PDA

View Full Version : Ваксините за кучета



Supernaturalfan
09-05-2011, 13:05
Хай! Ще си взимам куче и се чудя за какво трябва да се бият ваксини, колко често и каква е цената? 8-)

cazzo
09-05-2011, 13:09
Посъветвай се с ветеринарен лекар!

Supernaturalfan
09-05-2011, 17:29
Наоколо край мен няма ветеринари (а и майка ми няма много време, сигурно тогава ще си взема почивен ден).

xoxi
09-05-2011, 20:16
Задължителните сигурно ще са 2-3. За гъбички, болести.. и все ще се изнамери още нещо.
За гъбичките се бият по 2 ваксини за 1 година. За кучетата не знам по колко са, на мен за котката ми взеха 12-13 лева за всяка ваксина.
С друго не мога да ти помогна. :(

millmii
09-05-2011, 22:48
Такааааааа, отварям паспорта не моето куче. Сега се замислям, че ще е най - добре директно да ти сканирам диаграмата .. Можеш да погледнеш тук. : http://prikachi.com/images/295/3784295V.jpg Това са задължителните ваксини за всяко куче. Цената зависи от съответната ваксина и големината на кучето. Е, надявам се да съм ти била полезна. Ако има нещо - питай . Поздрави :-)

Supernaturalfan
09-06-2011, 10:28
millmii страшно много ти благодаря! Беше ми много полезна!

П.П А ти какво куче имаш? 8-)

malkasladka
09-06-2011, 10:34
Първо да кажа едно "Браво", че питаш ПРЕДИ да си си взел куче, а не СЛЕД! Но мисля, че това е грешното място да питаш, тъй като тук особено компетентни няма. Има много кучешки форуми, където можем да ти помогнем и да ти отоговорим на въпросите, но както и да е сега.
Значи първо кучето се взима след навършени 2месеца( до тогава е при майка си). Докато кучето е бебе има 3ваксини, които се бият през определено време, до като не минат 10дена след 3тата ваксина кучето не трябва да се разхожда навън, тъй като е опасно за неговото здраве! Ваксините са срещу: Гана (Кучешка чума), Инфекциозен хепатит, Парвовирусен гастроентерит (Парвовироза), Параинфлуенца, Лептоспироза, Бяс, тези болести са много трудно лечими и могат да имат фатален край, точно заради това първите 3 ваксини са ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ, ако искате да имате здрав и щастлив любимец. Ваксините се бият някаде през 14дни! Късмет и питай, за да нямаш проблеми.

millmii
09-06-2011, 15:48
Първо да кажа едно "Браво", че питаш ПРЕДИ да си си взел куче, а не СЛЕД! Но мисля, че това е грешното място да питаш, тъй като тук особено компетентни няма. Има много кучешки форуми, където можем да ти помогнем и да ти отоговорим на въпросите, но както и да е сега.
Значи първо кучето се взима след навършени 2месеца( до тогава е при майка си). Докато кучето е бебе има 3ваксини, които се бият през определено време, до като не минат 10дена след 3тата ваксина кучето не трябва да се разхожда навън, тъй като е опасно за неговото здраве! Ваксините са срещу: Гана (Кучешка чума), Инфекциозен хепатит, Парвовирусен гастроентерит (Парвовироза), Параинфлуенца, Лептоспироза, Бяс, тези болести са много трудно лечими и могат да имат фатален край, точно заради това първите 3 ваксини са ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ, ако искате да имате здрав и щастлив любимец. Ваксините се бият някаде през 14дни! Късмет и питай, за да нямаш проблеми.

+1 .. Може би само да допълня, че е препоръчително да се бият и годишните ваксини (всяка година - броят се след 3тата ваксина) . Също така и че въобще не е задължително да слагаш на кучето ти ваксини срещу гъбички и т.н Иии, че за всичко трябва да се консултираш с ветеринарен лекар. Намери си някой който да ти е симпатичен и на теб (за да можеш да му задаваш всякакви въпроси без да се притесняваш), но същевременно да е добър в професията си и да се отнася добре към кучето ти. Какво още .. добре е след като си вземеш кучето да мине на профилактичен преглед ..


millmii страшно много ти благодаря! Беше ми много полезна!

П.П А ти какво куче имаш? 8-)

Моля, радвам се, че успях да ти помогна.

Аз имам женско чау -чау .. http://prikachi.com/images/932/3786932O.jpg Ами ти към коя порода си се ориентирал(а) ?

malkasladka
09-06-2011, 18:23
Първо да кажа едно "Браво", че питаш ПРЕДИ да си си взел куче, а не СЛЕД! Но мисля, че това е грешното място да питаш, тъй като тук особено компетентни няма. Има много кучешки форуми, където можем да ти помогнем и да ти отоговорим на въпросите, но както и да е сега.
Значи първо кучето се взима след навършени 2месеца( до тогава е при майка си). Докато кучето е бебе има 3ваксини, които се бият през определено време, до като не минат 10дена след 3тата ваксина кучето не трябва да се разхожда навън, тъй като е опасно за неговото здраве! Ваксините са срещу: Гана (Кучешка чума), Инфекциозен хепатит, Парвовирусен гастроентерит (Парвовироза), Параинфлуенца, Лептоспироза, Бяс, тези болести са много трудно лечими и могат да имат фатален край, точно заради това първите 3 ваксини са ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ, ако искате да имате здрав и щастлив любимец. Ваксините се бият някаде през 14дни! Късмет и питай, за да нямаш проблеми.

+1 .. Може би само да допълня, че е препоръчително да се бият и годишните ваксини (всяка година - броят се след 3тата ваксина) . Също така и че въобще не е задължително да слагаш на кучето ти ваксини срещу гъбички и т.н Иии, че за всичко трябва да се консултираш с ветеринарен лекар. Намери си някой който да ти е симпатичен и на теб (за да можеш да му задаваш всякакви въпроси без да се притесняваш), но същевременно да е добър в професията си и да се отнася добре към кучето ти. Какво още .. добре е след като си вземеш кучето да мине на профилактичен преглед ..


millmii страшно много ти благодаря! Беше ми много полезна!

П.П А ти какво куче имаш? 8-)

Моля, радвам се, че успях да ти помогна.

Аз имам женско чау -чау .. http://prikachi.com/images/932/3786932O.jpg Ами ти към коя порода си се ориентирал(а) ?

Профилактичен преглед се прави задължително и ако не му е давано до сега, му се дава една паста за пътрешни паразити, тук, в Германия като ходих на практика при вет, редовно се отбиваха хора да си побъбрят с лекаря и за някой съвет и проф. преглед. Желая ти едно здраво мъниче и нека всичко бъде наред...и много го мачкайте докато е малко, че мойта голдънка порасна за нула време...сега да се захващам с атласите по топографска анатомия на селскостопански живтони...хм

Supernaturalfan
09-06-2011, 21:04
Амии ще си осиновявам куче от приют ^^ Някакви специални ваксини?

millmii
09-06-2011, 22:06
Амии ще си осиновявам куче от приют ^^

Лелеееееее .. супер, чувствам се засрамена. Това е най - доброто решение !!! Поздравления :grin:

malkasladka
09-07-2011, 06:58
Амии ще си осиновявам куче от приют ^^ Някакви специални ваксини?


Браво! Дано има повече хора като теб! Много се радвам. Ще споделиш ли кой е приюта, ако не е тайна, разбира се. :)

Supernaturalfan
09-07-2011, 18:53
Амии ще си осиновявам куче от приют ^^ Някакви специални ваксини?


Браво! Дано има повече хора като теб! Много се радвам. Ще споделиш ли кой е приюта, ако не е тайна, разбира се. :). приюта в бургас ^^