PDA

View Full Version : „Какво според теб значи ЛЮБОВ?”



orexovka
09-05-2011, 16:21
Група от професионалисти задали на деца от 4 до 8 години въпроса: „Какво според теб значи ЛЮБОВ?”


Отговорите, които получили, били по-смислени и по-дълбоки, отколкото някой е можел да очаква. Вижте и кажете какво мислите:


Когато баба получи артрит, тя не можеше повече да се навежда и да си лакира ноктите на краката. Оттогава дядо прави това вместо нея винаги дори след като и той получи артрит на ръцете. Това е любов.
Ребека – 8 години.


Когато някой те обича, той произнася името ти различно. Ти просто знаеш, че името ти е чисто, произнесено от него.
Били – 4 години


Любов е, когато едно момиче си слага парфюм и едно момче си слага афтършейв и те излизат заедно и се миришат.
Карл – 5 години


Любов е, когато ти отиваш да си купиш нещо за ядене и даваш на някого повече от твоя чипс, без да искаш той да ти дава изобщо от своя.
Криси – 6 години


Любов е това, което те кара да се усмихваш, когато си тъжен.
Тери – 4 години


Любов е, когато мама прави кафе на татко и сръбва от чашата му, преди да муя даде, за да е сигурна, че е хубаво и не пари.
Дани – 7 години


Любов е, когато се целуваш с някого през цялото време и когато се уморите да се целувате, ти искаш още да бъдеш с него и да си говорите още. Мама и татко са такива. Те изглеждат неприлично, когато се целуват.
Емили – 8 години


Любов е това, което е в стаята с теб на Коледа, ако ти спреш да отваряш подаръците си и се заслушаш.
Боби – 7 години


Ако искаш да се научиш да обичаш по-добре, трябва да започнеш с приятелите, които мразиш.
Ника – 6 години (ние имаме нужда от няколко милиона повече Ники на тази планета)


Любов е, когато казваш на едно момче, че харесваш ризата му, когато го виждаш с нея всеки ден.
Ноил – 7 години


Любов е, когато една стара жена и един стар мъж са още приятели, макар че се познават много добре.
Томи – 6 години


По време на моя рецитал по пиано, когато излязох на сцената, много се страхувах. Видях колко много хора има в залата! Всички ме гледаха. И видях татко, който ми махна с ръка и ми се усмихна. Той беше единственият, който направи това. Повече не се страхувах. Това е любов.
Синди – 8 години


Мама ме обича повече от всеки друг. Никой друг не ме целува, преди да си легна.
Клер – 6 години


Любов е, когато мама дава на татко най-хубавото парче от пилето.
Илейн – 5 години


Любов е, когато мама вижда татко мръсен и потен, и въпреки това му казва, че е по-хубав от Робърт Редфорд.
Крис - 7 години


Любов е, когато кученцето те близва по лицето дори тогава, когато си го оставил цял ден само.
Мери-Ан – 4 години


Зная, че по-голямата ми сестра ме обича, защото ми дава всичките си стари дрехи, а после трябва да излезе и да си купи нови.
Лорен – 4 години


Когато обичаш някого, клепачите ти подскачат нагоре и надолу и очите ти излъчват звездички.
Карен – 7 години (каква представа!)


Любов е, когато мама вижда татко седнал на тоалетната, и не мисли, че това е срамно.
Марк – 6 години


Наистина не трябва да казваш на някого „Обичам те”, ако не мислиш така. Но ако го мислиш, то трябва да му го казваш много пъти. Защото хората забравят.
Джесика – 8 години

Мисля, че малчуганите са дали много сладурски отговори, но и мнoгoо ... точни :) вие как мислите?

Sh@d0w
09-05-2011, 16:24
Наистина не трябва да казваш на някого „Обичам те”, ако не мислиш така. Но ако го мислиш, то трябва да му го казваш много пъти. Защото хората забравят.

Найс.

SisiStrange
09-05-2011, 16:27
Много от тия ми харесаха. :) Като я отворих темата очаквах да е някоя доста лигава боза, но всъщност някои от отговорите са супер сладки и ме накефиха. :P

bebeemalko
09-05-2011, 16:32
Любов е това, което те кара да се усмихваш, когато си тъжен.
Тери – 4 години
+1 :)

Любов е, когато се целуваш с някого през цялото време и когато се уморите да се целувате, ти искаш още да бъдеш с него и да си говорите още. Мама и татко са такива. Те изглеждат неприлично, когато се целуват.
Емили – 8 години

+1
Любов е, когато кученцето те близва по лицето дори тогава, когато си го оставил цял ден само.
Мери-Ан – 4 години

+1 :)

:-D :-D

NambyPamby
09-05-2011, 16:38
Очарователни са. :)

Chacho2
09-05-2011, 16:49
Ей тва:


Любов е, когато ти отиваш да си купиш нещо за ядене и даваш на някого повече от твоя чипс, без да искаш той да ти дава изобщо от своя.
Криси – 6 години

HotLife
09-05-2011, 16:53
Мм тва преди съм го чел и даже някъде съм си го запазил, много ми харесва. Изглеждат толкова простички отговори, но всъщност са толкова по-верни отколкото един възрастен човек би отговорил.

Evterpa
09-05-2011, 17:08
И на мен ми е попадало преди, ама го бях забравила.
ГотЯни са.

Gr0zDan0v
09-05-2011, 17:55
тема точно като за този раздел ! :-)

fenkaaa
09-05-2011, 18:40
Хехе,колко сладко :-)

martina22961
09-05-2011, 20:10
Отговори те са толкова прекрасни и врени :-) Мислим ги за малки, че не разбират, а се оказва че знаят много повече за любовта от възрастните, които са загубили себе си в това толкова еднообразно ежедневие изпълнено с проблеми...колко тъжно... :-o

crowberry
09-05-2011, 20:12
Когато някой те обича, той произнася името ти различно. Ти просто знаеш, че името ти е чисто, произнесено от него.
Били – 4 години



Ако искаш да се научиш да обичаш по-добре, трябва да започнеш с приятелите, които мразиш.
Ника – 6 години (ние имаме нужда от няколко милиона повече Ники на тази планета)


Наистина не трябва да казваш на някого „Обичам те”, ако не мислиш така. Но ако го мислиш, то трябва да му го казваш много пъти. Защото хората забравят.
Джесика – 8 години

xoxi
09-05-2011, 20:27
Тъкмо си търсех нещо ново за подпис. Избрах си.

edit:
"If falling in love is anything like learning how to spell, I don't want to do it. It takes too long." -- Glenn, age 7

"No one is sure why it happens, but I heard it has something to do with how you smell. That's why perfume and deodorant are so popular." -- Mae, age 9

"Love is the most important thing in the world, but baseball is pretty good too." -- Greg, age 8

"Once I'm done with kindergarten, I'm going to find me a wife." -- Tom, age 5

"It gives me a headache to think about that stuff. I'm just a kid. I don't need that kind of trouble." -- Kenny, age 7

"When somebody's been dating for a while, the boy might propose to the girl. He says to her, 'I'll take you for a whole life, or at least until we have kids and get divorced.'" -- Anita, 9

"I'm not rushing into being in love. I'm finding fourth grade hard enough." -- Regina, age 10

"The rules goes like this: if you kiss someone, then you should marry her and have kids with her. It's the right thing to do." -- Howard, age 8

"Lovers will just be staring at each other and their food will get cold. Other people care more about the food." -- Brad, age 8

"Dates are for having fun, and people should use them to get to know each other. Even boys have something to say if you listen long enough." -- Lynnette, age 8

SuperBadSuperFresh
09-05-2011, 20:31
Когато някой те обича, той произнася името ти различно. Ти просто знаеш, че името ти е чисто, произнесено от него.

Има ли нещо по-вярно.Ако се съмняваш,че някой те обича,просто се заслушай :)

Sc0RcH
09-05-2011, 20:57
Макар и забавни,някой са МНОГО верни!!!

bubkaa93
09-05-2011, 22:20
много са сладки посмях се,но някой от тях са верни : ))

powerman
09-05-2011, 22:23
Очарователни са. :) +1

reni7o0o
09-05-2011, 22:40
Очарователни са. :) +1
+2
големи са сладури :smt007 :-) :)