PDA

View Full Version : ПОМОЩ ! Проблем с видео картата :[



fr0zenboy
09-05-2011, 06:40
От известно време имам чувството, че въобще компютъра ми няма видео карта, явно нещо съм пипнал или изтрил, защото като пусна някоя игра ми дава, че не можело да намери резолюция, или файлове за видео на компютъра, нещо такова :( Предполагам, че трябва да си инсталирам нови драйвъри, но не знам от къде, а и това не са обикновени драйвъри. Видео картата ми е NVidia... Помагайте, моля ! :( :( :-o

sunman
09-05-2011, 07:20
От известно време имам чувството, че въобще компютъра ми няма видео карта, явно нещо съм пипнал или изтрил, защото като пусна някоя игра ми дава, че не можело да намери резолюция, или файлове за видео на компютъра, нещо такова :( Предполагам, че трябва да си инсталирам нови драйвъри, но не знам от къде, а и това не са обикновени драйвъри. Видео картата ми е NVidia... Помагайте, моля ! :( :( :-o
Отиваш във сайта на Nvidia и там ще намериш драйвърите! :)

GregoryHouse
09-05-2011, 10:54
http://www.nvidia.co.uk/Download/index.aspx?lang=en-uk

Избираш модела на видеото и теглиш.

fr0zenboy
09-05-2011, 11:10
http://www.nvidia.co.uk/Download/index.aspx?lang=en-uk

Избираш модела на видеото и теглиш.

като мине 100 % и после на следващата инсталация изписва "This grapfics driver could not find compatiblegrapfics hardware"

аз и преди съм ги теглил драйвърите оттам и пак едно и също, докога ще продължава тва не знам :-o :-o

Ju5tIn
09-05-2011, 11:19
Да не ти cе е прецакала нещо видеокартата?

fr0zenboy
09-05-2011, 11:22
Да не ти cе е прецакала нещо видеокартата?

ми не знам... аз може и да избирам грешни полета, нали се избираProduct Type:
Product Series:
Product:
Operating System:
Language:

на 2рото и 3тото не знам какво да избера, може оттам да е проблема с инсталацията :-o

Ju5tIn
09-05-2011, 11:26
ъъъ пич то 2рото и 3тото cа модела на видеокартата...ако теглиш друго мн яcно, че няма да cтане. какъв е модела на видеокартата ти?

fr0zenboy
09-05-2011, 11:31
ъъъ пич то 2рото и 3тото cа модела на видеокартата...ако теглиш друго мн яcно, че няма да cтане. какъв е модела на видеокартата ти?

как мога да разбера за модела на видеокартата, съжелявам, че така разпитвам, но ако зная как става, няма да занимавам друг с моите проблеми ;Д

GregoryHouse
09-05-2011, 15:34
Дръпни cи програмата AIDA64. Чрез нея може да разбереш вcичко за комютъра cи.

lubo9712
09-05-2011, 23:07
Дръпни cи програмата AIDA64. Чрез нея може да разбереш вcичко за комютъра cи.
Или Everest.
Друг начин да си разбереш модела на видеокартата-
десен бутон на десктопа-->properties-->settings-->advanced-->adapter

retrofan
09-06-2011, 06:16
Най-добре иди най-напред в Device Manager и виж там дали не ти показва драйверен проблем и след това, ако има, опитай се да ъпдейтнеш с десен бутон -> Update driver и ако тогава не стане, отиди в сайта на Nvidia и потърси драйвер за видеокартата ти.

GregoryHouse
09-06-2011, 12:37
Дръпни cи програмата AIDA64. Чрез нея може да разбереш вcичко за комютъра cи.
Или Everest.


А, то не е едно и cъщо викаш. :lol:

fr0zenboy
09-07-2011, 09:07
Дръпни cи програмата AIDA64. Чрез нея може да разбереш вcичко за комютъра cи.

на всичките редове пише "unvailable" ...

badsector
09-07-2011, 12:29
Отвори си капака на кутията, извади видеокартата и виж какво пише на лепенката.