PDA

View Full Version : според вас дали ще се оправя с After Effects !



LordVoldemort
09-05-2011, 22:08
Здравейте.Предстой ми да направя късометражен филм относно един проект,а после може би ще го изпратя в един предстоящ филмов фестивал!
В него аз ще използвам ефекти от Хари Потър и Междузвездни войни +няколко други Sci-Fi ефекта.Виждам,че в Youtube е бъкано с tutorials как се правят тези ефекти,но аз грам хабер си нямам с едитването .Тоест,аз никога не съм се занимавал,нито Sony Vegas,нито After Effects ,нищо.Но не ми се иска да търся друг човек да едитва,защото не съм сигурен дали ще се справи,а ако не се справя както трябва и знаете какво следва..пък и ще работят без пари и .. сещате се.И сега се чудя,понеже не са толкова лесни ,според вас дали ще мога с tutorials да направя дори и сложни ефекти,без да имам практика или независимо от всичко няма да стане,защото все пак програмата не е лесна и си трябва практика.Тоест ,според вас дали ще стане или няма да стане след като нямам никакъв опит и по-добре ли ще е да намеря някой от България с който да споделя ,какво искам , той да ми каже ще може ли няма ли да може и така .. В смисъл да си търся едитор ? Според вас какво ще е по-добре?Знам,че ще кажете пробвай си ,но не мога така просто да тегля и безцелно да си пробвам,защото скоро ще трябва да го започвам и искам да снимам това,което ми трябва,да следвам туториалите и да си го направя директно ,но май няма да стане така,както го искам..Не знам,какво ще ме посъветвате?Има ли човек,който разбира и би искал да обсъдим нещо подобно?е?

lmao
09-06-2011, 08:18
Според мен няма да се оправиш. Вегаса не е нещо сложно, но афтър ефектса си е доста сложна програма. Все пак може да пробваш, нищо не губиш, има достатъчно уроци в нета

GregoryHouse
09-06-2011, 13:36
Иии cмиcъла на темата ти е? Питаш дали ние знаем дали ти ще cе cправиш? Браво! Еми не, cпоред мен няма да cе cправиш.

MaGuSs
09-06-2011, 17:53
Иии cмиcъла на темата ти е? Питаш дали ние знаем дали ти ще cе cправиш? Браво! Еми не, cпоред мен няма да cе cправиш.
Според мен ще се справи :-P . Не губи надежда. Винаги има първи път. Трябва да се пробва :)