PDA

View Full Version : Баба ми ме тормози.. ;(



gersinkaa
09-06-2011, 10:33
Много благодаря на всички за мненията! Нещата са по-добре, но чак след като осъзнах, че не трябва да и обръщам внимание! Пак благодаря! :)

yeeee
09-06-2011, 10:38
Разговори!Говори с нея и и кажи как се чувстваш,че не можеш да понасяш да се държи така с теб.Обясни и..или поне се опитай.Има ли някакъв друг начин..например да отидеш при майка ти в Гърция?

malkasladka
09-06-2011, 10:38
Охх гадна работа. Не може ли да отидеш да живееш тази една година при баща ти и приятелката му, докато завършиш и после отиваш при майка си, ако той не иска да те издържа, майка ти ще ти праща пари и ще се оправиш. Обясни и на майка ти, че така повече не можеш да живееш. Късмет и стискам палци! Не се тревожи за всичко има изход, успокой се малко. :)

someonerandom
09-06-2011, 10:42
Нямаш ли никакви други роднини в града,при които да отидеш за 1 година?Чичовци,братовчеди нещо?
П.С:Писна ми винаги някой да изтърсвя "разговори".При условие,че бабата я е замерила с чиния с храна,дали разговорът ще свърши работа?Жената явно не е добре и тва е.

gersinkaa
09-06-2011, 10:44
Баща ми ще влиза в затвора (даже ме е срам от това) мисля за някакви фалшиви документи, а той не иска да се грижи за мен, не ми се обажда, приятелката му не дава....
Да говоря с нея е невъзможно-когато опитам тя или ми крещи или ме удря. Да отида при майка ми-да, но тази година не може, защото няма българско училище, а ако уча в гръцко ми взимат две години (една за учене на език и когато съм на 15 пак ще съм 7-ми клас) и за това не може, трябва чак другата година...
И пак съм в гадно положение, няма как да издържа това... Много пъти съм искала да избягам, но знам, че не това е решението... :cry:

gersinkaa
09-06-2011, 10:46
Нямаш ли никакви други роднини в града,при които да отидеш за 1 година?Чичовци,братовчеди нещо?
П.С:Писна ми винаги някой да изтърсвя "разговори".При условие,че бабата я е замерила с чиния с храна,дали разговорът ще свърши работа?Жената явно не е добре и тва е.

Имам вуйчо, той е много богат, но след смъртта на дядо ми дочух, че е във Франция, така, че не става... :-#

SmilezZz
09-06-2011, 11:00
Да ,наистина не можеш ли да живееш при баща си ? Или при някой друг роднина ? Знам ли ,опитай се да поговориш с баба си ,но се съмнявам да има ефект. Все пак успех. :-)

gersinkaa
09-06-2011, 11:03
По-горе писах, че баща ми влиза в затвора, а и приятелката му не ме иска... Нямам други роднини, вуйчо ми е във Франция, няма как... Само при майка ми може, но не тази година... Ако рискувам да поговоря с нея може да ме замери с някоя чиния пак.. Или както правеше преди-да ме гони с ножа из апартамента.. Това забравих да го спомена...
Колкото и нереално да звучи-наистина го е правила, историята е истинска, не мисля, че има смисъл да се бъзикам така с живота си...
Това за ножа майка не го знае, но мисля да и го кажа....

naksdy
09-06-2011, 11:05
Ми след като няма на кой да се опреш като роднина... Опитай с приятелка. Иди при родителите и, кажи как стоят нещата и ако имат възможност да те вземат. Естествено майка ти трябва да праща издръжка до тебе, а ти да даваш някой лев в семейството, в което си. Макар че ако откачената ти баба те прибере с полиция няма да е много приятно. Защото на нея едва ли ще и пука за тебе, но виж при преместването ти може да и запука за пренасочването на средствата и ще стане мазало :(

Освен закрила на детето да помогне по някакъв начин...знам ли :(

gersinkaa
09-06-2011, 11:15
Почти всичките ми приятелки са от блока, в който живея. Имам няколко, които са в други квартали, питала съм, но не могат да ми помогнат... Нямам абсолютно никаква подкрепа от никъде... Но един ден може и въобще да не се прибера от училище и ако трябва на улицата ще бъда, но в тази къща не издържам, наистина! За закрила на детето съм мислила, но дали ще ми повярват...? Тя е доста убедителна, пред хората само реве и ме обвинява, но пред мен е същински дявол. Майка ми каза аз да контролирам парите вече, за това ги праща по банкомат, баба отиде и каза на всичките си приятелки-клюкарки... Говори неверни неща за мен на майка ми, казва ми, че съм курва, при положение, че съм имала едно единствено гадже, което е много свястно момче и много ме обичаше, бяхме заедно много време... И това курва ли ме прави? Другата ми братовчедка, която споменах сега на 17 ще има бебе. Преди него имаше един спонтанен аборт, но в желанието си за дете 2 месеца след аборта забременя.. не я виня, просто искаше да се махне от там, защото и нея много тормозиха... И нея мразят... Тя е осиновена, това на никой не трябваше да го казвам. Те постоянно и казваха с леля ми ''ходи си търси майката!'' и тя накрая не издържа... Пое по грешен път в старанието си да се махне... Дано само с мен не се случи това....

ccdesigns
09-06-2011, 11:29
Да бе, и от 300лв. пенсия и 500лв. от майка ти, от които 50% отиват при леляти, пишеш всеки ден тук и в другите теми си така лъчезарна изпълнена с емотиконки от рода на :D , :grin: , :) и т.н. Да не говорим, че един човек, който наистина е толкова разтроен и има нужда от помощ, даже няма да се замисли да напише, че темата не е фейк.

Добре.

yeeee
09-06-2011, 11:35
Да бе, и от 300лв. пенсия и 500лв. от майка ти, от които 50% отиват при леляти, пишеш всеки ден тук и в другите теми си така лъчезарна изпълнена с емотиконки от рода на :D , :grin: , :) и т.н. Да не говорим, че един човек, който наистина е толкова разтроен и има нужда от помощ, даже няма да се замисли да напише, че темата не е фейк.

Добре. Това,че има проблеми и,че живота и не е лесен,не означава,че не трябва да се усмихва и да се забавлява от време на време.Бахти човека дето си :?

ccdesigns
09-06-2011, 11:42
Имах предвид по-скоро, че с такава зла баба и с толкова малко пари слабо да има компютър, от който да пише всеки ден (второто - пак фактор е бабата). Дори да има, няма да и дават да седи на него, а и да и дават, пак ще е рядко и по малко. Не всеки ден постоянно.

gersinkaa
09-06-2011, 11:56
Това 300 и 500 е евро, не лева.. Пенсията на баба ми е 200лв. Не мисля, че 600лв. за месец са малко...
Задължително ли е във всяка тема да пиша с :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :-# :-# :-# :-# :-# :-# :( :( :( ....???
Казвала съм това на 2-3 мои приятелки и на всички първата им реакция беше ''ти се бъзикаш..''.. А и наистина изглежда нереално баба ми да ме гони с нож.. Коя нормална баба би го правила?
Не стоя постоянно на компютъра, сядам за по 3-4 часа на ден, защото не мога да стоя у нас в присъствието на баба ми и излизам, разхождам се САМА, защото моите приятелки ходят с гаджетата си по кафета... Канят ме при тях, но аз нямам работа там.. Колко пъти съм стояла на усамотено място, за да не развалям настроението на приятелките си с моята тъжна физиономия..
Винаги съм си казвала ''осъзнай се, има толкова лоши съдби, никой не е идеално щастлив...'', за това се усмихвам, защото знам, че идеална съдба няма, идеален живот няма, както и идеален човек няма... Мислете каквото искате, не мисля, че мога да падна толкова ниско да се подигравам с живота си пред хората в един форум...
А това, че написах това във форума... Направих го, защото искам съвет, т.к моите приятелки не могат да ми дадат адекватен, само ''не и обръщай внимание''....

powerman
09-06-2011, 12:19
Освен закрила на детето друг не би могъл да ти помогне. поговори с най-добрата ти приятелка да извика тя тея от закрила на детето и да обясни какво е виждала... в същия момент ако за тези написани неща ,които ти си дала като информация тя ги спомене... на баба ти ще и се види България малка.. и да се опалкваш и да не се ние от форума не можем да ти помогнем в такава ситуация ,може би органите на реда ще си свършат работата... може всичко да им споделиш те ще назначат психолози ,които ще говорят с теб и е възможно да се обадят на майка ти и тя ако им каже същото.. ,може и до съд да се стигне баба ти да стои далеч от теб на 50 метра. иначе викаш полицията и я арестуват глоби ,24 арест ,но няма да е вечено така повярвай ми.За тоя тормоз може и психиатри да преглеждат баба ти. там не може да се скрие пък майка ти ,ако е добра за 300 лв ще даде на психиатъра и ще я вкарат в болница "за лечение" нищо друго не мога да ти кажа...

gersinkaa
09-06-2011, 12:28
Аз наистина много обичам баба си, опитвам се да се държа добре с нея, но тя никога не направи усилие веднъж като другите баби да ми говори добре.. Не мило, а просто като човек.. Много благодаря за съветите, май наистина ще трябва да кажа на закрила на детето, защото не може да продължаваме така.. Или аз или тя трябва да си отиде една от нас... :( :( :(

someonerandom
09-06-2011, 12:31
Не мисля,че баба ти може да те прибере с полиция,защото реално не ти е нито родител,нито настойник.До закрила на детето не знам дали е добра идея да се стига,защото това може да навлече неприятности и на майка ти,защото те е оставила в неблагоприятна среда.Като за начало говори с майка си,кажи и,че баба ти е мръднала и да не вярва на глупостите,които и казва.После...майка ти няма ли някакви близки приятелки в града,при които да можеш да отидеш?Ако беше 2-3 години по-голяма,бих ти предложил да използваш парите,които майка ти ти дава,може би да помолиш и богатият ти вуйчо да праща малко и да отидеш на квартира за няколко месеца,обаче за сама 14-годишна сякаш не е вариант...

gersinkaa
09-06-2011, 12:41
Незнам... Най-трудно е да нямаш никой в такъв момент.. Има решение на всичко, но докато го намеря много ще ми е трудно... Аз не искам нищо от нея-единствено да готви, да ми дава спокойствие и да пожали и другото си дете... А не само да дава готови пари на леля и тя да не отиде да работи... Не мисля, че майка ми е вол... Нека всеки за семейството си.. Уж много обича леля ми-ами тогава леля защо не я прибра при себе си, ами я остави в онази къща на село... Има 4-стаен апартамент, който дядо ми и купи... Всъщност майка ми е от втория мъж на баба, а леля ми-от първия. За това много много леля не говори с майка...
Друг случай-баба ми беше в болница, аз бях при леля ми. Дядо ми беше болен от инсулт-в тежко състояние, но ходеше. Лявата му ръка беше изсъхнала, левия крак беше увреден.. Един як мъж, архитект, абе мъж планина стигна до 50 килограма, изкривено лице.. Много тъжно.. И той направи нещо или незнам, не се сещам точно, леля ми го наби, после аз и казах да спре, наби и мен.. Истина е.. Тя не е толкова добра, колкото баба я описва.. Майка разбра за това от съседите и пак и помагаше, когато и беше трудно.. Неблагодарни са... Ако дядо беше жив всичко щеше да е съвсем друго... Но почина и без него ми е много трудно.. Винаги се застъпваше за мен и майка.. Защото ние го обичахме много и майка се грижеше за него.. Хубаво беше, когато беше жив, но...
Много се задълбочих... Извинявам се...

marmalad400
09-06-2011, 13:20
Остай училището то и кажи на майкати да те вземе в Гърция предпоччитам да уча 1 година езика и после паак да съм 7 клас от колкото баба ми да ме мъчи.. поне ша си на спокойствие поговори с майкати до кат е време после може да е късно :))

mariana90
09-06-2011, 13:22
изчетох много внимателно темата и всичко изписано отдолу и точно тази тема ме накара да се регистрирам тук
според мен по добрия вариант е маика ти да праща парите на теб и ти да издържаш баба си, или пък може ако тя позволи да излезеш на квартира 1 година докато тя те вземе но не трябва никои да знае защото ще те приберат социалните а повярваи ми да си имаш работа с тях е мн мн лошо
а другото което е жилището в което живеете на кои е и маика ти има ли собствен апартамент и да те попитам от кои град си

gersinkaa
09-06-2011, 13:27
Апартамента, в който живея е на майка ми.
Това и решихме-парите аз да ги държа и аз да имам достъп до тях. Но главно за това станаха и скандалите...
От Ямбол съм.

mariana90
09-06-2011, 13:48
писах ти на ЛС отговори ми направо там и парите не ги дръж във вас баба ти може да ги намери

reperw
09-06-2011, 15:04
ами тормозия и ти :D аз така правя :D

zvezdiichkataa
09-06-2011, 15:33
Обичаш баба си ? Ааааа, ако на мен някой ми причинява такива неща, ако ще и майка да ми е, ще го мразя от дъното на душата си. Не знам какво да ти предложа, но силно се надявам всичко да се оправи и най-сетне да си щастлива. :? :)

millmii
09-06-2011, 16:40
Такааааааа.. Прочетох всичко до тук . И имам да кажа няколко неща .. 1-во - Много хора предлагат да се обърнеш към "Закрила на детето".. Това не знам до колко е добър вариант, защото така те ще разберат, че си тормозена и няма къде да живееш и ще те пратят в дом за деца, което не мисля, че ти допада.. 2-ро - Докато чета си мисля, че единствения ти вариант в момента е да живееш при някоя позната на майка ти, на която майка ти да й има доверие. Най - добре ще бъде ако тя самата(а не ти, защото не знам до колко ще го вземе на сериозно) и предложи да живееш у тях, като за целта трябва да имаш просто една нормална среда и ако това не е проблем, да останеш там. Разбира се и тази жена ще се нуждае от пари за всичко вкъщи - храна, ток и др. и отделно заплащане за нея, защото безплатен обяд - няма . И 2ри вариант - квартира .. не знам до колко е вариант и до колко ти би се чувствала добре и в безопасност, но е добре да го обмислиш. ИИ 3-то - Предпочиташ да живееш така ????? Отиди при майка ти - какво толкова са 2 години щом в момента ти е толкова тежко ?? Те ще минат а ти ще продължиш нормално живота си . Просто ти нямаш никакъв избор, а се притесняваш за някакви си 2 години. Не знам дали ако наистина е толкова тежко положението ти би се замислила. Гледам, че пишеш за живеене на улицата.. нима го предпочиташ. Според мен това е най - точното решение !!!!

Е, съжалявам, но не се сдържах. Хайде поздрави и успех ! :)

ПП: Не си мисли, че приятелките и гаджетата са най - важното сега. Гледай бъдещето и ученето си. Постави семейството и ученето на 1во място. Виждаш, че те са най - важното- Ако няма подкрепа от страна на семейството.. не знам как да го опиша, но е много тежко и трудно и мисля, че ти го усещаш. А пък ако нямаш образование.. какво ще работиш .. ще метеш улиците ??
ППП: Надявам се всичко това да е истина и да не съм се хабила напразно .. :?
ПППП: Пиши какво става ..
++ Имам много повторения, но сега нямам време да ги оправям. Мисля, че в момента не те са най - важното ! : )

someonerandom
09-06-2011, 17:39
Не може да се изнесе сама на квартира.Дори и да приемем,че на 14 е способна сама да се справя със всичко(пари,готвене,пране,т акси и т.н) не можем да сме сигурни,че някоя вечер бабата няма просто да се появи пред вратата...
И според мен най-добрият ти вариант е да отидеш при приятелка на майка ти-обаче такава,на която тя наистина вярва.

OneAndOnly
09-06-2011, 17:46
....
Заеби разговорите, щом те замерва със ЧИНИЯ направи същото, докажи на баба си, че не можеш да търпиш постоянно държанието и.. Хвърляй,блъскай,викай.. направи каквото трябва ;) Според мен това е начина.. Всичко си има граници.. Обаче във 1 момент чашата прелива :X След това се изнасяй при приятелка на майка ти..

someonerandom
09-06-2011, 18:01
Да,дай да и кажем да хвърли чиния по човек,който я е гонил с нож...директно търси приятелка на майка ти...

iiordanova
09-06-2011, 18:02
Имаш няколко варианта.
1. Изнасяш се на квартира. Майка ти праща парите на теб,т.е. ще можеш да си плащаш квартирата и да си купуваш храна, и други необходими неща. За една година на квартира все ще успееш да изтърпиш.
2. Отиваш още сега в Гърция при майка ти. Ученето да ти е проблема.
3. Оставаш при баба си и я търпиш една година.
От всички варианти аз бих избрала или на квартира,или в Гърция. Но със сигурност нямаше да търпя такава баба. Ако все пак се наложи да останеш при нея се опитай да я игнорираш и да си живееш живота както ти си искаш.

gersinkaa
09-06-2011, 18:39
millmii, определено не си се хабила напразно, всичко е истина.. Не бих разказвала такива неща, освен ако не търся съвет...! Имала съм само едно единствено гадже и от както се разделих с него не мисля кой ме харесва, дори и аз не се впечатлявам от момчета, както повечето мои приятелки. Знам, че здравето и семейството са на първо място, приятелите и гаджетата до време...
Приятелка на майка ми-те са само от блока, защото тя е нямала приятелки, от както дядо се разболя и почина (вече 9 години) тя не работи тук, беше в София преди, а от 6 години е в Гърция. Искаше да ме вземе, но тогава нямахме кой знае какви проблеми с баба, а и нея не я е страх толкова за образованието ми, колкото до това, че тя ходи на работа понякога втора смяна (работи като шивачка в ателие) и тази втора смяна продължава до 00:30-01:00, а и другото което е-иска да ми осигури всичко, но там 300 евро са си 300 евро, а не 595лв... Колкото до това да и плаща-разбира се! Тая жена се е нагърбила с дете, а не с кукла... Това просто спор няма..
Ако имах друга баба щеше да е лесно, другата ми баба много ме е обичала, но е починала когато съм била на 2, а дядо ми (другия)-когато съм била на 4...
Квартира-пак не става... 1-къде ще намеря по-изгодна квартира... Наема 200лв. ток през зимата около 70лв (с климатик, защото дърва не мога да нося...), а ако няма климатик кой ще купи? Нямам излишни 600-700лв. и за него... Това отпада окончателно.
Да се обърна към закрила на детето... После майка ми излиза виновна, че ми прави добро.. Това също отпада...
Може би поне една година ще ТРЯБВА да остана тук, защото затруднявам себе си, а и майка ми.. Трябва да ходя на курсове за езика, защото там също има времена, лица, число... Не става само майка ми да ми изнася лекции.. Тя знае езика, но не е ходила на училище там, не е пишела, не се изискват толкова много неща.. А един курс за езика там е 200-300 евро.. Нейната заплата е 750-800 евро. И смятаме: 300 евро за курс, 300 евро квартира и разходи по нея, стават 600 евро. Остават ни 150-200 евро, с които просто един човек в тази криза е много трудно да кара.. Само до магазина 20-25 евро отиват, ако отидеш на супермаркет да купиш нещо за ядене, какво да говорим за ресторант.. Там един дюнер е 4.50 евро без да преувеличавам... Незнам, ще мисля тази вечер, ще умувам и ще решим с майка... Продължавайте да изказвате мнението си-много сте ми полезни, помагате ми, за което НАИСТИНА МНОГО БЛАГОДАРЯ!!!!! :-) :-) :-)

li0n
09-06-2011, 18:54
Що не и теглиш куршума? 8)

gersinkaa
09-06-2011, 18:59
Що не и теглиш куршума? 8)

Зашото не искам да падам на нейното ниво-само един неуравновесен човек би ''теглил куршума'' на свой близък, независимо дали го тормози или не.. Не искам да си пропилявам живота с това..

simona25
09-08-2011, 19:25
А мислила ли си да отидеш на общежитие някъде близо до училището ти мисля че там не се плаща ток и вода просто даваш 20 - 30 лева и това е. Но за да отидеш на общежитие трябва да го обзаведеш ти ще си с още 1 или 2 момичета. Някой ще купи телевизор хладилник микровълнова и мисля че ще е изгодно трябва да отделих 200 лева за да купиш хладилник например и това е щом ще си в 7 клас учебниците са ти безплатни и нямаш други разходи. Помисли изгодно е!! :) :)

Me4encety
09-08-2011, 20:36
E 7ми клас не може на общежитие.След 8ми да,но 7ми клас няма училище което да предлага общежитие.Иначе аз на твое място бих отишла при майка ти.Не бих могла толкова време да търпя нещо такова.Имам приятелка която живее с баба си,вуйна и й и вуичо й.Е голям тормоз е видяло това момиче като малка.Сега направо се чудя как ги понася.Ужасно им е отношението към нея.И като малка не е било по-хубаво,де.Но няма къде другаде да иде и затова просто търпи.Но не знам явно вие сте един характер.Аз не мога да търпя нещо такова,просто не мога.Такава съм.Виш закрила на детето не би трябвало да ти е варант.Ще те отведат от майка ти.Найстина ако майка ти има някаква приятелка която не живее във вашия блок,ще е добре да идеш при нея.Дори и от друг град да е.

JungleJaguar
09-09-2011, 10:12
Между другото моята баба е НАЙ-ШИБАНИЯТ БОКЛУК И НАЙ-ПРОТИВНИЯТ И ДОЛЕН ЧОВЕК,КОГОТО ПОЗНАВАМ !
Не бих казал дори човек,а ПЪЛЕН БОКЛУК !
В най-трудните моменти от живота ми,когато буквално съм нямал какво да ям,къде да отида,сам без други хора около мен,без пари,с разведени родители в чужбина и таз жена ми правеше живота още по-голям АД !
Гавреше се с мен,обиждаше ме от сутрин до вечер,боклук съм бил,за никъв х*й не съм ставал,майка ми била ку*ва,трябвало да лежи цялата в кръв пребита от бой,аз също,нонстоп,постоянни обиди,лъжеше и настройваше всички хора срещу мен,кавги,излага ме пред хората,както и да й помагам вечно недоволна,крие храната от мен,гладен съм стоял,а докато ям пак обиди и гаври,крадеше от мен,беше ад,но най-много ме обиди когато каза на дядо ми пред мен че ме гони и да ме маха от къщи,да ме хвърля на улицата и да изчезвам.А нямаше къде да отида и тя много добре ми знаеше положението ми.
Винаги ме е мразила !
А аз винаги съм и помагал,ама всяко нещо си има граници.Много неща можех да й кажа,но просто нямах къде да отида,нямах пари,нямах нищо и я търпях и тя се възползваше,вместо да ми помогне,да ми дава кураж,да бъда спокоен,през толкова лайна,трудности,глад и мизерии минах,махнах се оттам,ама на тоз шибан боклук никога няма да му го простя и никога няма да го забравя тва отношение към мен !
И ако пукне и 1 сълза няма да пролея на шибания й гроб !

JustPerfection
09-09-2011, 10:23
http://www.unicef.bg/bg
търси си правата,и ти си човек

Daisy11
09-09-2011, 17:43
По-добре не се обръщай към закрила на детето, те най-много де те отнемат от бабати И ОТ МАЙКА ТИ. Всъщност майка ти няма право да те оставя на баба ти. Потрай една година ... Не говори много с баба ти, стой колкото се може повече извън вкъщи излизай с приятели и т.н. Помагай на баба си, защото мисля че ще го оцени,
Напр. мий ти чинийте вечер и прави закуската, може и боклука да хвърляш. И нзн за какви неща ти се кара,но като ти се скара за нещо и се извини и кажи че следващия път ще постареаш да не става така. И след това надали ще почне да те бие и т.н. Не и противоречи и се постарай да не покаваш омразат си към нея. По-скоро прави така все едно не ти пука за нея и като тя те дрази за нещо не и го казвай, а просто си поемаш дълбоко дъх и не отвръщаш.

jump897
09-14-2011, 20:19
Има една приказка -Как се затваря на Жигули вратата и на жена устата-със ШУТ..Ще те приемат в Рая ако си била тупаник на една кранта- чудо голямо..Бах ти отношението, ама си има закрила на детето,върви там кажи и ще сгащят бабата, пък ти толкова да и креснеш да я пречукаш не можеш ли?