PDA

View Full Version : Боцкане и сърбеж по краката след бръснене



albertog
09-03-2011, 20:58
Здравейте момче на 17 години съм и вчера си обръснах целите крака и от тогава усещам силно боцкане и сърбеж , дори вечер немога да заспя от това чудо :? , когато се къпя също усещам силно боцкане по целите крака дори и малки пъпчици на места ми излязоха. Моля ви кажете дали това е нормално и дали се продават някакви лечебни медикаменти за този проблем..

Относно бръсненето по краката не ме нападайте, обръснах си ги защото играя футбол и ме задължават, а и да ви кажа честно имах доста косми по краката и за това реших и да ги махна.

Обръснах се с бикче и някакъв крем за бръснене.

BuBzzz
09-03-2011, 21:09
А защо не отиде на кола маска??Сега ще стане много по зле..Пробвай да сe намажеш със лосион за тяло.Аз винаги се мажа след като ги махна с епилатор

albertog
09-03-2011, 21:12
Ако зачакам да пораснат и после ходя на кола маска ще има ли ефект ?

association
09-03-2011, 21:22
Да.
Сърби те, защото от бръсненето ти изсъхва кожата.

albertog
09-03-2011, 21:26
Значи се прецаках че си обръснах краката така ли :?
мога ли някак да оправя нещата ???

association
09-03-2011, 21:38
Пробвай да върнеш времето назад, хаха не, базикам се.
Не си прецакал толкова нещата, нищо не можеш да направиш.
Намажи ги с бебешко олио, или овлажняващ крем, те космите ще поникнат достатъчно за 1 седмица и после кола-малка или на мама епилатора. 8-)

badsector
09-03-2011, 21:42
Как те задължават да си бръснеш краката?!? Боцкат, защото кожата ти е суха, върховете на отрязаните косми са остри, а и растат. Намажи ги с обикновен крем и следващия път кола маска. Но най-добре си ги остави да ти растат.

09-03-2011, 22:36
мажеш се с крем и поече не ги пипаш. поне като ги обръсна намокри ли ги? намаза ли ги с пяна за бръснене?

albertog
09-03-2011, 22:38
мажеш се с крем и поече не ги пипаш. поне като ги обръсна намокри ли ги? намаза ли ги с пяна за бръснене?

Не съм :neutral:.
В момента се намазах с крем на Nivea и за момента не усещам това силно боцкане. Сега ще ги оставя да пораснат и когато станат вече достатъчно дълги ще ги махна с кола маска надявам се да се оправят малко нещата

09-03-2011, 22:42
мажеш се с крем и поече не ги пипаш. поне като ги обръсна намокри ли ги? намаза ли ги с пяна за бръснене?

Не съм :neutral:.
ми като си ги опасал на сухо как очакваш да не ти се получи възпаление?! :lol:
Изчакай да поотраснат и ако пак решиш да ги бръснеш ги намокри и ги намажи с пяна. Няма да имаш проблеми.

badsector
09-03-2011, 22:55
Човекът каза, че ги е бръснал с крем за бръснене. Получи се недоразумение между двамата, защото ти писа "като ги обръсна намокри ли ги", от което той реши, че го питаш за след бръсненето, докато ти имаше предвид по време на самото бръснене.

Grell
09-03-2011, 23:08
Вземи си хидратиращ крем с алое вера. Или ако намериш някакъв успокояващ кожата ГЕЛ пак с алое вера, ще е по-добре. :)

albertog
09-03-2011, 23:08
Човекът каза, че ги е бръснал с крем за бръснене. Получи се недоразумение между двамата, защото ти писа "като ги обръсна намокри ли ги", от което той реши, че го питаш за след бръсненето, докато ти имаше предвид по време на самото бръснене.

Да и аз така мисля.
Значи по време на бръсненето ги намокрих с вода и с крем за бръснене след което ги обръснах и след това не съм се мазал с нищо.

09-03-2011, 23:09
Човекът каза, че ги е бръснал с крем за бръснене. Получи се недоразумение между двамата, защото ти писа "като ги обръсна намокри ли ги", от което той реши, че го питаш за след бръсненето, докато ти имаше предвид по време на самото бръснене.

Да и аз така мисля.
Значи по време на бръсненето ги намокрих с вода и с крем за бръснене след което ги обръснах и след това не съм се мазал с нищо.
а, ясно. еми крем за омекотяване на кожата и така..