07:46
Поредната тема, която няма да промени нищо. :?

Абсолютно.


13, демек филма за оня пич, дето се навря на мястото на един друг, дето си имаха първенство по руска рулетка ? За него ли говорите ?
Не,не е за този,a за ето този:
http://zamunda.net/details.php?id=126601&hit=1 ,
в който лично аз не намерих уникалността,която всички търсят.

и аз така.

sapphire5
09-04-2011, 07:55
а? :lol:

LiveToWin
09-04-2011, 08:18
Евала!

buXti4Ka
09-04-2011, 08:35
Дано някои от така наречените "пикли" схванат поне малко от филма и да успеят да се видят отстрани.

error92
09-04-2011, 14:35
Пуснете си малко музика и се успокойте, излезте да подишате чист въздух...шматки :o :D

mimsssssss
09-04-2011, 16:32
Те умните момичета със сигурност са го гледали и са схванали, останалите явно ще разберат по лошия начин :(
О да, определено ще видят колко е яко да се забавляват и нищо няма да се промени... Авторката иска нещо различно, дори им дава факти, малко да се образоват, но едва ли някоя като героините ще седне да умува такива житейски неща... има си недорасляци и винаги ще ги има, един филм не мисля че ще им промени мирогледа ... за жалост :o

FuckedUp
09-04-2011, 17:36
Такива филми въобще не ме впечетляват.

anonymous708973
09-04-2011, 17:43
13 e доста далече от реалността, но филмът е добър, да.

Ludwig
09-04-2011, 17:51
13 e доста далече от реалността, но филмът е добър, да.

Съгласна съм, доста е преувеличен. Но тази хипербола, която показват, може и да бъде плашеща за някое 12 13 годишно момиченце.

Целта не е да видят колко е яко да се забавляваш. Кристиан Ф. въобще не разказва за забава, а за тово докъде можеш да стигнеш, когато си в лоша компания и лошо влиание. Филмът е по действителен случай и е един от най- хубавите на тази тематика. Ако си умен и не си тъпа кифла, ще разбереш подтекста на филмите (естествено трябва да имаш и желание за това). Отделен въпрос е, че всички искат да имат труден живот. Хубаво е обаче, че имат родители, които да ги лигавят и да не ги лишават от нищо. Нека погледнат какво е, ако наистина имаш разпадащ се живот. А не само колкото да си у филма. И да се оплакваш, че родителите ти не са ти купили червилцето за което си мрънкал и заради това ти е скапан живота.

Auriss
09-04-2011, 17:51
Luidgie ,искам да ми отговориш на няколко въпроса.

Защо с годините интелигентното и умно детенце се превръща в не толкова -/- .... ?

Защо хората имат предразсъдъци и комплекси ?

Помисли и чак след това ми отговори на този:

Какъв е смисълът от тази тема ?


//

Преди години с драсках с един много начетен симпатяга в един форум. За жалост изгубих връзка с него - учеше медицина и постепенно спря да влиза.
Както и да е. Правеше ми впечатление на страшно равнодушен и веднъж го питах защо е толкова апатичен.
Отговорът не ме учуди - Когато знаеш причината разбираш и последствията. Когато разбереш ,че не можеш да промениш нещата ,просто ти става безразлично.
Не беше с тези думи ,разбира се ,но това беше смисълът.

Ludwig
09-04-2011, 18:17
Luidgie ,искам да ми отговориш на няколко въпроса.

Защо с годините интелигентното и умно детенце се превръща в не толкова -/- .... ?

Защо хората имат предразсъдъци и комплекси ?

Помисли и чак след това ми отговори на този:

Какъв е смисълът от тази тема ?


//

Преди години с драсках с един много начетен симпатяга в един форум. За жалост изгубих връзка с него - учеше медицина и постепенно спря да влиза.
Както и да е. Правеше ми впечатление на страшно равнодушен и веднъж го питах защо е толкова апатичен.
Отговорът не ме учуди - Когато знаеш причината разбираш и последствията. Когато разбереш ,че не можеш да промениш нещата ,просто ти става безразлично.
Не беше с тези думи ,разбира се ,но това беше смисълът.

За апатията си много прав, но аз още не съм стигнала до мемента в който ще се отчаям тотално. И съвсем ще разбера, че няма смисъл да променям нищо. На ръба съм, но не съм стигнала още.
За първият ти въпрос, мога да кажа само, че зависи от човека. Някои от тъпи стават умни, при други е обратното. Като например аз като малка бех много лъчезарна и харесвах всички. С възрастта установих, че няма какво да им се харесва. Че всеки гледа себе си. (един на хиляда да мисли и за друг). Достатъчно съм си патила от хората, за да имам определено мнение за тях. Интелигентни дечица познавам малко. Старите ми приятели са се превърнали в тотална чалга. Даже не поддържам връзка с тях. А преди бяха интелигентни и разбрани, сега пълни простаци. Не съм ги виждала 3 години и няма как да знам, защо са станали такива.
За предрасъдаците, мнението ми е, че хората се страхуват от това, което не им е познато, че от векове са им втълпявани правила и етикети. Когато се появи някой извън тези норми, почва една омраза.
Темата е безсмислена, разбира се. Направих я с цел, някое момиченце да погледне нагледно. От приказки и разкази никой не се впечатлява. Ясно е, че и малко хора биха се впечатлили от филмите. Спокойно. Аз съвсем осъзнавам как това няма да промени никой, просто ми е останало мъничко оптимизъм. Иначе перфектно осъзнавам колко са безсилни хората, особено индивидуално.

Skaarj
09-04-2011, 19:02
Само аз ли не съм го гледала т'ва?

НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ. :/

п.П Прави ми се секс, имах нужда до споделя. :oops:
затова Чао.
И на мен ми се прави :oops:

Auriss
09-04-2011, 19:04
^^

Ето че и ти не виждаш връзката.

Има няколко вида 'глупави' ,ако щеш ги наречи ,хора.
Едните са си такива по рождение - познавам такива.
Другите им куца нещо във външния вид и се опитват да компенсират ,копирайки поведението на някоя вървежна личност около тях - тези са болшинство и дори тук ,във форума ,е пълно с подобни. Да не кажа че едно 90% от потребителите се опитват да се харесат един на друг по всевъзможни начини.
Трети изглеждат наистина добре ,но им липсва родителски пример - съвсем в реда на нещата е да се 'пуснат' по течението - харесват ги ,могат да правят каквото искат и да се държат както им скимне - има го у всеки от нас ,но за разлика от 'тези' ние имаме насадена ценностна система - и такива познавам.
Има и такива ,които не умеят да се 'впишат' и започват да обвиняват себе си ,смачквайки допълнително самочувствието си. Смешното е ,че по мои наблюдения точно тези са най-стойностните ,обгрижвани от семейството си и адекватни хора ,но в нашето общество ,в което вторите са 'на власт' въпросните остават неразбрани. За жалост обаче с времето се превръщат в нещо друго ,стараейки се да се 'впишат' сред останалите. Тук видът и интелектът няма особено значение - виждал съм адски добре изглеждащи 'смотльовци' и от двата пола ,както и тотални дебили. Има и някои супер интелигентни ,има и кръгли идиоти ,които не могат да вържат две думи. Основна роля играе възпитанието ,което имат - за разлика от заобикалящата ги измет.
Най-интересни са обаче следните - нормално изглеждащи хора със средно ниво на интелект и имащи що-годе изграден собствен(умишлено го болдвам) мироглед и завидно образование. От старата компанийка ,с която излизах ,3 момченца бяха такива. Какво се случи ,обаче - хормони - желание за секс в комбинация с най-обикновена визия - стремеж да изпъкнат - чалга - купони всеки ден - заебаване на ангажиментите (един го кикнаха от американския колеж ... ) - затъпяване - просташки речник - тотално изпадане.

Дотук ще си кажеш 'нищо ново' и да - права ще си.
Как обаче ще обясниш на някого ,че не е необходимо да подражава другиму ?
Осъзнаваш ли ,че за да не подражаваш на някой друг трябва да имаш собствени постижения и да се гордееш с тях ?
Виждаш ли - хората не са равни и винаги има някой по-добър. Въпросът е в това да си "НАЙ". Тези "най" са тези ,които си заслужават. Останалите нямa как да се променят. Винаги ще го има чувството за малоценност. А стремежът да си повече е нещо индивидуално - по-добре опитай да убедиш някого да направи нещо за себе си ,вместо да предлагаш филм ,който да им покаже това ,което сега ти обяснявам.
Филмът е ТЪП - просто историйка ,от която поука е без абсолютно никаква стойност

А въпросът с предразсъдъците и комплексите беше умишлен - не направи ли връзката ?
В този етап от живота си аз не виждам и един авторитет ,което е кофти за мен ,но добре за развитието ми.
Когато бях малък и се радвах на някой 'пичага' ,който върти мацките и казваше ,че шаловете са педалски и аз бях склонен да си мисля ,че шаловете са за педалите (пример ти давам .. не го разбирай буквално).
Сега обаче не е така.

Направи ли връзката ?

Хайде сега ми кажи как ще убедиш някое момиче ,че не е необходимо да се гримира ,да прави фасони ,да си топира косата или да тръгва с някой кретен ?
Как ще я убедиш ,че образованието е важно и може да е 'готина' без да е куха ?
Как ще убедиш някого ,че пари не е равно на щастие и че чувството за свобода и удовлетворение са всичко ,от което се нуждае ?

...

моля те светни ме ?

Ludwig
09-04-2011, 19:33
Задаваш въпроси на грешния човек. Аз съм си антисоциална. Необичам да разговарям с хора, ако не ми се налага. Необичам да се запознавам с такива ако не ми ги натресът. Мразя хората, мразя всичко свързано с тях. Интересувам се от доброто на приятелите ми, които са също "глупави" индивиди. СПоделящи всяка секунда от животчето си с всички. Да има една с която да се говори нормално и за нормални неща. За грима и топирането, опитвала съм, безброй пъти. Отговорите са глупави. От рода на "Момичетата без грим са грозни" "Външността ми е по-важна от акъла. Как иначе ще си хвана мъж."
С тези неща съм се занимавала до 7 клас. После установих, че няма смисъл да убеждавам който и да е, в каквото и да е. За себе си знам. Eдинственото, което мога да ти кажа е, че познавам изключително тъпи парчета. Обяснявала съм им безброй пъти моето виждане. Те не слушат. Наричат те смотан щото не си си извадил циците и не ги завираш в лицето на някой, или най-малкото те наричат лесбийка, защото нямаш интерес в това да харесваш някой. (Не се оплаквам, само споменавам хипотетично). От една година се старая да намаля омразата, да си мълча по някои въпроси и да не се занимавам с оправяне на света. От време на време да ме избие на "Аз трябва да направя нещо, неможе да е така." Но накрая се оказва, че нахалните и некадърните пробиват, а стойностните се бъхтят сами. И как да обясня на една кифла, че е по-добре да се бъхти и сама да постигне нещо, като за нея е по-лесно и удобно, да хване богаташа да отвори краката и да получи всичко за което е мечтала? Да я откажа от лесния път и да я убеждавам, колко по-добре е сам да постигнеш нещо. Най-малкото да ме напсува. Незнам до колко съм ти отговорила, даже може изобщо да не съм ти отговорила. Опитът ми с хората е малък. Като ме замъкнат в някоя голяма компания с "интелигентни" младежи и всички като заприказват и почнат да подмятат селски изрази... Аз да почна да им обяснявам какви са селяни ли? Най-малкото да ме набият. И за к'во? За да изкажа мнение и да кажа някоя истина на хора, които не искат и да чуват за нея. Никой не иска да му се казва истината, никой не я харесва. Може и да не правя връзка, но все пак ти благодаря за отделеното време и за обясненията.
За филмите, да нямат особен смисъл. Но ако имаше някаква връзка с малки момиченца, щеше да знаеш колко се впечатляват от тях. Как ги обсъждат и как им се иска да са като еди кой си, от незнам си кой филм или сериал. За мое най-голямо съжеление имам такива връзки. Това е една от причините да се дразня на индивидите във форума. И да се дразня на това, че всички само мрънкат за фейсбук за скайп, живеят си живота в интернета, опитват се да имат "сериозни" връзки, като ги уреждат чрез фейсбук. Изключително малоумно е. И тоя непукизъм, който праскат. Измислят си тежък живот, оплакват се от най-малката простотия. Защото са гледали някой филм, и са решили, че е много яко да си мъченик. ДОбре, че не им се налага в действителност да изпитат някои от измишльотините си. Режат си ръчичките, така че, всички да видят колко са нещастни. Позират с хомосексуалност (защото видиш ли е модерно). И изобщо не се замислят, че един хомосексуалист никога не би парадирал с това. Един човек, който се самонаранява, никога не би показвал белезите си и да давам подробно обяснени защо ги е направил. Да обяснимо е, така са по-интересни. Но мен това ме дразни.