PDA

View Full Version : Кой гейнер за качване на маса е по-добръ?



Samoten89
09-04-2011, 10:01
http://www.fitnes-bg.com/fitnes_magazin/Universal/Mega_Mass_3000_-_4.7_kg/
UNIVERSAL
4.7 кг за 98 лева
или
http://weider-bulgaria.com/products/6/77
WEIDER
5 килограма опаковка към 122 лева

Освен това при първия се препоръчва само СЛЕД тренировка, а при втория сутрин и ПРЕДИ тренировка.

Не е ли най-добре преди и след тренировка и в почивните дни по 1-2 дози пак?

HolyShit
09-04-2011, 10:09
Ще ти препоръчам един доста доказал се гейнер , нарича се хранителен режим ;)

А ако си толкова богат,че да взимаш гейнер,дето за 100 лева ще ти стигне точно за 10 дена(по 1 доза на ден),взимай,но пак няма смисъл..Купи си един за 80-90 лв 2.5 кг и си добавяй захар сам и воала.. Ще имаш за 1 месец по 3 дози на ден само за има няма 80 лева..

hamilcar
09-05-2011, 08:34
Първия линк е лишен от информация, а втория като го видях ... леле. Толкова много въглехидрат, толкова много мазнотия ще се натрупа, чак лошо ми става.

Намери по-подробна информация за първия продукт.

TheManTheLegend
09-05-2011, 10:31
Във всеки случай нито 1 от 2та.
Вземи се протеин и яж повече въглехидрато

tonique
09-05-2011, 11:39
Във всеки случай нито 1 от 2та.
Вземи се протеин и яж повече въглехидрато

Много добре казано :)
Спазвай си хранителен режим и тренирай -
ако не ядеш както трябва и добавките няма да ти помогнат..

Отколко време тренираш ?
На колко години си ?
Колко КГ си ?

според мене е по-добре вземи си както каза момчето отгоре
Вземи си протеин хубав - можеш да си вземеш и декстроза [въглехидрат]
и ако имаш финанси - амино и храната да е на ниво :)

ZipFail
09-05-2011, 12:28
Съгласен ^ Ако си на пари, вземи си амино или суроватъчен протеин и декстроза. И без ядене добавките нищо не правят.

TheManTheLegend
09-05-2011, 18:07
Ако парите не са му проблем може и гейнър да си вземе. Скоро не съм се интересувал от добавки, немога да препоръчвам нещо свястно, но тези 2та нищо хубаво не съм чул за тях.

Shines
09-05-2011, 18:57
Съгласен ^ Ако си на пари, вземи си амино или суроватъчен протеин и декстроза. И без ядене добавките нищо не правят.
Послушай, човека :) !

Samoten89
09-05-2011, 18:58
Ами Universal е вън от въпроса, защото не се произвежда вече от производителя и никаква информация няма за него на официалния им сайт. А Weider са американски до колкото помня и си мисля, че ще са добре просто. Но изчислих, че с препоръчителните две дози на ден дори 5 килограма едвам за месец и половина приблизително ще стигнат. Общо към 35 дневни дози по 140 грама на ден.
Аз съм 65 кг 190 см висок и точно за това бих искал да качвам едновременно мазнини и мускули. От вредно(разнообразно) хранене не мога да качвам. От тъпчене също не мога да качвам и явно трябва с фитнес да се комбинира, но пък за 3 месеца да давам 250-300 лева за гейнер си е верно множко. Защото и да кача 5 килограма за 1 месец няма да ми стигне този резултат. Преди 3 години някъде тренирах сериозно, но спрях след това, защото спря да има ефект понеже не взимах добавки и не ядях много сериозно. Отделно, че и не тренирах добре от странични фактори.

ZipFail
09-05-2011, 19:08
То без фитнес ако очакваш да качиш нещо друго освен мазнини..
А това нещо като 'не мога да качвам от ядене' значи единствено че не ядеш достатъчно и не ядеш правилно ;)

Shines
09-05-2011, 19:08
Ами Universal е вън от въпроса, защото не се произвежда вече от производителя и никаква информация няма за него на официалния им сайт. А Weider са американски до колкото помня и си мисля, че ще са добре просто. Но изчислих, че с препоръчителните две дози на ден дори 5 килограма едвам за месец и половина приблизително ще стигнат. Общо към 35 дневни дози по 140 грама на ден.
Аз съм 65 кг 190 см висок и точно за това бих искал да качвам едновременно мазнини и мускули. От вредно(разнообразно) хранене не мога да качвам. От тъпчене също не мога да качвам и явно трябва с фитнес да се комбинира, но пък за 3 месеца да давам 250-300 лева за гейнер си е верно множко. Защото и да кача 5 килограма за 1 месец няма да ми стигне този резултат. Преди 3 години някъде тренирах сериозно, но спрях след това, защото спря да има ефект понеже не взимах добавки и не ядях много сериозно. Отделно, че и не тренирах добре от странични фактори.

Няма такива филми като не мога ям, няма кача от ядене и тн..БЕЗ ЗДРАВО НАГЪВАНЕ НЯМА СТАНЕ!Каквото и да зимаш, без правилен хранителен режим, няма да стане!В този спорт няма бързо нещо, не можеш за 3,4 месеца да станеш бик, иска се много постоянство, търпение, яко хранене и тренировки, само с добавки или други помощни препарати няма да стане!

redbul2
09-05-2011, 20:32
Преди 3 години някъде тренирах сериозно, но спрях след това, защото спря да има ефект понеже не взимах добавки и не ядях много сериозно. Отделно, че и не тренирах добре от странични фактори.

Тренировките с фитнес или някакъв спорт имат анаболен ефект върху мускулите. Усвояват се и се задържат протеините от храната,които иначе ще изпикаваш без да се оползотворят максимално. Каквито диети да спазваш,когато мускулите бездействат и не се натоварват,те атрофират. Заслабват. Така става например с космонавтите след няколко месеца или седмици.

Samoten89
09-06-2011, 09:08
Четох по-форумите, че масово препоръчват декстроза (глюкоза на прах) и протеини вместо скъпите гейнери. Хем гейнерите се правят главно от декстроза и дават много малко килокалории (на ден по ~500). А кило декстроза е 3 лева някъде.
Може ли тогава да поръчате добър протеин, но желателно е да не е с ниско съдържание на въглехидрати/мазнини и да го комбинирам с декстроза.
Дали ще е добра комбинация и креатин, че не е скъп към 30 лева за месец ще стигне.
http://weider-bulgaria.com/products/6/54
Също така съм с много бърз метаболизъм и може би вечерен/нощен протеин ще е по-добре за усвояване.

HolyShit
09-06-2011, 09:15
не,не взимай креатин.И как определи метаболизма си като бърз ? За някой хубав протеин може за 70 кинта да вземеш 2.27 кг , което означава,че ако пиеш по 3 дози на ден ще имаш за 1 месец.

anonymous546178
09-06-2011, 09:59
Защо не се храните като хората ами се блъскате с протеин на прах.. поне за мен гейнера и протеина е голяма глупос`
Прегледайте някои статии в интернет и си съставете качествен хр. режим.. като напреднеш можеш да си вземеш амино киселини и след 4-5 г стаж може и креатинче да си вземеш..

ZipFail
09-06-2011, 10:39
4-5 г. ? :lol: :lol: :lol:

redbul2
09-06-2011, 12:48
Ами то креатинът ако не ходиш в зала изобщо няма да ти трябва. А късно вечер се препоръчват бавни протеини:казеин,извара.

HolyShit
09-06-2011, 12:55
4-5 г. ? :lol: :lol: :lol:

2-3 ,зависи.. Няма смисъл да взимаш креатин и да буташ по 40-50 кг на лежанката..

Vasoto129
09-06-2011, 18:09
Хапвай по повечко пъти на ден.

Rolezzz
09-06-2011, 18:11
Маса сА праЙ на маса :)

Vasoto129
09-06-2011, 18:19
Маса сА праЙ на маса :)


+1 \:D/ 100% :D :razz: