PDA

View Full Version : Що е то-любов?



mortor
09-04-2011, 20:03
Здравейте,съфорумци! :)

Често,когато влезна в този раздел чувам "Обичам го/я" "Не мога без човека,който обичам" и т.н.Та да ви запитам-какво ще рече "да обичаш" според вас,вярно за всеки си е индивидуално и аз също си имам представа,но да видим какво ще кажете :)

Skaarj
09-04-2011, 20:07
Пеперуди в стомаха 8) :-P

xoxi
09-04-2011, 20:09
"Да определиш значи да ограничиш."
Хубава мисъл, четена някъде, някога.. и много правилна.
Никой няма да може да опише или сравни тези чувства, ако наистина ги е изпитвал.

SisiStrange
09-04-2011, 20:10
Никой няма да може да опише или сравни тези чувства, ако наистина ги е изпитвал.
Да. :)

Skaarj
09-04-2011, 20:16
Ами, аз ще се опитам да го определя. Има 2 вида любов - майчина и към любимия. Майчината всеки я знае, отначало търсиш ласки, не можеш да се откъснеш от нея, а после идва и истинската любов - Някой към който не можеш да се отделиш, с който се чувстваш най-добре, най-сигурен/а, на който знаеш че можеш да имаш доверие, с който можеш да споделяш, да създаваш, да се опреш на рамото му, който е повече от истински приятел и може да те разбира навсякъде и по всяко време, към който изпитваш някакви чувства, които са непреодолими във връзката, и си представяш някакви лоши неща, за които се чудиш дали могат да станат, дали ще стане нещо, раздяла, нещо лошо, но знаеш, че няма да можеш да го понесеш. :) Наистина, най-красивото чувство на света :)

kobrichka
09-04-2011, 20:47
Това е вечният въпрос и точен отговор не е имало, няма и да има. Любовта точно опрееделение няма, поне според мен. Любовта никога не е една и съща.

Hilary_
09-04-2011, 20:49
"Да определиш значи да ограничиш."
Хубава мисъл, четена някъде, някога.. и много правилна.
Никой няма да може да опише или сравни тези чувства, ако наистина ги е изпитвал.
йеп .. йеп .. ;-)

mortor
09-04-2011, 20:53
Да,наясно съм с това :) Интересно ми е да видя нещата от други погледи ;) :-D

musicbaby
09-04-2011, 20:59
тва "обичам те" стана като "здрасти" напоследък

Sh@d0w
09-05-2011, 05:35
http://vbox7.com/play:1c1243a5

sapphire5
09-05-2011, 06:06
тва "обичам те" стана като "здрасти" напоследък

ТоЧно това щях да напиша и аз......

hanovete
09-05-2011, 06:56
И това е най-лошото,че почна да се използва за здрасти/чао и ако обичаш наистина някой може да бъдеш много лошо изненадан на следващия ден.Затова,която и да ми каже обичам те в първия месец,и се бие шута .Иначе относно темата любовта може да е това чувство,което вътрешно те кара да бъдеш с този човек,да се разбирате чудесно и така нататък.Любовта може и да е като видиш любимия/любимата да се разтреперваш и да не знаеш какво става.Има много разновидностти любовта и не е толкова лесно да се обяснят всички

BumpyRide
09-05-2011, 08:38
Какво означава да обичаш? Много е трудно за обяснение..почти невъзможно да го опишеш, защото когато обичаш НАИСТИНА, чувството е толкова хубаво, че не може да му се даде, каквото и да е определение. Обичаш, когато очакваш с нетърпение да видиш усмивката му/и, когато се радваш на всеки момент с него/нея. Обичаш, ако си щастлив, когато е той/тя и ако си тъжен,когато той/тя страда..Обичаш, когато изживявате всичко - и добро, и лошо, заедно. Още много неща могат да се кажат и никога няма да се е казало всичко. Трябва да го изпиташ, да усетиш, че обичаш. Тогава ще усетиш какво е и колко е нелепо да даваш определение на нещо толкова съкровено. :)

Gr0zDan0v
09-05-2011, 08:44
тва "обичам те" стана като "здрасти" напоследък


за жалост си много права... :?

DoubleDMG
09-05-2011, 10:41
tи си за психиятрична клиника щом чуваш гласове във форум.

wanessa94
09-05-2011, 11:24
"Да определиш значи да ограничиш."
Хубава мисъл, четена някъде, някога.. и много правилна.
Никой няма да може да опише или сравни тези чувства, ако наистина ги е изпитвал.

Много правилна мисъл на Оскар Уайлд. Често я използвам.

Какво е любовта? Едва ли някой някога ще даде ясна и точна дефиниция на думата "любов". За мен само едно е сигурно - любовта променя хората. Понякога ги прави по-добри, а понякога - по-лоши.

fenkaaa
09-05-2011, 18:43
Няма как някой да ти обясни какво е това да обичаш.. то се чувства,а тези чувства не могат да се опишат с 2-3 думи :)

XTREMEFREERIDE
09-05-2011, 20:19
"Да определиш значи да ограничиш."
Хубава мисъл, четена някъде, някога.. и много правилна.
Никой няма да може да опише или сравни тези чувства, ако наистина ги е изпитвал.
Съгласна на повече от 100%! И с мисълта, и с това, че тук точно се връзва страхотно.

Когато приятелят ми ме попита защо го обичам, винаги му отговарям "Не знам." Просто не мога да определя нито как, нито какво ме кара да го обичам. Усещам го по различен начин. Чувствам се много по-различно спрямо него, отколкото спрямо всеки друг.