PDA

View Full Version : За всички с комплекси за теглото



eliya01
09-05-2011, 23:27
Здравейте. Не бях много сигурна къде да пусна темата си.. Тъй като засяга 2 проблема, но реших да е тука.
От 2 години съм болна от анорексия.
В началото бях убедена, че това е просто невинно диетиране. Така и започна. Преди 2 години бях ужасно депресирана, имах чувството, че всички ме мразят. Не можех да се погледна в огледалото, от ужас, че съм качила някое килце, защото "извършвам този огромен грях", а именно яденето. Не бях толкова зле всъщност. Бях на 16, 50 кг и сега като се замисля даже бях много слаба, но беше ме срам от себе си. Никой никога не ме е подигравал за теглото ми. Може би само, когато бях малка, но аз гледах да потискам коментарите на другите, но когато ми почна пубертета пораснах и нямах никакви тлъстини по себе си. Но все пак реших да спра да ям. Тъй като не можех, започнах да повръщам нарочно. След няколко месеца ми стана навик, дори без да се насилвам. И най-малкото морковче отиваше в канализацията. Накрая реших, че вече не съм гладна. Един вид съм се пречистила. Погледнех ли се в огледалото си казвах "Ето, още малко остана!". Губех тегло, коса, концентрация, сили... Всичко, за което се сетите. Спря ми менструация, спря всичко. Все едно времето за мене спря, бях останала само аз в перфектността си. Докато един ден щях да умра. Не знам какво стана. Не си спомням и не искам и да си го спомням. Но както бях в училище изведнъж се събудих в болница, на системи, 1 ден по-късно. Бях ужасно уплашена. Бях сама. Перфектността ми изигра лош номер. След няколко дена ме взе майка ми. Обясни ми всичко, обясни ми и диагнозата ми. Чете ми конско, след това изпадна в откровения, а аз през цялото време я гледах объркано. Половин година по-късно пиша това. Днес беше деня, в който осъзнах, че съм болна и осъзнах, че това не е невинно диетиране.
Както и да е..Ако решите заключете темата..Просто го написах освен за да си излея всичко тук, а и за да предупредя момичетата, които искат да отслабват рязко - отговора се крие по-скоро в спорта, а не в глада. Просто 2те неща се изключват взаимно.

mariana90
09-06-2011, 15:39
темата ти е страхотна и дано много момичета я прочетат и се замислят че килограмите колкото и да са те не са наи-важното нещо

Skaarj
09-06-2011, 17:56
Моите овации :)

badsector
09-06-2011, 18:11
Както казват и Дънов и Ванга - храненето е едно от неща, които човек учи цял живот. И да споменем Хипократ - нека храната бъде вашето, а лекарството - вашата храна. Хайде за всеки случай и бодибилдинга - 75-80% от него е правилното хранене. Обобщено - ако не знаем как да се храним, ще сме болни - пак около 80% от болестите се дължат на неправилно хранене. Всеки си има глава на раменете, правете си сметката.

naksdy
09-06-2011, 18:45
Съжалявам за неуместния въпрос, но с много калорична храна няма ли да се качи някой килограм? Може да е по малко яденето, но ако е мноооого калорично, може да има някакъв резултат, знам ли :(
Просто го казвам от гледна точка на човек, на който всичко му се лепи и обикновено си го изгладува, за да стигне нормалните си килограми...

09-06-2011, 22:45
ужасно е. :( една позната беше болна и преди година почина... не е истина до какво може да доведе манията за съвършенство...

cazzo
09-06-2011, 23:12
:smt022 Вижте тази статия http://www.teenproblem.net/s/31489.html#13153504549291.

badsector
09-07-2011, 12:00
[color=deeppink]...но с много калорична храна няма ли да се качи някой килограм?...
Ако количеството калории силно превишава изразходваните за деня, ще се качи. Но много зависи от консистенцията на калориите. Примерно, мазнините са най-калорични - около 9 калории на грам. Но също така са и тези, които не се преобразуват в телесни мазнини и отделно забавят навлизането на бързи въглехидрати в кръвта. Съответно въглехидратите са най-слабо калорични - по 3,7 калории на грам (протеините са по 4), но пък всяко излишно количество от тях се трупа като телесни мазнини. Отделно, ако искаш да качваш не мазнини, ами мускулна маса, ще ти трябва правилно съотношение между протеини, въглехидрати и мазнини, както и правилна скорост на навлизане в кръвния поток (освен упражненията, които са задължителни, за да се качват мускули). ако търсиш просто мазнини - тъпчеш картофи, ориз, хляб, шоколад и т.н. и ще станеш свиня.

Victoriayep
09-07-2011, 12:36
Аз преди гладувах нарочно и свикнах да не ям почти нищо, но сега си хапвам нормално. Проблема е, че ям, защото трябва да го направя - насила, просто и осем часа да не ям - не огладнявам. В момента ям храната без никакво удоволствие почти, а искам да огладнявам - някой може ли да ми помогне. Ще съм много благодарна. :)
Иначе поздравления, доста кураж се иска, за да се излекуваш и най- важното - да признаеш пред себе си, че има някакъв проблем. =D>

wikito123
09-07-2011, 12:57
Аз съм комплексирана от теглото си. На 12 години съм и скоро ще правя 13, а тежа 60 кг. висока съм около 160см.
Гладувах нарочно и си свикнах така, храня се, но не както преди, не мърдам от теглото си от месец. Но при мен има много хора които ми се подирават :(

badsector
09-07-2011, 15:55
...някой може ли да ми помогне...
Спорт, но редовно и здраво до изтощение. Максимум месец така и ще ядеш като вълк. Пий много вода, без разни газирани простотии и наблягай на пресни плодове и зеленчуци.

...не мърдам от теглото си от месец...
Още си малка, сега растеш, нормално да не можеш да си балансираш тялото. Но, ако не се храниш правилно, може да не отслабваш, колкото и малко да ядеш. Стреми се да спазваш съотношение 9/7/2 въглехидрати/протеин/мазнини на всяко хранене, т.е. на всеки 9 грама въглехидрат, ядеш по 7 грама протеин и по 2 грама мазнини. Ако на едно ядене изядеш 90 грама въглехидрат, то трябва да вкараш и 70 грама протеин и 20 грама мазнини. Оптиваш се въглехидратите да са бавни (плодове/зеленчуци), а мазнините ненаситени (растителни). Отделно се хващаш със спорт, за да стегнеш фигурата. Едно и също количество мазнини изглежда по един начин на стегната фигура и по съвсем друг на разпльокано кюфте.

Victoriayep
09-07-2011, 18:35
...някой може ли да ми помогне...
Спорт, но редовно и здраво до изтощение. Максимум месец така и ще ядеш като вълк. Пий много вода, без разни газирани простотии и наблягай на пресни плодове и зеленчуци.

...не мърдам от теглото си от месец...
Още си малка, сега растеш, нормално да не можеш да си балансираш тялото. Но, ако не се храниш правилно, може да не отслабваш, колкото и малко да ядеш. Стреми се да спазваш съотношение 9/7/2 въглехидрати/протеин/мазнини на всяко хранене, т.е. на всеки 9 грама въглехидрат, ядеш по 7 грама протеин и по 2 грама мазнини. Ако на едно ядене изядеш 90 грама въглехидрат, то трябва да вкараш и 70 грама протеин и 20 грама мазнини. Оптиваш се въглехидратите да са бавни (плодове/зеленчуци), а мазнините ненаситени (растителни). Отделно се хващаш със спорт, за да стегнеш фигурата. Едно и също количество мазнини изглежда по един начин на стегната фигура и по съвсем друг на разпльокано кюфте.
Благодаря много, иначе съм 167 см и 48 кг, но смятам да спортувам, защото имам отпуснато тяло. Още веднъж благодаря! :)
А за другото момиче - не се притеснявай - на твоите години бях 65 кг, просто спортувай, прави коремни преси, но не се опитвай да гладуваш, разбира се не трябва да се тъпчеш с чипс и junk food. Мисля, че в коментарът над мен е обяснeно изчерпателно. :)

badsector
09-07-2011, 20:11
Само да вметна да НЕ правите класически коремни преси, че ще си докарате я дископатия, я някакво друго заболяване на кръста. Има доста изписано в bb-team.org, както и обширна статия специално за коремните преси, прочетете я.

09-08-2011, 17:33
странно е как момичето споделя личната си драма и веднага плъзнаха въпроси "аз съм еди колко си кила дебела ли съм?" :D

Victoriayep
09-08-2011, 20:26
странно е как момичето споделя личната си драма и веднага плъзнаха въпроси "аз съм еди колко си кила дебела ли съм?" :D
Ако се отнася до мен, не мисля, че го написах с тази цел, а като един вид споделяне. Не съм го написала с мисълта - "оо вижте колко съм слаба, нали" - аз просто добавих информация, не съм си и помисляла за подобни коментари, извинявам се ако е прозвучало така.

09-08-2011, 21:09
странно е как момичето споделя личната си драма и веднага плъзнаха въпроси "аз съм еди колко си кила дебела ли съм?" :D
Ако се отнася до мен, не мисля, че го написах с тази цел, а като един вид споделяне. Не съм го написала с мисълта - "оо вижте колко съм слаба, нали" - аз просто добавих информация, не съм си и помисляла за подобни коментари, извинявам се ако е прозвучало така.
не се отнася до тебе