PDA

View Full Version : Стрес-цикъл-бременност



zoi43to
09-05-2011, 05:46
До колко стресът и промяната на сезоните оказват влияние на цикъла? Закъснява ми с 2 дена- малко е ,знам , но има от какво да се притеснявам. На 17 август ми беше овулацията ,а на 13 правихме секс с приятеля ми без предпазни средства ( не е свършвал в мен) . Колкото и да ме упреквате , че не сме използвали предпазни средства - всеки прави грешки и понякога просто не мисли за последствията и тръгва по лош път. Трябваше да ми дойде на 3 септември ,но през последната седмица бях подложена на ежедневен стрес (всъщност не е само последната седмица, а последните 3 -4 месеца като цяло) но сега просто вече стана нетърпимо и не издържам вече. Дори майка ми се смееше , че съм изпаднала в депресия ,че съм била много изнервена, ама проблемите ми са доста ...Знам че няма как да ми кажете дали съм бременна или не , ще си направя тест в следващите дни . Другото което съм забелязала е , че промяната на времето ми се отразява на цикъла - миналата година по това време пак ми закъсня, но тогава нямаше от какво да се притеснявам ; отслабнах видимо,започна да ми пада косата, загубих апетит .... За предпазните средства - мисля си да минавам на хапчета и към края на месеца ще отида на гинеколог. След 15 дни ставам на 20 ,ако годините имат значение...Не искам да ме упреквате , просто искам мнения и да споделите личния си опит по темата ми ....

Sh@d0w
09-05-2011, 05:50
Направи си тест,няма как да знаем дали си бременна или не.

А относно въпроса ти-да промените в климата влияят на цикъла,малко или много.

Anja
09-05-2011, 06:13
Според мен просто е от стреса, до колкото разбрах не си била в овулация.

ThisIsMe
09-05-2011, 07:27
Ако правилно си изчислила и не си била в овулация,не си бременна.Следващия път използвайте предпазни средства!

gersinkaa
09-05-2011, 07:43
Може и от времето да е.. Моя цикъл пък е адски странен-когато имаше преход пролет-лято стана на 35-40 дни, а сега лято-есен стана на 25.. е, имаше и малко лечение, но д-ката ми каза, че това се получава от смяната на сезоните, а и стреса може да е фактор.. :)

kalpazanka
09-05-2011, 07:47
Сперматозоидите живуркат 72 часа. Може някой плувец да е оцелял и да е дочакал овулация. Няма да мятам карти таро, за да ти кажа причината за закъснението.
Абсолютно редовен цикъл ли имаш /изключвайки миналата есен със загубата на тегло, косопад и прочие/?

SummerRain
09-05-2011, 07:55
Направи си тест.

zoi43to
09-05-2011, 08:01
ами по принцип не- последните 3-4 месеца беше супер редовен , а иначе преди ми закъсняваше с по 10 дена и повече . Не искам да хвърляш карти или т.н. просто искам мнение . Така или иначе ако не ми дойде до 1-2 дни ще си направя тест. Загубата на тегло,косопада са от сега- последния месец.Именно от това се притеснявам да не би някой сперматозоид да е оцелял до овулацията.А дали съм я изчислила правилно- 3 август- последна менструация- цикъл- 29 дни-- овулация- 17-18 август. Но знам ли, може да е заради стреса и времето... :? Ще разбера след няколко дни---

kalpazanka
09-05-2011, 08:03
Овулацията си я изчислила правилно.
Имах предвид, че миналата година по това време пак ти е закъсняло. Тогава с колко закъсня? Прегледа ли се тогава?

zoi43to
09-05-2011, 08:18
ами тогава не помня точно с колко , трябва да си намеря календарчето , но тогава нямаше от какво да се притеснявам(бременност). По тази причина не съм ходила и на лекар , защото си мислех че е нормално и няма смисъл. Откакто започнах да водя полов живот(от около 4 месеца) имам намерение да отида да се прегледам , но сега лятото нямах възможност и съм решила да отида края на този или началото на другия месец, а и да ми изпише противозачатъчни, за да ми е мирна главата...

granger
09-05-2011, 09:16
Според мен просто е от стреса, до колкото разбрах не си била в овулация.
Не вярвам да си бременна,а и щом си била подложена на стрес-това оказва влияние! За да си сигурна тест , от рисковия акт са минали повече от 14 дни,така че ще ти отчете вярно!

Marisa93
09-05-2011, 12:46
хаха,и аз съм в същото положение :D нямам идея до колко стреса може да повлияе на цикъла,но и аз се успокоявам със същото,при мен лошото е,че овулацията ми е на 18,а немога да си спомня дали сме го правили точно на тази дата....най-добре си направи един тест аз сигурно утре ще си направя

zoi43to
09-05-2011, 13:19
хаха,и аз съм в същото положение :D нямам идея до колко стреса може да повлияе на цикъла,но и аз се успокоявам със същото,при мен лошото е,че овулацията ми е на 18,а немога да си спомня дали сме го правили точно на тази дата....най-добре си направи един тест аз сигурно утре ще си направя

ами при мен май е по-различно , защото с приятелят ми се виждаме рядко по ред причини и не знам дали някой сперматозоид е оцелял 3-4 дена ... Не знам за теб ама при мен стресът е огромен - покрай работа, болестта на татко и т.н. А също и така имах и доста физически натоварвания покрай работата и вкъщи също...Някъде бях чела, че една жена не може да забременее докато е под стрес организма й- било свързано с някакви хормони ...А губенето на килограми, косопада и безсънието са признаци на стреса ( имаше една статия в сайта )... със сигурност и аз ще си направя тест в най-скоро време ...

Marisa93
09-05-2011, 13:39
Аз се притеснявам защото ние не бяхме правили секс доста дълго време аз от 4ти бях в цикъл после покрай смъртта на брат му беше доста тежко,леля ми има рак операции,болници,аз имах изпити...доста стрес,но след това едно 10 дена сме го правили всеки ден примерно и сега ми закъснява,а точно като при теб последните 3-4 месеца си ми беше редовен цикъла

zoi43to
09-05-2011, 13:48
Аз се притеснявам защото ние не бяхме правили секс доста дълго време аз от 4ти бях в цикъл после покрай смъртта на брат му беше доста тежко,леля ми има рак операции,болници,аз имах изпити...доста стрес,но след това едно 10 дена сме го правили всеки ден примерно и сега ми закъснява,а точно като при теб последните 3-4 месеца си ми беше редовен цикъла

ами то и ние правим веднъж месечно като се видим, аз през останалото време съм на работа , а и сме от различни градове ...ами аз имах изпити юни месец - работех и учех , не питай как се оправих.. :-o и баща ми има рак, няма смисъл да ти обяснявам ... на 20 май му потвърдиха диагнозата и оттогава е ад ...Успех на теб и стискам палци теста да е отрицателен :)

Marisa93
09-05-2011, 13:59
мерси,дано и при теб е така!

zoi43to
09-05-2011, 14:00
мерси,дано и при теб е така!

Дано :)