PDA

View Full Version : Нека някой ми разясни..



miss93
09-04-2011, 17:23
Здрасти на всички!
Със сигурност това не е първия нито последния пост по темата СФО, но се надявам да намеря отговори на въпросите, които ме интрересуват.
Така...тази година съм 12ти клас :) НО искам да мина на СФО. Знам,че ще ми е по-натоварена годината, но аз смятам, че ще ми е по-спокойно да си уча вкъщи.. Естествено ще посещавам уроци, а отделно трябва да ходя на един курс, който се намира в друг град... По принцип знам,че всеки навършил 16 год. МОЖЕ да мине на СФО нали така?! Мин. година, когато реших,че искам да съм на СФО, директора ми каза,че не съм инвалид за да съм на СФО :-o отряза ме... Е, добре де, задължително ли трябва да имаш някакво увреждане, за да минеш на СФО...нали пише,че всеки навършил 16 може да мине на сфо, защо аз да не мога? Между другото искам да попитам, някой знае ли дали се плаща нещо, и как те подготвят за изпитване?

xWandereRx
09-04-2011, 19:20
не трябва да имаш увреждане за да минеш на сфо
за изпитите мисля, че само ти дават конспект и ти си учиш по него, нон не съм сигурна
мисля, че не се плаща

LoupGarrou
09-04-2011, 19:23
Директорорите не обичат да губят ученици, затова и се приемат ученици от кол и въже и се бутат да изкарват, защото всеки човек е пари, апък на доста не им се и занимава. Вече не съм наясно как точно стоят нещата с учениците на СФО и какви финанси получават за тях ...

Не, не е задължително да имаш някакъв проблем, но не и лесно да минеш на СФО, ако нямаш приина и ти остава една година. Никой не те подготвя, нали за това е самостоятелна форма на обучение, водиш се ученик в училището, но само условно и там ходиш да държиш изпити.


Това е, което знам, едва ли съм ти помогнал, но друга информация нямам. Нямам никакви познати, които да са на СФО, само съм чувал, че "този" и "онзи" били ...

miss93
09-04-2011, 20:29
Оф :o а ако излъжа,че трябва да замина някъде, но ще се връщам за изпитите, дали ще мине номера? Трябва ли някакъв документ да дам, нещо от сорта(доказателство)?

Bebee66
09-07-2011, 22:59
Най-добре говори с директора ви! Не мисля,че ще ти позволи, защото явно не обича да губи парички, но нищо не губиш, ако пробваш.