PDA

View Full Version : Вещомания



cazzo
09-05-2011, 23:28
Има едно предаване по TLC „Вещомания: погребани живи“. За тези които не са го гледали искам да им кажа че „Вещомания: погребани живи“ проследява живота на хора, страдащи от натрапчиво запасяване, и изследва манията за събиране и складиране на различни предмети. Всеки епизод разказва историята на двама вещомани, които се борят с неконтролируемата си страст, заплашваща да разруши живота им и връзките им с любимите хора. С помощта на експерти терапевти и организатори, вещоманите се опитват да открият причината за своето заболяване и да се върнат към нормален начин на живот.

http://3.bp.blogspot.com/_1lRrx6K2XQ0/S6oWLFki9GI/AAAAAAAACN0/pCEMrS9mOGc/s1600/hoarding-episode-3-martin-before.jpg

Искам да ви попитам според вас това болест ли е и може ли да се лекува?

druzilla
09-05-2011, 23:39
Според мен това е психическо забволяване и смятам,че може да се преодолее :) Аз също съхранявам всякакви излишни вещи и не обичам да изхвърлям,но не претъпквам дома си с кашони боклуци :D Иначе предаването не съм го гледала,но ме заинтригува :-o

cookie_master
09-06-2011, 08:19
И според мен може да се преодолее въпреки,че не съм много запозната с тази болест.Довечера мисля да го гледам,струва ми се интересно :)

zlatit0o
09-06-2011, 09:18
Не мога да кажа дали може да се преодолее, понеже не съм специалист. Нито съм болна (слава Богу..). Гледала съм много пъти предаването, интересно е.
По принцип по TLC всички предавания са интересни :д

FantaMen
09-06-2011, 21:46
Един съвет към бъдещи кандидат-студенти!ПИШЕТЕ ПСИХОЛОГИЯ !!!!! Ще имате МНОГО работа.Богат ще станеш с толкова луди по света!...

gugenceto2
09-07-2011, 07:21
Един съвет към бъдещи кандидат-студенти!ПИШЕТЕ ПСИХОЛОГИЯ !!!!! Ще имате МНОГО работа.Богат ще станеш с толкова луди по света!...
+1 :D :D

mmm_sweet
09-07-2011, 20:10
Оо да,гледала съм го,TLC ми е любимата програма. Гадно ми е като го гледам,защото разбирам как американците могат да си позволят толкова много неща,които няма къде да съберат и направо го обявяват за болест,когато има хора,които и на половината от това не могат да си позволят :( Според мен е болестно състояние,но като че ли само в САЩ се среща :?

SilverPoint
09-08-2011, 03:32
Гледала съм го ... Не ми е от любимите предавания, но TLC го гледам непрекъснато :grin: Всъщност нямам обяснение за това :? Ако не си подреждам стаята 2 седмици и вие ще помислите, че съм вещоманка :D А иначе мисля, че може да се преодолее, но болест ... Едва ли, нямам си на идея :lol: