PDA

View Full Version : Първото бръснене



cazzo
09-03-2011, 21:37
Здравейте,
Преди 20 дена направих 14, имам забележим мустак и бакембарди, имам и малко мъхче на брадичката. Приятелите не бих казал че ми се подиграват, по скоро ме подтикват да се обръсна. Дотук добре. Но баща ми е голям инат. Веднъж майка ми се опита да му каже да почна да се бръсна, но той и зададе въпроса дали е луда и каза че съм още малък. Друг път пък аз, баща ми, най-добрият ми приятел и леля Тони (майка му) бяхме вкъщи и приятеля ми по едно време намекна че е време да се обръсна. Татко ми сякаш се изнерви, нищо не каза и по това време леля отвърна на сина си че негов батко се е обръснал за първи път в 9-ти клас и че още ми е рано. Мога да ви кажа че много от приятелите ми на моята възраст започнаха да се бръснат когато видяха че им се е появило малко мъхче, а да не говорим че си бръснат и краката. Моля да ме посъветвате какво да правя дали да поговоря с родителите си, просто да действам, или да чакам до когато ми кажат да го направя. Аз не мисля че ми е рано. Искам да добавя че не споделям много с родителите ми и че малко ме е срам да ги попитам.

stteLii
09-03-2011, 21:42
Мисля , че той просто не иска да приеме , че растеж..вече ставаш мъж .. :)

dPa3HuTeJl
09-03-2011, 23:13
Абе обръсни го тоя девствен мустак,децата са жестоки,ще ти се подиграват...обръсни го без да казваш на баща си и като те види какво ще ти направи? Ще те накаже защото си се обръснал за да не ти се подиграват другите ли? Усещаш ли колко побъркано звучи? Я отиди и се разбери с него,разбирам че си малък и още слушкаш мама и тате за всичко,но му кажи в очите че това не ти харесва и да го приеме.

someonerandom
09-03-2011, 23:18
И моя в началото не беше много съгласен-обясняваше,че колкото по-рано започна,толкова по-често ще трябва да се бръсна в бъдеще и толкова по-досадно ще ми е,обаче бързо си каза" както си решиш",даже ми купи самобръсначка 8-) .
Обръсни се,щом искаш-кажи му,че не се харесваш и че ще се чувстваш по-доре без мустака.

ZloboMiR
09-07-2011, 06:39
Има неща, които трябва да стават със съгласието/знанието на родителите.
Това КАТЕГОРИЧНО не е от тези неща. С риск да разсърдя някого, понеже малко на стари години го намерих този форум, родителите имат право на:

- Превенция срещу:
* Тютюнопушене, алкохолизъм, наркотици, секти, нарушаване на закона, писан и неписан, колкото и отнесено да звучи последното определение.
* Някое импулсивно решение, за което все пак подрастващите не си дават сметка че може да им съсипе живота. Без да стават тирани обаче.
* Да знаят винаги къде е детето им и с кого. Освен че е по-безопасно, така се изгражда полезен навик. Достатъчно трагедии с деца, загинали от нелепа и жестока смърт, заради липса на елементарна предпазливост.
* Да следят за успехите в училище.

А дали да си бръснеш лицето или главата, краката или нещо друго, как точно да се обличаш, си е твоя работа, стига видът ти да е "приличен". Индивидуалността се постига трудно, шаблонът се налага лесно. Индивидуалност не бих казал, че е да си накичиш пиърсинг или татуировки навсякъде, за такова решение е хубаво родителите да дадат сериозна опозиция, за да не съжаляваш за нещо, хрумнало ти преди ден-два.
А на баща ти предлагам направо с шеговит тон да му кажеш, че понеже си мъж, а не жена, ти се налага да се бръснеш. Ти си знаеш естествено доколко носи на майтап.

Anja
09-07-2011, 08:09
Не мисля, че това решение трябва да го взема баща ти. Просто се обръсни, защото наистина не е приятно. След като те види избръснат, какво може да ти направи? Разясни му ситуацията - ти си момче, днешните тийнейджъри се развиват по-бързо. Трябва да изглеждаш прилично. Той все някога ще се примири. Все пак има син, не дъщеря. Бръсненето е нещо нормално. Колкото до краката - изобщо не те съветвам да си ги бръснеш, супер е гейско, когато го прави момче. :?

Requisition
09-07-2011, 08:25
Прави му на пук, обръсни се, да видим кво ще ти каже... Добре че моят баща не е такъв, той ми каза когато аз си реша. :)

ZloboMiR
09-07-2011, 08:32
...Колкото до краката - изобщо не те съветвам да си ги бръснеш, супер е гейско, когато го прави момче. :?

Да, гейско е! Но не исках да налагам шаблон. :P

Anichkaxxwee
09-24-2011, 23:07
Кажи му "Тате, искам да се обръсна!" и тва е .. А за бръсненето на краката - Недей, гейско е :? :?

ccdesigns
09-25-2011, 00:20
Аз така лятото на 1 лагер си взех самобръсначка и се обръснах, че иначе с мойта майка още щях да си ходя все едно съм глътнал връбче. Вероятно е забелязала, но нищо не ми казва.

А за краката - понякога е наложително и не винаги стои гейско ;)

onestar
09-25-2011, 10:54
Обръсни се без да искаш съгласието му.
При свършен факт той вече е безсилен, а и е време да приеме, че вече си достатъчно голям, за да можеш сам да взимаш такива елементарни решения.

За краката - никой не може да ме убеди, че понякога се налагало или пък, че не винаги изглеждало гейско. Грозно е! Това е.
Виждала съм леко мургави мъже, на които окосмяването по краката доста им личи заради по-тъмния цвят на кожата им и пак им отива! Та това са мъже, за Бога... в това им е чара дори.

Както е тръгнало съм почти убедена, че след време мъжете ще са по-гладки от нас! 8-)

SmilezZz
09-25-2011, 12:25
Щом си решил , че имаш нужда - давай , при свършен факт той вече нищо не може да направи.

againstyou
09-25-2011, 19:32
Въобще не трябва да ти пука какво ти казват те когато става въпрос за това,наложително е.Преди няколко години и нашите не бяха съгласни да почвам да си скубя веждите ама кой ги пита тях ?! ;д

SunT
09-26-2011, 11:40
И обръсна ли се?

justme1
09-27-2011, 09:24
Приятел обръсни се задължително , аз така закъснях да се обръсна и мн гаври отнесох ! Мн по добре да се бръснеш после по начесто отколкото да ходиш с девствен мустак ;)

RunningBlind
09-27-2011, 15:33
Девствения мустак задължително го обръсни:) аз започнах да се окосмявам здравата още 7 клас и оттогава се бръсна.Все пак ако ще бръснеш нещо друго освен фейса нека бъдат подмишниците и топките евентуално.

D3NG3rZ0N3
09-27-2011, 17:26
Казо, бръсни го. Аз на 15 се обръснах за първи път, после старецът ми вика: 'Приличаш на бръсната пу..а' :lol: