PDA

View Full Version : Вагинални Гъбички



themistical
09-04-2011, 10:13
Здравейте! Аз съм нова тук в сайта, но имам проблем, който все повече започна да ме притеснява и вече се побърквам.
Имам гъбична инфекция ( мисля че по заглавието на темата се разбира къде ), но личният ми лекар не е в града и така и не отидох на гинеколог.
Пих хапче - Мико Макс. На листофката пишеше че трябва да се вземе 1 таблетка - еднократно. Така и направих, но няма никакъв резултат. Въпросът ми е дали трябва да взема още няколко пъти или трябва да изчакам повече дни? И ако може да ми препоръчате нещо за мазане или нещо по - ефикасно (ако някой е имал същия проблем).

kalpazanka
09-04-2011, 10:20
Сама ли диагностицира гъбите и как?

themistical
09-04-2011, 10:31
Да, сама.
Ами четох в интернет. И не видях никое друго заболяване, което да съответства на моето. Реших че са гъбички 1 - заради начина по който изглеждат, 2 -ро защото не бях правила секс преди да ми се появят (доста време). И разбрах че причината за гъбичките може да е слаба имунна система след лечение с антибиотик (а аз бях 7 дни в болница на силни антибиотици) и предположих че за това се е получило така.

DragonLady
09-04-2011, 10:47
Не е хубаво сама да си поставяш диагнози. Така можеш да си влошиш положението, чрез това лекуване на своя глава, без мнение на специалист. След колко време ще можеш да идеш на лекар?

themistical
09-04-2011, 11:02
Ще бъда в града чак към 20-ти септ. А до тогава има много време, затова предпочитам да направя нещо по въпроса.

DragonLady
09-04-2011, 11:06
Ти хубаво искаш да направиш нещо по въпроса, но с неправилно лечение може да си влошиш състоянието!

kalpazanka
09-04-2011, 11:18
2 други причинителя имат същите симптоми като гъбите- правИ си сама сметката. Не знам какво си видяла и как, ама надали си правила теста с КОН, за да си потвърдиш диагнозата.

lili12
09-04-2011, 14:51
И аз съм имала и ми изписаха крем за чувсвителна кожа.След 2 дена ми мина.За жалост не помня как се казваше :-o Просто отиди в аптеката и попитай за мазило против гъбички би трябвало да ти намерят нещо.
А да и не забравяй да прочетеш листовката :)

cookie_master
09-04-2011, 15:21
Не е хубаво сама да си поставяш диагноза.Консултирай се с лекар.

DragonLady
09-04-2011, 15:41
Не е хубаво сама да си поставяш диагноза.Консултирай се с лекар.

И аз това казвам, ама никой не ме слуша ...

granger
09-04-2011, 17:41
Като ти я няма личната и си на зор има частни кабинети , е да ще си платиш,ама няма да си прецакаш здравето,може би с грешни диагнози и хапчета.

mmm_sweet
09-04-2011, 18:18
Трябва да се отиде при гинеколог и той да ти определи какво да взимаш,недей така на сляпо. Ако толкова не можеш да изчакаш личния лекар,запиши се при някой в някоя болница,но недей така рисковано да взимаш лекарства,които най-вероятно няма да ти помогнат :)