PDA

View Full Version : Много ми е тъжно..



WhereIsMyMind
09-04-2011, 19:28
не знаех в кой раздел тoчно да пиша и накрая реших тука..
от извесно време не знам какво ми стана,но адски често започнах да се замислям,че всеки един миг прекаран с хората,които обичам и са важни за мен може и да е последния..много ми е гадно като се замисля,че тези хора ще умрат и повече няма да бъдат до мен,нито ще си говориме,нито ще се смееме..знам,че нищо не е вечно,а и може би аз ще умра преди тях,но като се замисля за това сълзите сами започват да се стичат и това е почти всяка вечер :( предпочитам аз да умра,отколкото хората,които обичам :(

ами това е,просто исках да споделя с някого какво ми тежи..

regin19
09-04-2011, 19:44
Разбирам как се чувстваш, но все пак никой не живее вечно, и това надали ще бъде променено. Но сега сме още малки, има доста време докато отраснем и започнем да гледаме на нещата от по-друга точка. Затова най-добре си изкарай тези мисли от главата и се наслаждавай на живота. Ако продължаваш така, нито ще промениш нещо, нито ще се чувстваш добре. Радвай хората които обичаш и не се поддавай на тези мрачни мисли. Надали съм помогнала, но това е моята гледна точка :)

cookie_master
09-04-2011, 19:48
Не мисли за това,а се наслаждавай на живота. :)

annonimnna
09-05-2011, 00:29
Живей за мига.
Наслади се максимално на живота...
Don't worry, be happy :-)

ccdesigns
09-05-2011, 00:44
не знаех в кой раздел тoчно да пиша и накрая реших тука..
от извесно време не знам какво ми стана,но адски често започнах да се замислям,че всеки един миг прекаран с хората,които обичам и са важни за мен може и да е последния..много ми е гадно като се замисля,че тези хора ще умрат и повече няма да бъдат до мен,нито ще си говориме,нито ще се смееме..знам,че нищо не е вечно,а и може би аз ще умра преди тях,но като се замисля за това сълзите сами започват да се стичат и това е почти всяка вечер :( предпочитам аз да умра,отколкото хората,които обичам :(

ами това е,просто исках да споделя с някого какво ми тежи..

Taка е, идва даскало.

sapphire5
09-05-2011, 06:43
Don't worry, be happy :-)

radosttyy
09-05-2011, 06:53
prosto se opitai da ne mislish za tova,a i nikoi ne jiveee vecno

reperw
09-05-2011, 06:59
всеки е минал през този период моя треаше седмица...

ако си 5 6 7 ? клас е нормално

WhereIsMyMind
09-05-2011, 07:35
благодаря ви за разбирането и за това,че се опитвате да ми помогнете по някакъв начин.

и не не съм 5-6-7 клас,а 12.

MsDarcy
09-05-2011, 07:39
Нда.. като се замислиш, наистина след като някои хора си отидат, животът ти би се променил. Би изглеждал по-празен, по-самотен... но точно тогава се появяват други хора, които запълват празнината. А и смъртта е просто състояние... хората живеят вечно - в спомените, в мислите, сърцата на други хора.

BumpyRide
09-05-2011, 08:48
Така е. Никой не е вечен. Но мислейки за бъдещето и кой кога ще напусне този свят, има голяма вероятност да пропуснеш да се радваш на хората, които обичаш СЕГА. Така като се сдухваш може да пропуснеш много възможности да си с тях и заедно да се наслаждавате на живота.. на всеки един миг. Защото животът е именно миговете с любимите хора, които никога няма да забравим. :)

bloodyF
09-05-2011, 11:39
Carpe Diem ;-)

li0n
09-05-2011, 14:40
Carpe Diem ;-)

Превод ?! ;d

MsDarcy
09-05-2011, 14:42
Carpe Diem ;-)

Превод ?! ;d

Живей за днес? Живей за момента?

reperw
09-05-2011, 17:48
HAKUNA MATATA :D :D :D

Colouring
09-05-2011, 18:14
Оф,много е лесно да се каже "живей за мига" веднъж и това е.Обаче не става така.
И аз често си мисля на тази тема и съм адски изплашена да не загубя някой близък,тъй като вече такова нещо ми е минавало през главата и още не съм го преодоляла.Страх ме е от бъдещето,от това какво ще бъде.
И една фраза "живей за днес",например,на никого няма да повлияе,ако той сам не се осъзнае.
Всъщност,авторке,и да се терзаем,и да не се-времето лети и хората остаряват.. и ние нищо не можем да напарвим по въпроса.Хората си отиват всеки ден,защото такъв е животът.Да,плашещо е,но няма как.Кръговратът на живота.Единственото,което можем да направим,е да се наслаждаваме на момента и да бъдем до хората,които обичаме,без да се страхуваме да изразяваме любовта си,за да не съжаляваме един ден,когато те си отидат,че не сме казали/изразили нещата,които чувстваме към тях.
За съжаление всички тези мрачни мисли са истина,но пък не е нужно да се задълбаваме в тях,защото нищо няма да постигнем,освен да се вкараме в някакво депресиално състояние.


Впрочем,лично аз съм склонна към такива мисли повече през лятото,не знам защо.Може би(само предполагам) тези седмици не си толкова общителна и социална и такива работи ти се внедряват в главата.

ZloboMiR
09-07-2011, 04:37
Ами най-добре постъпете така:

1. Станете злобни, депресирани, отвратителни садисти.
2. Живейте така, че всички да ви намразят, понеже сте садисти, ще бъдете щастливи.
3. Когато умрете, няма да липсвате на никой и ще зарадвате всички със смъртта си. Понеже вече ще сте умрели, няма как да се сдухате че сте ощастливили някого.

А сега сериозно, трудно (невъзможно) е човек да си управлява настроенията, но според мен някои характери просто имат нужда от причина да се сдухат, това за тях е като въздуха. И ако не се случи реална гадост, то те си я въобразяват или я дърпат за опашката. Затова обичайте и се радвайте, че сте обичани, усмихвайте се повече и толкова. Всички ще умрем, за някои ще е жалко, за други - не. Един ден неизбежно ще ни удари прекалено голям метеорит за нашите ракети и ще си умрем, и всичко което ние сега правим е излишно, и египетските пирамиди ще се сдухат, и египтяните ще са се бъхтали напразно. Даже само пичовете в НАСА ще имат времето да се сдухат. Останалите ще си умрем със затворени очи и намислено желание, с последна мисъл - бъг, това не съм си пожелавал. С една дума, няма смисъл да се сдухваме за неща, които не можем да променим. Вместо това може да се прочете някоя готина книжка, примерно на Тери Пратчет.

BrainlessROCKBABY
09-07-2011, 07:12
Не мисли за това,а се наслаждавай на живота. :)

aLeXx4
09-12-2011, 10:14
и на мен ми стана тъжно :( :?

Bonbonchencetyy
09-12-2011, 11:32
Миналото няма как да се върне,може да няма и бъдеще,затова ЖИВЕЙ ЗА МИГА! :)

Bladedancerr
09-12-2011, 13:16
Тук ще цитирам Ленън:

''Life is what's happening when you are busy making other plans''

Няма да ти казвам да живееш за мига, а просто да се опитваш да гледаш всичко което ти се случва от светлата му стана.

sapphire5
09-12-2011, 13:18
не му мисли толкова.....иначе ще полудееш... 8-)

SunnyWinter
09-12-2011, 13:40
Ох, и на мен ми стана тъжно сега..

Недей да мислиш за тези неща и да се предаваш на негативни мисли.. Излез с приятели, или сама, направи нещо, което ти доставя удоволствие.. Просто не трябва да мислиш за разни такива депресиращи неща. :)

EffinSick
09-12-2011, 15:20
HAKUNA MATATA :D :D :D
:lol: :lol:
П.Т:Споко.Това ще отмине, надявам се.
И аз си ги мислех същите неща в детската ама с времето спира да ти пука и мислиш само за момента и т'ка.. :D

sapphire5
09-12-2011, 18:55
HAKUNA MATATA :D :D :D

аххаха тва го бях забравила... :razz:

danibebi
09-12-2011, 23:49
Не мисли за това, наслаждавай се на моментите с любимите хора. :) Скоро вече няма да мислиш толкова за тези неща, спокойно. :-)

Govnyo
09-12-2011, 23:53
в тази тема наблюдаваме две страници хормонално угнетени изпражнения по темата "Философията, светът и аз: смисълът на живота според група малолетни в Интернет"

ако искаш да си изясниш смисъла на живота, чети големите философи

ако искаш да ти стане по-хубаво излез от интернет и иди да вършиш нещо по-съществено по улиците на родния си периферен квартал на средно голям български град

благодарим