PDA

View Full Version : глобалното затопляне



loveca777
09-06-2011, 11:53
Всички сме чували за него. Някой го наричат глобални промени в климата, но каквото и да е- факт е ,че средната температура на земята не спира да се показва. Последните години са най-топли в историята на човечеството.
Основната и наложена теза за причината на глобалното затоляне е именно човечеството със своята индустрия, исичането на горите, изпускането на сумати вредни газове като най-вече въглеродния диоксид в атмосферата , които предизвикват парниковия ефект.
Може да е друга причината (например повишаването на температтура на слънцето, но най-вероятно е тази.
Замислете се! Над 50% на Земята от горите са изсечени от хора в продължение на хилядите години. Хиляди са заводите и фабрики и централи. Милиони са колите , моторите, тировете, самолетите, корабите в транспорта.
Залесяването с гори на неподходящи терени също е в ОТРИЦАателно въздействие за природата.
Нивото на въглеродния дикосид се е повишил изключително много в пъти. Не се ориентирайте като гледате китните гори, безлюдните пътища, и малките работещи фабрики в България. Ние не играем голяма роля,защото сме много малка и икономически съсипана държава. ВИновниците са Америка, Китай....
Но ние с нищо не се различаваме. И ние караме коли, и ние живеем в бетонни блокове, и ние използваме климатици, фурни хладилници лампи.... Дали ще живееш в Америка или в България- няма значение. Пак караш колата си, пак изполваш полиеталоновите торбички..

Та въпроса ми е. Пестите ли енергия, ползвате ли климатиците като ви е топло...? Изгасяте ли лампи. КОПУВАТЕ ли си от енергоспестяващоте крушки? Защото във Варна, за 5 години построиха 5 огромни мола. 2 са наистина големи - с десетки ескалатори и милиони осветителни крушки.... И продължават да строят всяка година нови молове...
Та си казах наистина що за кретен трябва да си ,че да пестиш и изкючваш ламите си , да използваш електро спестяващи крушки дето те заболяват очите... Като пред къщурката ти издигат огромен нов мол пълен с милиарди крушки и ескалатори..
Още с първия голям мол - хвърлих ракъвици, за*бах май*ата на всичко..... и си казах ,че няма абсолютно никаква полза и файда да изключвам осетлението, дори климатика през жегите, защото абсолютно никой не го прави, а само в един мол има хиляди климатици...

antifashionshit
09-06-2011, 12:37
без да чета подробно: земята си имаше някви цикли, затопляния, ледникови епохи и такива подобни(доколкото съм информиран де), така че не само човешката дейност е причина.
пък и не бери грижа за природата - имало е доминиращи видове преди нас, ще има и след нас. като вървим срещу нея, вървим срещу себе си. тя ще оцелее - ние не.

TheMightyNadenica
09-06-2011, 13:23
antifashionshit, прав си...ние не вървим само срещу природата, а и срещу себе си!
Иначе...има глобално разбазикване на температурите...също така от векове наред имаше места с нечувани снегове, зими, студове!
Човека е основната причина!
А много мразя като някой почне с тези енергоспестяващи крушки и дрън дрън глупости! Тези крушки ако мога ще ги изтръгна от лицето на земята! Всъщност не - бих накарал всеки който ги защитава да му светят такива - та да зареве след време! Това е абсолютно бедствие! Не само не са енергоспестяващи, ами носят и куп вреди! Мързи ме ся да обяснявам подробно, защото устата ми е изприщена вече от тази тема! Пъъъъъъълна глупост...ама пълна...ама пълна...ама пълна!

MakaronUduSHvaCH
09-06-2011, 22:21
Всички сме чували за него. Някой го наричат глобални промени в климата, но каквото и да е- факт е ,че средната температура на земята не спира да се показва. Последните години са най-топли в историята на човечеството.
Основната и наложена теза за причината на глобалното затоляне е именно човечеството със своята индустрия, исичането на горите, изпускането на сумати вредни газове като най-вече въглеродния диоксид в атмосферата , които предизвикват парниковия ефект.
Може да е друга причината (например повишаването на температтура на слънцето, но най-вероятно е тази.
Замислете се! Над 50% на Земята от горите са изсечени от хора в продължение на хилядите години. Хиляди са заводите и фабрики и централи. Милиони са колите , моторите, тировете, самолетите, корабите в транспорта.
Залесяването с гори на неподходящи терени също е в ОТРИЦАателно въздействие за природата.
Нивото на въглеродния дикосид се е повишил изключително много в пъти. Не се ориентирайте като гледате китните гори, безлюдните пътища, и малките работещи фабрики в България. Ние не играем голяма роля,защото сме много малка и икономически съсипана държава. ВИновниците са Америка, Китай....
Но ние с нищо не се различаваме. И ние караме коли, и ние живеем в бетонни блокове, и ние използваме климатици, фурни хладилници лампи.... Дали ще живееш в Америка или в България- няма значение. Пак караш колата си, пак изполваш полиеталоновите торбички..

Та въпроса ми е. Пестите ли енергия, ползвате ли климатиците като ви е топло...? Изгасяте ли лампи. КОПУВАТЕ ли си от енергоспестяващоте крушки? Защото във Варна, за 5 години построиха 5 огромни мола. 2 са наистина големи - с десетки ескалатори и милиони осветителни крушки.... И продължават да строят всяка година нови молове...
Та си казах наистина що за кретен трябва да си ,че да пестиш и изкючваш ламите си , да използваш електро спестяващи крушки дето те заболяват очите... Като пред къщурката ти издигат огромен нов мол пълен с милиарди крушки и ескалатори..
Още с първия голям мол - хвърлих ракъвици, за*бах май*ата на всичко..... и си казах ,че няма абсолютно никаква полза и файда да изключвам осетлението, дори климатика през жегите, защото абсолютно никой не го прави, а само в един мол има хиляди климатици...

И ти си мислиш, че това някой ще седне да го чете >? За да няма спам по темата, е няма как да стане това, шом пишете такива романи за първи пост 8-)

loveca777
09-07-2011, 14:33
antifashionshit, прав си...ние не вървим само срещу природата, а и срещу себе си!
Иначе...има глобално разбазикване на температурите...също така от векове наред имаше места с нечувани снегове, зими, студове!
Човека е основната причина!
А много мразя като някой почне с тези енергоспестяващи крушки и дрън дрън глупости! Тези крушки ако мога ще ги изтръгна от лицето на земята! Всъщност не - бих накарал всеки който ги защитава да му светят такива - та да зареве след време! Това е абсолютно бедствие! Не само не са енергоспестяващи, ами носят и куп вреди! Мързи ме ся да обяснявам подробно, защото устата ми е изприщена вече от тази тема! Пъъъъъъълна глупост...ама пълна...ама пълна...ама пълна!
Виж сега. Те че са енергоспестяващи -така е! Но не отричам,че са и вредни за очите и здравето, поне малко.
Не са в полза за боренето с глобалното затопляне, защото съдържат живак, който при изхвърлянето на крушката се стича в почвата и може да отиде в подпочвени води и да ги замърси...
Наистина в огромен мащаб на човечеството спестяват енергия, ама това не означава ,че трябва да задължават всички домове да използват такива крушки.. Молове, улични и тнт - да , но и в къщи - НЕ
Всичко го правят не ззаради глобалното затопляне, а заради политически причини и вземане на хората парите, щото са скъпи тез крушки..

TheMightyNadenica
09-07-2011, 15:29
antifashionshit, прав си...ние не вървим само срещу природата, а и срещу себе си!
Иначе...има глобално разбазикване на температурите...също така от векове наред имаше места с нечувани снегове, зими, студове!
Човека е основната причина!
А много мразя като някой почне с тези енергоспестяващи крушки и дрън дрън глупости! Тези крушки ако мога ще ги изтръгна от лицето на земята! Всъщност не - бих накарал всеки който ги защитава да му светят такива - та да зареве след време! Това е абсолютно бедствие! Не само не са енергоспестяващи, ами носят и куп вреди! Мързи ме ся да обяснявам подробно, защото устата ми е изприщена вече от тази тема! Пъъъъъъълна глупост...ама пълна...ама пълна...ама пълна!
Виж сега. Те че са енергоспестяващи -така е! Но не отричам,че са и вредни за очите и здравето, поне малко.
Не са в полза за боренето с глобалното затопляне, защото съдържат живак, който при изхвърлянето на крушката се стича в почвата и може да отиде в подпочвени води и да ги замърси...
Наистина в огромен мащаб на човечеството спестяват енергия, ама това не означава ,че трябва да задължават всички домове да използват такива крушки.. Молове, улични и тнт - да , но и в къщи - НЕ
Всичко го правят не ззаради глобалното затопляне, а заради политически причини и вземане на хората парите, щото са скъпи тез крушки..

Не са енергоспестяващи! Я погледи производството! Едисоновата крушка нали е само малко жица и малко джам! А "енергоспестяващата" изразходва доста енергия за производството - джам, химикали, еми платката която е в нея - това е адски разход на енергия! Производството на една такава е в много по-голям разход от разхода на една проста едисонова крушка! А за щетите които нанася...да не говорим - излъчва не UVA или UVB, а UVC - най-вредните! Дразни очите, а при по-продължително ползване започва сериозни вреди в зрението, нервни проблеми се появяват, и още ред проблеми от тази порядка, които не съм запомнил! Излъчва химикали вредни за жив организъм! А и в нашета електрическа мрежа нямат дори еднопроцентова трайност! Пълен боклук от която и да било гледна точка! И дори не могат да се хвърлят просто така...голяма грешка са! А на всичкото отгоре струват сума ти и пари!

LunaTriCk
09-07-2011, 15:53
Гледате много краткосрочно на нещата. Живота им е от 6 до 10 пъти повече. Т.е. сега даваш 8 лева и следващите 2-3 години не си и помисляш да си купиш крушка. При нормалните на 4 месеца и айде нова. Прибавяме и това, че харчат по-малко ток 10%-15%. Другата причина да са скъпи, е че все още малко хора ги купуват. Ако повече си ги купуваха, веднага щеше да им падне цената. За вредите не знам. В нас сме на такива в стаите от повече от 4 години. Нито са ми пречели на зрението, нито мигрени съм имал. Само в килера бяхме все още с обикновена и точно преди няколко дни гръмна. Оттам и имам наблюдения за продължителността на живота на двата вида крушки.

loveca777
09-07-2011, 16:57
Значи произвеждат се по-трудно, но траят доста по-дълго време.
Ето обикновенната крушка през 2 седмици изгаря... , а оная след 2 години...
Светлината е гадна. Болят очи, като дълго време четеш напримерно.
Но не са толкова чяк вредни. Не са вредни като компа например..
Ако бяха много вредни нямаше да са позволени...
И аз съм против да ми светят бяла светлинина. (жълтите са скъпи)
Обичам си старомодните нормални крушки...

Пак казвам НЕКА ВСИЧКИ ОБЩЕСТВЕНИ ЗГРАДИ, УЛИЦИ, МЕТРА , МОЛОВЕ И ТНТ ДА са с електроспестяващи крушки.
Но да забраняват за ползване стандартните ни крушки - това е абсудт
Не мога да си представя селата ни да светят в бяло. 8-)

ScarlettS
09-07-2011, 17:04
Тука само специалисти по крушките сте се събрали :D Аз не виждам смисъл да седиш на жегата през лятото и да не си пускаш климатика със или без молове, дори наистина да имаше глобално затопляне.

loveca777
09-07-2011, 17:13
Тука само специалисти по крушките сте се събрали :D Аз не виждам смисъл да седиш на жегата през лятото и да не си пускаш климатика със или без молове, дори наистина да имаше глобално затопляне.
И това значи ,че въобще не ти пука.
Показваш среден пръст на света и на себе си.

gandalfepi4
09-07-2011, 17:17
http://operatorchan.org/n/src/n119514_I%20like%20where%20this%20thread%20is%20go ing.jpg

LunaTriCk
09-07-2011, 17:33
На мен лично все още ми е трудно да приема ценности на базата на това аз да се лишавам и трудя, за да може по-по-по-по-следващото поколение да му е добре.
Имаше някакъв гръцки философ, който бе казал - "Перфектното общество се състои от това един старец да посее дърво, чиято сянка няма да доживее."

ScarlettS
09-07-2011, 17:58
Тука само специалисти по крушките сте се събрали :D Аз не виждам смисъл да седиш на жегата през лятото и да не си пускаш климатика със или без молове, дори наистина да имаше глобално затопляне.
И това значи ,че въобще не ти пука.
Показваш среден пръст на света и на себе си.

:lol:

Добре, по принцип не вярвам в теорията за глобалното затопляне, но да кажем, че си прав. В целия си пост се оплакваш без да имаш някакво конкретно решение. Какво можеш да направиш, накарай колите и заводите да спрат, и подпали някой мол, ако искаш, и заживей в гората. Я ми обясни точно климатикът с какво вреди на околната среда?
Глобални промени в климата е имало и преди стотици години и не е нещо ново. Да, по принцип и аз съм против безсмисленото изсичане на горите и пропиляване на ресурсите, но точно от масовата истерия, че има глобално затопляне, някои хора изкарват доста пари, докато всички им се връзват и купуват ''еко'' неща.

TheMightyNadenica
09-07-2011, 21:15
Гледате много краткосрочно на нещата. Живота им е от 6 до 10 пъти повече. Т.е. сега даваш 8 лева и следващите 2-3 години не си и помисляш да си купиш крушка. При нормалните на 4 месеца и айде нова. Прибавяме и това, че харчат по-малко ток 10%-15%. Другата причина да са скъпи, е че все още малко хора ги купуват. Ако повече си ги купуваха, веднага щеше да им падне цената. За вредите не знам. В нас сме на такива в стаите от повече от 4 години. Нито са ми пречели на зрението, нито мигрени съм имал. Само в килера бяхме все още с обикновена и точно преди няколко дни гръмна. Оттам и имам наблюдения за продължителността на живота на двата вида крушки.

Доста по-малко траят...в нашета мрежа на 220 волта...която зимЪска се качва по галфонски причини...а през останалото време шари...и живота име е адски кратък на тези "енергоспестяващи" крушки...а напротив - едисоновите държат доста по-дълго! Унас примерно тези в коридора...не помня да са сменяни поне от 5 годин! А за енергоспестяващите обясних, че енергията изразходена за производството им е в пъти по малка от разхода на едисоновата!

TheMightyNadenica
09-07-2011, 21:17
Значи произвеждат се по-трудно, но траят доста по-дълго време.
Ето обикновенната крушка през 2 седмици изгаря... , а оная след 2 години...
Светлината е гадна. Болят очи, като дълго време четеш напримерно.
Но не са толкова чяк вредни. Не са вредни като компа например..
Ако бяха много вредни нямаше да са позволени...
И аз съм против да ми светят бяла светлинина. (жълтите са скъпи)
Обичам си старомодните нормални крушки...

Пак казвам НЕКА ВСИЧКИ ОБЩЕСТВЕНИ ЗГРАДИ, УЛИЦИ, МЕТРА , МОЛОВЕ И ТНТ ДА са с електроспестяващи крушки.
Но да забраняват за ползване стандартните ни крушки - това е абсудт
Не мога да си представя селата ни да светят в бяло. 8-)

Погледи какво разлеждаха отностно тези крушки на разни европейски комитети и тн! Наскоро писаха по вестниците! И по Твто...

TheMightyNadenica
09-07-2011, 21:27
Тука само специалисти по крушките сте се събрали :D Аз не виждам смисъл да седиш на жегата през лятото и да не си пускаш климатика със или без молове, дори наистина да имаше глобално затопляне.

Е що да няма...тамън начин за регулация или пренепрегване на температурните разлики! Поне помага...

LunaTriCk
09-07-2011, 21:28
Провери си пак фактите ;) Питай ваще дали не са сменяли крушките без да ти кажат. И аз имам лични наблюдения, освен в нас и в квартирата където бях. Тези с жичка за 4 години съм ги сменял поне 3 пъти всяка една. Енергоспестяващите първата, която купихме стои още. И стига се опитва да ми сравняваш две различни неща. Кажи ми колко енергия трябва за да се произведат и двете, колко енергия изразходват и колко им е продължителността на живот ? Ти ми сравняваш цената на бананите с килограмите на пъпеша.

TheMightyNadenica
09-07-2011, 21:32
Провери си пак фактите ;) Питай ваще дали не са сменяли крушките без да ти кажат. И аз имам лични наблюдения, освен в нас и в квартирата където бях. Тези с жичка за 4 години съм ги сменял поне 3 пъти всяка една. Енергоспестяващите първата, която купихме стои още. И стига се опитва да ми сравняваш две различни неща. Кажи ми колко енергия трябва за да се произведат и двете, колко енергия изразходват и колко им е продължителността на живот ? Ти ми сравняваш цената на бананите с килограмите на пъпеша.

Ммм...с крушките аз се занимавам...и знам, че не са сменяни! Това, че повечето са с калпаво лепило примерно е втори въпрос...
Сравнението между двете накратко го направих в един от пъривте постове!

loveca777
09-08-2011, 06:56
Тука само специалисти по крушките сте се събрали :D Аз не виждам смисъл да седиш на жегата през лятото и да не си пускаш климатика със или без молове, дори наистина да имаше глобално затопляне.
И това значи ,че въобще не ти пука.
Показваш среден пръст на света и на себе си.

:lol:

Добре, по принцип не вярвам в теорията за глобалното затопляне, но да кажем, че си прав. В целия си пост се оплакваш без да имаш някакво конкретно решение. Какво можеш да направиш, накарай колите и заводите да спрат, и подпали някой мол, ако искаш, и заживей в гората. Я ми обясни точно климатикът с какво вреди на околната среда?
Глобални промени в климата е имало и преди стотици години и не е нещо ново. Да, по принцип и аз съм против безсмисленото изсичане на горите и пропиляване на ресурсите, но точно от масовата истерия, че има глобално затопляне, някои хора изкарват доста пари, докато всички им се връзват и купуват ''еко'' неща.
Добре. Ти щом не вярваш в проните в климата... значи не си излизала от вкъщи... Питай ако щеш някой по-възрастен човек от теб , който ще ти каже какво е било преди години и какво сега.
Погледни - 50% от горите на Земята са изчезнали с появата на хората.
Виж колко са мегаполюсите във света... Какви заводи има .. (остави българските джуджета).
Аз немога да ги спра, но всички заедно можед поне да пестим.
Климатика е най- НАЙ- НАЙ- вредня уред от всички.

loveca777
09-08-2011, 06:57
На мен лично все още ми е трудно да приема ценности на базата на това аз да се лишавам и трудя, за да може по-по-по-по-следващото поколение да му е добре.
Имаше някакъв гръцки философ, който бе казал - "Перфектното общество се състои от това един старец да посее дърво, чиято сянка няма да доживее."
Какво ти по по по .... то следващите 30 години ЩЕ ВИДИШ КАКЪВ АД ЩЕ СТАНЕ....

loveca777
09-08-2011, 06:58
Провери си пак фактите ;) Питай ваще дали не са сменяли крушките без да ти кажат. И аз имам лични наблюдения, освен в нас и в квартирата където бях. Тези с жичка за 4 години съм ги сменял поне 3 пъти всяка една. Енергоспестяващите първата, която купихме стои още. И стига се опитва да ми сравняваш две различни неща. Кажи ми колко енергия трябва за да се произведат и двете, колко енергия изразходват и колко им е продължителността на живот ? Ти ми сравняваш цената на бананите с килограмите на пъпеша.

Ммм...с крушките аз се занимавам...и знам, че не са сменяни! Това, че повечето са с калпаво лепило примерно е втори въпрос...
Сравнението между двете накратко го направих в един от пъривте постове!
Абе тез обикновенните крушки максимум по 3, 4 седмици държат и ги сменяме...

loveca777
09-08-2011, 09:11
Eто поредния признак за глобалното затопляне.
Още не захладня, а пък вече трябва ... дават го по времето ,че и тази събота и неделя ше е топло.

Есента ни буквално изчезна. Останаха само два сезона - лято и зима.

ZipFail
09-08-2011, 10:04
Ловецо, по-добре не коментирай, че до оня ден твърдеше че от глобалното затопляне и през зимата ще стане топло :lol:

MakaronUduSHvaCH
09-08-2011, 10:17
Ловецо, по-добре не коментирай, че до оня ден твърдеше че от глобалното затопляне и през зимата ще стане топло :lol:

Че то да не е лъЖа бре > ? :lol:

Ти да си забелязал, зимата да има по 1 метър сняг в БГ ... примерно а ? Не говорим за Русия, Анарктика/Антарктида и т.н Макар, че и в Русия е така ... Да си забелязал Септември месец да вали сняг ? Това са малкото доказателства и най-простите за глобалното затопляне и всяка година става по зле и по зле ... т.е по топло зимата и по-топло ... Защото преди това е било нормално Септември да вали сняг ... е не чак да вали ама да речем първия сняг и да побелее малко ... , а сега какво става на КОледа и Нова година няма сняг ? И навън по това време е +5/+10 градуса ... когато преди е било -5/-10 ... Декември месец !

Майкоо и като го иронизира, че твърдял, че през зимата ще ставало топло ... ти си за иронизиране мой, човек Ловеца е бил прав, в това, което е казал :) .

loveca777
09-08-2011, 10:30
Ловецо, по-добре не коментирай, че до оня ден твърдеше че от глобалното затопляне и през зимата ще стане топло :lol:
ДА . Да се хванем ли на бас. Че до 2050 ще сме със субтропичен климат?

LunaTriCk
09-08-2011, 11:05
До 2050 все ще се намери някой немски учен да измисли устройство с което да се спасим. Ако не до 2 години започва космическия туризъм, след него е логично да има и космическо преселение. Така че, don't worry, keep it simple ;)
Света не разчита на теб да се спаси. Има достатъчно умни хора, които да го направят.

ZipFail
09-08-2011, 11:06
А освен 'четох някъде' и 'чух го по телевизията' кое проучване подкрепя тая простотия ?

MakaronUduSHvaCH
09-08-2011, 11:10
А освен 'четох някъде' и 'чух го по телевизията' кое проучване подкрепя тая простотия ?

Ти така или иначе не вярваш в глобалното затопляне, има ли смисъл да ти се доказва ? 8)

ZipFail
09-08-2011, 11:13
Ти пък къде се обаждаш. Никъде не съм казал, че не вярвам в глобалното затопляне. Ходи спами по другите теми моля.

TheMightyNadenica
09-08-2011, 12:23
Провери си пак фактите ;) Питай ваще дали не са сменяли крушките без да ти кажат. И аз имам лични наблюдения, освен в нас и в квартирата където бях. Тези с жичка за 4 години съм ги сменял поне 3 пъти всяка една. Енергоспестяващите първата, която купихме стои още. И стига се опитва да ми сравняваш две различни неща. Кажи ми колко енергия трябва за да се произведат и двете, колко енергия изразходват и колко им е продължителността на живот ? Ти ми сравняваш цената на бананите с килограмите на пъпеша.

Ммм...с крушките аз се занимавам...и знам, че не са сменяни! Това, че повечето са с калпаво лепило примерно е втори въпрос...
Сравнението между двете накратко го направих в един от пъривте постове!
Абе тез обикновенните крушки максимум по 3, 4 седмици държат и ги сменяме...

Ако са кучи - да...

TheMightyNadenica
09-08-2011, 12:27
До 2050 все ще се намери някой немски учен да измисли устройство с което да се спасим. Ако не до 2 години започва космическия туризъм, след него е логично да има и космическо преселение. Така че, don't worry, keep it simple ;)
Света не разчита на теб да се спаси. Има достатъчно умни хора, които да го направят.

То климата и сега се управлява...но целта е друга...и като цяло темата е относителна...

gandalfepi4
09-08-2011, 13:12
До 2050 все ще се намери някой немски учен да измисли устройство с което да се спасим. Ако не до 2 години започва космическия туризъм, след него е логично да има и космическо преселение. Така че, don't worry, keep it simple ;)
Света не разчита на теб да се спаси. Има достатъчно умни хора, които да го направят.

▄██████████████▄▐█▄▄▄▄█▌
██████▌▄▌▄▐▐▌███▌▀▀██▀▀
████▄█▌▄▌▄▐▐▌▀███▄▄█▌
▄▄▄▄▄██████████████▀

толкова ми е шибано че повечето хора мислим така :D

LunaTriCk
09-08-2011, 13:33
Е не може всички да сме атомни инженери. Трябва да има и бачкатори. Поне докато не се роботизира всичката работна сила.

TheMightyNadenica
09-08-2011, 13:42
Е не може всички да сме атомни инженери. Трябва да има и бачкатори. Поне докато не се роботизира всичката работна сила.

Ами то може да се каже, че се е роботизирала...

LunaTriCk
09-08-2011, 14:46
Е, не. Аз имам предвид напълно. Всички фабрики, заводи дори в супермаркета.

loveca777
09-08-2011, 14:47
До 2050 все ще се намери някой немски учен да измисли устройство с което да се спасим. Ако не до 2 години започва космическия туризъм, след него е логично да има и космическо преселение. Така че, don't worry, keep it simple ;)
Света не разчита на теб да се спаси. Има достатъчно умни хора, които да го направят.
Aма мен това, че ,вирусът - човечеството'' може да се спаси на друга планета или прочие.... Аз искам сега и в близките години докато съм жив климатът да е нормален. А не след 40 години хората да се спасяват в критични условия...
А и до след 200 години - най-вероятно няма да еволюираме , а ще се самоунищожим...
Разберете ,че сега е моментът да се спре катастрофата. След години и учени ли извънземни - няма да помогнат .. всичко ще се срине.

И това ,,не ми пука за бъдещето поколение е много нагло мислене...
Ето преди 20 ,30 годинине не им пукаше за моето поколение и избиха всички дивеч в България... и сега няма никакви елени ...
В бъдеще и още повече ще намаляват жив. (заради бракониерство ) А на апостолите , ако не им пукаше сега щяхме да сме Туркменистан.

TheMightyNadenica
09-08-2011, 14:53
Е, не. Аз имам предвид напълно. Всички фабрики, заводи дори в супермаркета.

Еми да де...е в България все още се държим...и не е много силно роботизирането...имах в предвид самата маса, че е станала зомбита!

TheMightyNadenica
09-08-2011, 14:57
До 2050 все ще се намери някой немски учен да измисли устройство с което да се спасим. Ако не до 2 години започва космическия туризъм, след него е логично да има и космическо преселение. Така че, don't worry, keep it simple ;)
Света не разчита на теб да се спаси. Има достатъчно умни хора, които да го направят.
Aма мен това, че ,вирусът - човечеството'' може да се спаси на друга планета или прочие.... Аз искам сега и в близките години докато съм жив климатът да е нормален. А не след 40 години хората да се спасяват в критични условия...
А и до след 200 години - най-вероятно няма да еволюираме , а ще се самоунищожим...
Разберете ,че сега е моментът да се спре катастрофата. След години и учени ли извънземни - няма да помогнат .. всичко ще се срине.

И това ,,не ми пука за бъдещето поколение е много нагло мислене...
Ето преди 20 ,30 годинине не им пукаше за моето поколение и избиха всички дивеч в България... и сега няма никакви елени ...
В бъдеще и още повече ще намаляват жив. (заради бракониерство ) А на апостолите , ако не им пукаше сега щяхме да сме Туркменистан.

Всичко ще се срине...но после ще се самоизгради на ново(както е ставало доста пъти)...но човека надаали ще го има! Ние работим срещу себе си! Идиотска история!

loveca777
09-08-2011, 15:10
До 2050 все ще се намери някой немски учен да измисли устройство с което да се спасим. Ако не до 2 години започва космическия туризъм, след него е логично да има и космическо преселение. Така че, don't worry, keep it simple ;)
Света не разчита на теб да се спаси. Има достатъчно умни хора, които да го направят.
Aма мен това, че ,вирусът - човечеството'' може да се спаси на друга планета или прочие.... Аз искам сега и в близките години докато съм жив климатът да е нормален. А не след 40 години хората да се спасяват в критични условия...
А и до след 200 години - най-вероятно няма да еволюираме , а ще се самоунищожим...
Разберете ,че сега е моментът да се спре катастрофата. След години и учени ли извънземни - няма да помогнат .. всичко ще се срине.

И това ,,не ми пука за бъдещето поколение е много нагло мислене...
Ето преди 20 ,30 годинине не им пукаше за моето поколение и избиха всички дивеч в България... и сега няма никакви елени ...
В бъдеще и още повече ще намаляват жив. (заради бракониерство ) А на апостолите , ако не им пукаше сега щяхме да сме Туркменистан.

Всичко ще се срине...но после ще се самоизгради на ново(както е ставало доста пъти)...но човека надаали ще го има! Ние работим срещу себе си! Идиотска история!
Абе най-лошото е ,че сме способни и планетата да унищожим...
Имаше една планета от слънчевата система дето беше с огромни нива на въглероден диоксит и поради тази причина задържа топлината и е с огромни температури... Преди може да е била обитаема планета.. но сега заради въглеродния диоксит - не.
А всички знаем, че човечеството изхвърля в атмосферата ни много въглерод...
Както и да е ще се самоуунищожим с всички останали животни пък след хиляди години не се знае какво ще става.

TheMightyNadenica
09-08-2011, 15:32
До 2050 все ще се намери някой немски учен да измисли устройство с което да се спасим. Ако не до 2 години започва космическия туризъм, след него е логично да има и космическо преселение. Така че, don't worry, keep it simple ;)
Света не разчита на теб да се спаси. Има достатъчно умни хора, които да го направят.
Aма мен това, че ,вирусът - човечеството'' може да се спаси на друга планета или прочие.... Аз искам сега и в близките години докато съм жив климатът да е нормален. А не след 40 години хората да се спасяват в критични условия...
А и до след 200 години - най-вероятно няма да еволюираме , а ще се самоунищожим...
Разберете ,че сега е моментът да се спре катастрофата. След години и учени ли извънземни - няма да помогнат .. всичко ще се срине.

И това ,,не ми пука за бъдещето поколение е много нагло мислене...
Ето преди 20 ,30 годинине не им пукаше за моето поколение и избиха всички дивеч в България... и сега няма никакви елени ...
В бъдеще и още повече ще намаляват жив. (заради бракониерство ) А на апостолите , ако не им пукаше сега щяхме да сме Туркменистан.

Всичко ще се срине...но после ще се самоизгради на ново(както е ставало доста пъти)...но човека надаали ще го има! Ние работим срещу себе си! Идиотска история!
Абе най-лошото е ,че сме способни и планетата да унищожим...
Имаше една планета от слънчевата система дето беше с огромни нива на въглероден диоксит и поради тази причина задържа топлината и е с огромни температури... Преди може да е била обитаема планета.. но сега заради въглеродния диоксит - не.
А всички знаем, че човечеството изхвърля в атмосферата ни много въглерод...
Както и да е ще се самоуунищожим с всички останали животни пък след хиляди години не се знае какво ще става.

Еми поне едно такова самоунищожение е имало 100%...и всичко се е градило наново...макар че е сигурно, че не е само 1...

ScarlettS
09-08-2011, 16:30
Разберете ,че сега е моментът да се спре катастрофата.

Ох..добре, хубаво, да кажем, че това сме го разбрали..оттук нататък какво? Имаш ли някакво предложение какво може да се направи или само така си говориш?

TheMightyNadenica
09-08-2011, 16:56
Разберете ,че сега е моментът да се спре катастрофата.

Ох..добре, хубаво, да кажем, че това сме го разбрали..оттук нататък какво? Имаш ли някакво предложение какво може да се направи или само така си говориш?

Няма! Защото е късно вече!

LunaTriCk
09-08-2011, 18:30
Щом вече е късно...климатика ма МАХ, хладилника отворен и да почва дивата прощална оргия
:grin: :grin: :smt002 :smt002 http://peanutbutterjellytime.net/peanut-butter-jelly-time.gifhttp://peanutbutterjellytime.net/peanut-butter-jelly-time.gif

loveca777
09-08-2011, 19:01
Разберете ,че сега е моментът да се спре катастрофата.

Ох..добре, хубаво, да кажем, че това сме го разбрали..оттук нататък какво? Имаш ли някакво предложение какво може да се направи или само така си говориш?
Ами те цял свят говори, но кой ги слуша....

ScarlettS
09-08-2011, 19:16
Разберете ,че сега е моментът да се спре катастрофата.

Ох..добре, хубаво, да кажем, че това сме го разбрали..оттук нататък какво? Имаш ли някакво предложение какво може да се направи или само така си говориш?
Ами те цял свят говори, но кой ги слуша....

Бих те питала ти самият какво толкова правиш за околната среда, обаче ми стана крайно безинтересно..

loveca777
09-08-2011, 19:27
Виж. Аз говоря като цяло, че всички трябва да захванем с нещата иначе никаква полза. Ако всички си изключваха климатиците и пестиха - това щеше да се отрази. Но например само аз и ти.... никаква файда....
Обаче на хората им е все едно и не им пука.....
Ако питаш аз какво правя... ами хранилка
8-) :lol: , обаче аз съм от голям град, нямам кола и съм зависим от парични средства ( издържат ме родителите)... Но съм дал клетва ,че след време ще засъдя много дървета и всяка зима ще подхранвам хранилки и тнт ... А и гледам да се насоча към тази област работата, че и тогава да имам възможност.
Сега просто в големия град няма много какво да се прави за природата, освен това с пестенето от електрически уреди ..., което един голям праз кат всяка година изниква нов мол / :x

TheMightyNadenica
09-08-2011, 21:10
Щом вече е късно...климатика ма МАХ, хладилника отворен и да почва дивата прощална оргия
:grin: :grin: :smt002 :smt002 http://peanutbutterjellytime.net/peanut-butter-jelly-time.gifhttp://peanutbutterjellytime.net/peanut-butter-jelly-time.gif

Еми сега борбата е за забавянето само!

ZipFail
09-08-2011, 21:10
Ако си мислете, че с пестене ще се спаси природата сте много далече от истината..

TheMightyNadenica
09-08-2011, 21:13
Виж. Аз говоря като цяло, че всички трябва да захванем с нещата иначе никаква полза. Ако всички си изключваха климатиците и пестиха - това щеше да се отрази. Но например само аз и ти.... никаква файда....
Обаче на хората им е все едно и не им пука.....
Ако питаш аз какво правя... ами хранилка
8-) :lol: , обаче аз съм от голям град, нямам кола и съм зависим от парични средства ( издържат ме родителите)... Но съм дал клетва ,че след време ще засъдя много дървета и всяка зима ще подхранвам хранилки и тнт ... А и гледам да се насоча към тази област работата, че и тогава да имам възможност.
Сега просто в големия град няма много какво да се прави за природата, освен това с пестенето от електрически уреди ..., което един голям праз кат всяка година изниква нов мол / :x

Какво като си ученик...не можеш да засаждаш дърета ли? Еми аз като съм като теб - съм засадил десетки! Хах...да пестиш? Еми пак е в минус...това са само оправдания...

loveca777
09-08-2011, 21:33
Виж. Аз говоря като цяло, че всички трябва да захванем с нещата иначе никаква полза. Ако всички си изключваха климатиците и пестиха - това щеше да се отрази. Но например само аз и ти.... никаква файда....
Обаче на хората им е все едно и не им пука.....
Ако питаш аз какво правя... ами хранилка
8-) :lol: , обаче аз съм от голям град, нямам кола и съм зависим от парични средства ( издържат ме родителите)... Но съм дал клетва ,че след време ще засъдя много дървета и всяка зима ще подхранвам хранилки и тнт ... А и гледам да се насоча към тази област работата, че и тогава да имам възможност.
Сега просто в големия град няма много какво да се прави за природата, освен това с пестенето от електрически уреди ..., което един голям праз кат всяка година изниква нов мол / :x

Какво като си ученик...не можеш да засаждаш дърета ли? Еми аз като съм като теб - съм засадил десетки! Хах...да пестиш? Еми пак е в минус...това са само оправдания...
Ми човек да засаждаш не е толкова просто. Смисъл трябва първо да купиш фиданките ( лесна работа) после да намериш подходящ терен и условия, на които да ги засадиш - по-трудна задача. Особено като живееш в голям град.
Засаждал съм доста дървета с баща ми на лозито ( вилата) - но всичките са плодови или декоративни, които не стават големи. Те искат грижа и ако не ги поливахме щяха да изсъхнат, защото при нас честите засушяваниея не са рядкост.
Терена , на който трябва да засъдиш дърветата трябва има условията за този вид ,който ще засаждаш. И пак не е гаранция ,че ще умрът.
Например , ако засъдя на лозито и на полето , дъб или топола или бял бор до вилата ни ше исзъхне най-вероятно, дори да го поливам . Скалите почват от 1,5 - 2 метра дълбочина в почвата и не е благоприятна за големи дървесни видове.
Трябва да ходя в гората, което пак не е гаранция,че ще си струва труда,че ще израстнат...
Нашия климат в източна България не е като в Балкана и в западните части , където доста по-често вълят дъждове...

TheMightyNadenica
09-08-2011, 21:50
А защо трябва да ги купуваш...? Няма ли да стане случайно ако земеш плод(било то ябълка, жълъд) и да ги накараш да покълнат...те се хващат навсякъде...

loveca777
09-08-2011, 21:58
А защо трябва да ги купуваш...? Няма ли да стане случайно ако земеш плод(било то ябълка, жълъд) и да ги накараш да покълнат...те се хващат навсякъде...

Това е добра идея , но стават храсти, а не дървета. :D
От костюлки паднали в почвата, на вилата ни поникнаха много корени. Голяма игра са. Като не го изкорениш и го остави започва да расте бая
На едно място го оставихме , или по точно не забелязахме и за 1 , 2 години порасна цял храст ,който сега ни ражда още вишна. :D
Та такива мога си играя на пролет да зарявам в пръстта, но от 2 кофи костюлки или жълади ще изникне сигурно два храста...
Както и да е аз имам предвид големи дървета. А не такива плодови, камо ли храстове. :)

TheMightyNadenica
09-09-2011, 00:21
А защо трябва да ги купуваш...? Няма ли да стане случайно ако земеш плод(било то ябълка, жълъд) и да ги накараш да покълнат...те се хващат навсякъде...

Това е добра идея , но стават храсти, а не дървета. :D
От костюлки паднали в почвата, на вилата ни поникнаха много корени. Голяма игра са. Като не го изкорениш и го остави започва да расте бая
На едно място го оставихме , или по точно не забелязахме и за 1 , 2 години порасна цял храст ,който сега ни ражда още вишна. :D
Та такива мога си играя на пролет да зарявам в пръстта, но от 2 кофи костюлки или жълади ще изникне сигурно два храста...
Както и да е аз имам предвид големи дървета. А не такива плодови, камо ли храстове. :)

Е как от дърво ще излезе храст? Иначе и така - какво пречи?

loveca777
09-09-2011, 07:54
Ми храстовидни дървета излизат от костюлките.
То, ако така лесно ставаше, никои нямаше да ходят да купуват , а щяха да си засаждат семената сами хората.
А то се прави по съвсем различни начини, доста специализирани, за да порасне нормално дърво. И чяк тогава го засаждаш.

TheMightyNadenica
09-09-2011, 14:35
Ми храстовидни дървета излизат от костюлките.
То, ако така лесно ставаше, никои нямаше да ходят да купуват , а щяха да си засаждат семената сами хората.
А то се прави по съвсем различни начини, доста специализирани, за да порасне нормално дърво. И чяк тогава го засаждаш.

Ами не е така...Аз лично съм пробвал доста пъти...еми няма си накакъв проблем...пък и храст да излезе, това в никакъв случай не е минус!

loveca777
09-09-2011, 14:43
Ми храстовидни дървета излизат от костюлките.
То, ако така лесно ставаше, никои нямаше да ходят да купуват , а щяха да си засаждат семената сами хората.
А то се прави по съвсем различни начини, доста специализирани, за да порасне нормално дърво. И чяк тогава го засаждаш.

Ами не е така...Аз лично съм пробвал доста пъти...еми няма си накакъв проблем...пък и храст да излезе, това в никакъв случай не е минус!
Разбира се ,че не е от минус :).
Аз търся някаква кампания или организация, където да се съберем и да залесим някой район с фиданки.

TheMightyNadenica
09-09-2011, 14:49
Ми храстовидни дървета излизат от костюлките.
То, ако така лесно ставаше, никои нямаше да ходят да купуват , а щяха да си засаждат семената сами хората.
А то се прави по съвсем различни начини, доста специализирани, за да порасне нормално дърво. И чяк тогава го засаждаш.

Ами не е така...Аз лично съм пробвал доста пъти...еми няма си накакъв проблем...пък и храст да излезе, това в никакъв случай не е минус!
Разбира се ,че не е от минус :).
Аз търся някаква кампания или организация, където да се съберем и да залесим някой район с фиданки.

А търсил ли си?

loveca777
09-09-2011, 14:54
Не намирам в гоогле ;Д

TheMightyNadenica
09-09-2011, 15:45
Не намирам в гоогле ;Д

Е ти ако разчиташ на гуглето...

loveca777
09-09-2011, 16:42
верно се запътя към горското.

LunaTriCk
09-09-2011, 18:03
какво стана с оргията :(

ScarlettS
09-09-2011, 18:07
никва оргия, върви да засаждаш дървета! :x

LunaTriCk
09-09-2011, 18:11
оргия сред дърветата ? :(

TheMightyNadenica
09-09-2011, 21:12
За какви оргии дърдорите тукеня?

MakaronUduSHvaCH
09-10-2011, 18:54
Ако си мислете, че с пестене ще се спаси природата сте много далече от истината..

Вие г-не понеже сте малко по близко от нас простосмъртните, я ни светнете, по друг начин как Шъ станИ?

П.С Иначе какво стана с миризливата тема на Auriss-a :? казах, аз че няма бъдеще тая тема, ама то кой да чуе :D :D

ZipFail
09-10-2011, 19:01
Сори ама няма да те светна. Дори с наденицата ми е по-приятно да водя спорове, въпреки че е тотално малоумен. Върви в кофата или там където пребиваваш и стига си спамил раздела моля ти се.

Пък на всичкото отгоре от аватара ти ми се гади.

loveca777
09-10-2011, 19:18
of ZipFail се мисли за богоизбран и най-умният... Но това си остана само негово мнение :D

loveca777
09-10-2011, 19:21
Ескалаторите ТРЯБВА ДА СЕ ЗАБРАНЯТ. ОСвен,че изразходват много енергия, а карат хората да затлъстяват. Ескалаторите са безсмислен лукс. здравите Хора да не могат да изкачат 5 стапала е позор.

MakaronUduSHvaCH
09-10-2011, 19:39
Сори ама няма да те светна. Дори с наденицата ми е по-приятно да водя спорове, въпреки че е тотално малоумен. Върви в кофата или там където пребиваваш и стига си спамил раздела моля ти се.

Пък на всичкото отгоре от аватара ти ми се гади.

Като щеш ме светвай, аз просто исках да видя какво ще напишеш, явно нищо :D . А ти като какъв идваш, че ми казваш къде, да ходя, какво да пиша и прочие ? Не мисля, че имаш основание да ми се молиш, а аз от моя страна още по малко да го приема. Виж може малко да се посъобразя ама това зависи изцяло от мен, само мен и никой друг :D .

И на мене твоя ми изглежда умопомрачително малоумен ... ама, не правя такива коментари извън темата нали ?

После къде ме видя да спамя >? Попитах те нещо, ти отговори по възможно най-малоумния детински начин :) .


of ZipFail се мисли за богоизбран и най-умният... Но това си остана само негово мнение :D

Подкрепям на 100%. Лошото, е че не е само той така :D




Ескалаторите ТРЯБВА ДА СЕ ЗАБРАНЯТ. ОСвен,че изразходват много енергия, а карат хората да затлъстяват. Ескалаторите са безсмислен лукс. здравите Хора да не могат да изкачат 5 стапала е позор.

Асансьорите също, макар, че има много други неща просто от твоя пост се сетих :) .

Макар, че не е много комфортно, да си на 15-тия етаж и да се качваш по 15 пъти на ден, ама да си/са (си) правили сметката :D :D

Concussion
09-10-2011, 20:01
Ако си мислете, че с пестене ще се спаси природата сте много далече от истината..

Вярно е. :)

loveca777
09-10-2011, 20:09
Ако си мислете, че с пестене ще се спаси природата сте много далече от истината..

Вярно е. :)
А ти не се обаждай дето ми разправяш ,че нямало глобално затопляне и промени в климата...
Ще се спаси планетата главно , със спирането отсичането на горите и голямо пестене. Защото колко повече пестис - толкова повече не се изпускат в атмосферата вредни газове, и отиват на сметището отпадаци и не се изсичат гори......

ScarlettS
09-10-2011, 20:17
Това го казах аз и всъщност казах, че промените в климата са се случвали и преди, и това не значи, че има глобално затопляне.

ZipFail
09-10-2011, 20:20
Така, ето каква е идеята. За да бъде спряно глобалното затопляне количеството на извърляния СО2 трябва да бъде сведено до нула. Не да се намали с 25%, не с 3/4, не с 90%. Нула. Зеро. Който не знае защо - да ползва гугъл.

Та защо няма смисъл да се пести ? Да речем че ще спреш всички климатици по света - ще намалиш разхода на енергия с 1-2%. Ще спреш всички ескалатори, още 1%, ще затвориш всички молове - тук може би 4-5% ще вземеш. Честито, остават ти още 92%. Ще затовориш всички фабрики, ще сринеш градовете и ще пратиш всички да живеят на село ? Пак няма да стане, понеже на село се гори на въглища. А истината е, че тея неща които искаш да спираш, пестят време, репективно пари и създават удобство.

Само 20% от енергията по света идва от екологични, възобновяеми източници на енергия. Единствения начин на спиране на затоплянето е превръщането на тея 20% във 100%. Ако тея пари, които ще се спестят точно от въпрсните технологии които ти искаш да забраниш, се инвестират в разработването на еко енергоизточници, до 10 години ще сме преминали на еко енергия. Свеж пример - миналия месец един японец е патентовал вятърен генератор, който е 3 пъти по-ефективен от досегашния. Това значи, че вече вятърната енергия е по-евтина дори от атомната. А хубавата новина е, че дори и да не искаме, ще трябва да минем на такива източници, понеже петрола все някога ще свърши.

А и никъде не съм казвал, че няма глобално затопляне, даже темата ме интересува и вероятно съм чел доста повече от теб. Единственото което е, че ти твърдиш че зимата ще стане по-топла, понеже си 'чул по телевизията' което показва единствено че не си влизал в час по география никога.

ПП: http://www.ted.com/talks/bill_gates.html

ScarlettS
09-10-2011, 20:41
Гледах доста документални филми, обаче по-скоро за природните катаклизми, не само за глобалното затопляне, наскоро прочетох една книга за това и въпреки че съм скептична за някои неща, съм съгласна със Зипфейл. Пък и дори да няма глобално затопляне, пак е по-добре да се използват възобновяеми източници на енергия. Като това с асансьорите и климатиците и всичко от този тип винаги ще ми се струва безсмислено.

loveca777
09-10-2011, 21:01
Значително много ще се забави процеса както казва наденичко, ако се пести много!
Ако всички отидем на село да живеем ще е 100000 пъти по-добре! Да се забранят колите! Но това никога няма да стане!
Много се нервирам като някой започва да ми обяснява колко екологични били ветрогенераторите!! Може... ама за пустинята. Тук в България са повече вредни, от колкото полезни! Особено на Калиара - НАЙ-важния път, точка, линия, на прелетните птици от Виа понтика и други главни маршрути на прелетните птици!
Освен,че убиват птици и ги дезоинтеритират ...
Правил съм кампании в други форуми за това против тези ,,еко'' убиици с перки,но това е друга тема.
Тези ветрогенератори освен,че вредят на пернатите , а излъчват нискочестотни звуци, които пъдят животните! То не само нискочестотни-- ако отидеш под един ветрогенератор и се застоиш като му гледаш перките - направо може да повернеш.
Където ги засадят и животните изчезват! ТОВА НЕ МОЖЕШ ДА ГО ОПРОВЕРГАЕШ! В добруджа никнат като гъби. От Каварна, до Шабла ги монтираха с хиляди. Заприличахме като във Австрия. Само че в Австрия Виа понтика не минава... До хоризонта перки... зайците и сърните изчезнаха( от шумът) по тези места! А щото сме проста държава - те точно на Калиакра от неграмотност и алчност за пари иневститорите и предприемачите построика ветрогенераторни паркове! ! Мръсни псета долни!
В планините до в блзост до Шипка в района Узана също по върховете направиха огромни ветроенергиини паркове.... но за малко щастие поне там няма ,чяк толкова колкото по краибреживето!
А какво знам за глобалното затопляне ли? Ами гледал съм филми и съм се интересувал! Що годе всички учени са на мнението,че климатът се затопля и покачват на всякъде средните температури, тай че е така!
Но слушам и старите хора какво са забелязали! Какво е било преди години... и отговорите не са хубави.
Сега просто нямаме климат! Зимата просто не е зима! Есента също! Днеска 10 градуса утре ....... и постоянно обръща на южен вятър... Преди много по-редки са били южните ветрове...

ScarlettS
09-10-2011, 21:16
Аз не мога да разбера ти защо още от сега не заминеш да живееш на село? Така ще си сред природата, пък и защо ти е да си в този замърсен град пълен с климатици, коли и асансьори? Сериозно питам.

ZipFail
09-10-2011, 21:23
Защото и той както и кюфтето са въздух под налягане. Защото и двамата 'биха дали всичко' за да живеят на село на спокойствие и природа. Ама като се замислят за повече от 10 сек осъзнават, че няма да имат мама и тате да им готвят, чистят, няма да има интернет, душ, телвизия, климатик и ще трябва да се оправят с живота сами. А като ги гледаш какви са, мислиш ли че имат топките да го направят ?


Подсказка - НЕ.

loveca777
09-10-2011, 21:25
Ако всички отидеМ - отивам и аз. Иначе сега няма работа на село няма университети! Виждаш ли се какво ми пишеш?


А екологична енергия не съществува. ВСИЧКО КОЕТО ПРОИЗВЕЖА ЧОВЕЧЕСТВОТО Е ВРЕДА ЗА ПРИРОДАТА!

ВЕТРОГЕНЕРАТОРИТЕ МОГА ДА ГИ СРАВНЯ СЪС БЪЛВАЩИ РАДЯЦИЯ ЗАВОДИ И ЧЕРНОБИЛСКИ ЦЕНТРАЛИ.
СКОРО ПОЛЕТАТА И ПЛАНИНИТЕ НИ ЩЕ ЗАПРИЛИЧАТ НА ПЕРКИ.
А предприемачите САМО ПАРИТЕ СИ ГЛЕДАТ.... А ТЕ МНОГО ПЕЧЕЛЯТ ОТ ТОЗИ БИЗНЕС.....
А някой видове птици ще изчезнат.... ДОВЪРШЕНИ ОСВЕН БРАКОНИЕРСТВОТО , НО И ОТ ПЕРКИТЕ!
А ЖИВОТНИТЕ ДОКАТО СВИКНАТ ДА ЖИВЕЯТ НА ШУМ ПОКРАЙ ТЕЯ ,,ЕКО'' ГЕНЕРАТОРИ, АЗ ЩЕ СЪМ ПРА ПРА ПРА ПРА ДЯДО ПОКОЙНИК

loveca777
09-10-2011, 21:30
Защото и той както и кюфтето са въздух под налягане. Защото и двамата 'биха дали всичко' за да живеят на село на спокойствие и природа. Ама като се замислят за повече от 10 сек осъзнават, че няма да имат мама и тате да им готвят, чистят, няма да има интернет, душ, телвизия, климатик и ще трябва да се оправят с живота сами. А като ги гледаш какви са, мислиш ли че имат топките да го направят ?


Подсказка - НЕ.
Ти си много на зад с материала!
Аз съм природоизпитател.
Живота на село ми прави КЕФ. Да си паля винаги бойлера с дърва ми прави КЕФ. Това за тебе може и да Е мААЗухИзАм, амА АЗ не съм като теб!!!!
Единствената причина ,която не живея така... е защото няма бъдеще образование и работа (освен овчарин да стана) .... Такъв е живота. Де да се промени цялата система - МНОГО ЩЕ СЕ РАДВАМ. НО не е така!

ScarlettS
09-10-2011, 21:31
Да, виждам. Би било доста странно ако пишех, без да гледам. :D

Ако всички мислеха като теб и чакаха първо другите да отидат, не мислиш ли, че никога нямаше да настъпи промяна?
И защо ти университета, там не те учат как да засаждаш дървета, а това е далеч по-полезно от това да идеш в университет, да си намериш работа в град пълен с КОЛИ И МОЛОВЕ, да изкарваш пари, направени от ХАРТИЯ, за която да се изсичат дървета. Всичко това вреди на околната среда, не знам защо би искал подобно нещо.

ZipFail
09-10-2011, 21:31
Е така де, твойтa перспектива е доста по-хубава.

Да унищожим всичката технология по света, да се върнем на село и да спрем прогреса на човечеството завинаги.

Или да сложим генератори, които притесняват животните и им шумят.

Хмм...

ZipFail
09-10-2011, 21:32
А да не говорим, че вятърните генератори далече не са единстваната алтернатива, има термопомпи, водни генератори, приливни генератори, соларни панели и т.н.

loveca777
09-10-2011, 21:38
Да, виждам. Би било доста странно ако пишех, без да гледам. :D

Ако всички мислеха като теб и чакаха първо другите да отидат, не мислиш ли, че никога нямаше да настъпи промяна?
И защо ти университета, там не те учат как да засаждаш дървета, а това е далеч по-полезно от това да идеш в университет, да си намериш работа в град пълен с КОЛИ И МОЛОВЕ, да изкарваш пари, направени от ХАРТИЯ, за която да се изсичат дървета. Всичко това вреди на околната среда, не знам защо би искал подобно нещо.
Всички са толкова разглезени в днешно време ,че не биха заменили в никакъв случай днешните удобства! Ще се психирате , ако ви отнемат климатика и ще вдигнете огромен протест. Ще направите успешно Априлско въстание.... има ли смисъл да ти обяснявам повече.
И да отида. и дА не отида.. ще остана незабелязана пионка. Освен това така лесно не се преобръща градената хиляди години система!

ScarlettS
09-10-2011, 21:42
Добре, ние разглезените не правим нищо за околната среда, ти - крайно загрижения гледаш нас и също не правиш. Следователно не правиш нищо по-различно, освен частта с оплакването. :D

loveca777
09-10-2011, 21:48
Е така де, твойтa перспектива е доста по-хубава.

Да унищожим всичката технология по света, да се върнем на село и да спрем прогреса на човечеството завинаги.

Или да сложим генератори, които притесняват животните и им шумят.

Хмм...
Ако искаме да живеем в хармония с природата.... Уверявам те ,че ветрогенераторите не са никакво решение. Не може да изгониш останалите обитатели на Земята, за да спреш промените в климата. Да не говорим,че при убиването на птици от ветрогенератори - глобалното затопляне се увеличава.
Гората , полята не е наша ,че ние да се разполагаме БЕЗ да НИ Пука ЗА Животните!
Аз ти казвам факти. Където издигнаха големи мелници от тези бели чудовища - сърните , зайците и други животни избягаха. Аз искам като отида на полето да виждам живот, а не вятърни перки!


Единственото , което се сещам е на всяка къща да се слагат слънчеви панели! Сега те са много скъпи за монтиране и малко хора ги ползват в България. А соларни панели.. на полетоо... с квадратни километрии. ТОВА ПРОСТО Е ПОДИГРАВКА С НИВИТЕ и природата...
Водните... ти знаеш ли пък те как унищожават рибата ни.... не стига ,че вече по реките ни не остана риба... а сега и с тези централи за ,,еко'' енергия дето ги монтират рибата още повече намаля... по проучвания...

loveca777
09-10-2011, 21:54
Добре, ние разглезените не правим нищо за околната среда, ти - крайно загрижения гледаш нас и също не правиш. Следователно не правиш нищо по-различно, освен частта с оплакването. :D
Как пък измисли тая мъдра мисъл. :D

Това ,че не живея на село или като първобитен ли? Мухахахахаахах
нЕ Не развесели ме малко :D
Аз се мъча да ви вкарам малко в правилния път, но вие не щете. Вие искате само молчета и магазинчета...

gandalfepi4
09-10-2011, 21:54
^ и тогава к'во се хабиш бе мой? нищо не можело да се направи нали?

loveca777
09-10-2011, 21:59
^ и тогава к'во се хабиш бе мой? нищо не можело да се направи нали?
Искам повече хора да са загрижени поне малко...
А тези ветрогенератори на Калиакра ... ако имаше много хора участващи в организация да ги съборим... или въобще да бяхме попречили да ги вдигнат.. но няма.. Има , но сме корумпирана и мафиотска страна.
Ако през една Австрия минаваше толкова важен път за птиците - сигурен съм че нямаше да издигне толкова ветрогенератори на такова важно място

ZipFail
09-10-2011, 22:02
Значи не знаеш какво е решението на проблема, не знаеш как да го постигнеш, но все пак другите са виновни ? Окей.. :lol:

gandalfepi4
09-10-2011, 22:07
^ ми тогава стягай топки, ходи в http://u2pdlcc3s7wkza6z.onion/ и... почвай


почвай с фейсбук групи и протести... или не ти пука толкова?

loveca777
09-10-2011, 22:09
Значи не знаеш какво е решението на проблема, не знаеш как да го постигнеш, но все пак другите са виновни ? Окей.. :lol:
ХАххаХа . Решението нито аз, нито ти не го знаем със сигурност. А учените още по-малко! Обаче трябва всички да сме загрижени за природата. Да живеем,колкото може по хармонично с нея, което означава - Село, без коли, без модернизация. Модернизацията унищожи българските ценности традиции и тнт.
Айде не казвам всички да се живеем на печки с дърва като преди 100 години на село,което е невъзможно вече.... нека правете нещо за природата поне... Аз точно вас не обвинявам , но множеството - 7 милиарда души са на ващо мислене превзети от медерния свят..

ZipFail
09-10-2011, 22:14
Ти не живееш на село, ползваш транспорт, ползваш интернет и т.н.

Но казваш на другите да се откажат от тея неща ?

Ебахти лицемерието :lol:

ScarlettS
09-10-2011, 22:26
Като сме загрижени какво ще стане? След като ти като един от загрижените не правиш нищо толкова по-различно от останалите.
Заяви, че не би живял на село и не спазваш нито едно от тези неща, но искаш ние да живеем хармонично с природата - без климатици, без коли и тн. Но това изобщо не е лицемерие.. не, не .. ти просто се опитваш да ни вкараш в прави път :D
Това с българските традиции изобщо не знам защо се опитваш да го пробуташ? Какво общо има?
И според теб модернизацията е нещо ужасно и няма нищо общо с развитието на обществото, така ли? По-добре щеше да е отпреди 1000 години нищо да не се променя, за да сме в хармония с природата.



нека правете нещо за природата поне...

Един единствен път те попитах какво може да се направи (просто от любопитство, не че очаквах да кажеш нещо смислено) и познай дали получих отговор :D

loveca777
09-11-2011, 08:21
:lol: Вие наистина нищо не разбирате. Отказвам да ви наливам повече акъл в мозъците!
И да... модерния човек е едно заспало зомби, на което не му пука за живота и е отчаян'' от него.. Вие това ми доказвате.
Аз не съм ви казвал,да се откажете от цивилизацията, а да правите повече за природата. ( ходете засаждайте дървета, пестите енергия и тнт).. но вие на дали ще го правите , защото се интересувате само от кога ще отворило молчето. :D

loveca777
09-11-2011, 08:26
Заяви, че не би живял на село и не спазваш нито едно от тези неща, но искаш ние да живеем хармонично с природата - без климатици, без коли и тн. Но това изобщо не е лицемерие.. не, не .. ти просто се опитваш да ни вкараш в прави път :D

нека правете нещо за природата поне...

ОО не. Кога съм казвал ,че не искам да живея на село?? Не извъртвай нещата. Аз казвам,че ако всички ( цялото човечество) отидем да живеем на село и ще се променят нещата. Аз и да отида..... какво. Кога съм ви казвал да отидете да живеете на село? :lol: КАЗАХ ВСИЧКИ

gandalfepi4
09-11-2011, 08:42
засаждал съм дърво

пестя енергия, вода и парно

спасявал съм много диви животни

никога не съм бил фен на моловете или други urban fads

малко или много съм природоwise щото когато имам време и съм на място си перкам из гори и си правя разни експерименти тип les stroud




http://24.media.tumblr.com/tumblr_lmn0h0T2uO1qhrmrto1_500.gif



колко дървета си посадил?

колко време си отделил за да помогнеш за осъвършенстване на зелени технологии като тоя пич

http://inhabitat.com/13-year-old-makes-solar-power-breakthrough-by-harnessing-the-fibonacci-sequence/

теглил ли си майната на всички градско като този пич

http://englishrussia.com/2010/09/04/weird-guy-living-in-a-forest/



правиш ли нещо активно по въпроса като тези пичове

http://kvtdju44einv4ftg.onion/




put up or shut up


спри да правиш пуберски истории тип: вие сте овце!... а аз ще се присламча при вас като стане по студено...

LunaTriCk
09-11-2011, 09:00
Винаги ми са ми били интересни тези доводи за изчезващите животни. В момента животните представляват 1% от всички животински видове населявали някога планетата ни. Какво означава това ? Животните умират и изчезват и без наша помощ, а планетата все още я има.
Няма как да направиш омлет, без да счупиш две яйца. Жертви винаги ще има, въпроса е да не са напразно.
Но не, нека се върнем в Средновековието и да стоим там, само за да могат децата ни да видят с очите си червеношийка, а не на снимка.



П.П. Някъде бях срещнал информация, че от всичкото количество отделян СО2 в атмосферата, това на хората е около 20%. Може да ви се стори смешно, но пръдните на кравите например съдържат доста метан и имало някакво село, което поддържало електричеството си(или поне част от него) с помощта на някаква изградена метан станция в кравеферма.

loveca777
09-11-2011, 09:34
засаждал съм дърво

пестя енергия, вода и парно

спасявал съм много диви животни

никога не съм бил фен на моловете или други urban fads

малко или много съм природоwise щото когато имам време и съм на място си перкам из гори и си правя разни експерименти тип les stroud




http://24.media.tumblr.com/tumblr_lmn0h0T2uO1qhrmrto1_500.gif



колко дървета си посадил?

колко време си отделил за да помогнеш за осъвършенстване на зелени технологии като тоя пич

http://inhabitat.com/13-year-old-makes-solar-power-breakthrough-by-harnessing-the-fibonacci-sequence/

теглил ли си майната на всички градско като този пич

http://englishrussia.com/2010/09/04/weird-guy-living-in-a-forest/



правиш ли нещо активно по въпроса като тези пичове

http://kvtdju44einv4ftg.onion/




put up or shut up


спри да правиш пуберски истории тип: вие сте овце!... а аз ще се присламча при вас като стане по студено...
A така ти си мой човек. Аз за теб нищо не съм казал ;).

колко дървета си посадил?'' - около 10 но плодови.


колко време си отделил за да помогнеш за осъвършенстване на зелени технологии като тоя пич'' - това не го знам

теглил ли си майната на всички градско като този пич

http://englishrussia.com/2010/09/04/weird-guy-living-in-a-forest/
Винаги съм мечтал да отида в сибир тайгата и да живея в избушка като се прехранвам само от лов.
правиш ли нещо активно по въпроса като тези пичове

http://kvtdju44einv4ftg.onion/ Не ми се отваря папката. Станало е някаква грешка.
Та ...... искам да накарам хората, да обичат повече дивото , а не да ходят само по молове. За мен бахти тъпото е това. Бих предпочел да отида на планина или в гората дори за 1 нощ.. , от колкото да ми предложат и най-голяма дискотека или прочие оферти майни .. :D

gandalfepi4
09-11-2011, 09:45
това не го знам

значи николко


Винаги съм мечтал да отида в сибир тайгата и да живея в избушка като се прехранвам само от лов.

но... не си направил нищо по въпроса (явно)


Не ми се отваря папката. Станало е някаква грешка.

сложи си tor екстеншън и ще се отваря - това е за ъндърграунд, истински пичове които не са много социални и повърхностни нали се се'ш - такива дето само фейсбукват и ютюбват...?



Та ...... искам да накарам хората, да обичат повече дивото , а не да ходят само по молове. За мен бахти тъпото е това. Бих предпочел да отида на планина или в гората дори за 1 нощ.. , от колкото да ми предложат и най-голяма дискотека или прочие оферти майни .. Very Happy

и значи по въпроса си направил нещо като си засадил 10-ина дръва?

що не станеш като лудия иван наистина да вдъхновяваш народа? що не станеш като bear grylls примерно? що не направиш фейсбук страница и някаква организацийка, блог, сайт, някакви събития...


или само ти е мечтата на живота това ама да покопаш малко, да цопнеш сопата вътре, после да я заровиш пак и да я поливаш чат-пат е по-лесно?


ако съм те разбрал грешно казвай, ама от написаното ти ми се струва че се изкарваш хардкор пич дето си дава двата панкреаса и трите бъбрека за нещо ама irl е направил дръгел некъв

loveca777
09-11-2011, 10:10
това не го знам

значи николко


Винаги съм мечтал да отида в сибир тайгата и да живея в избушка като се прехранвам само от лов.

но... не си направил нищо по въпроса (явно)


Не ми се отваря папката. Станало е някаква грешка.

сложи си tor екстеншън и ще се отваря - това е за ъндърграунд, истински пичове които не са много социални и повърхностни нали се се'ш - такива дето само фейсбукват и ютюбват...?



Та ...... искам да накарам хората, да обичат повече дивото , а не да ходят само по молове. За мен бахти тъпото е това. Бих предпочел да отида на планина или в гората дори за 1 нощ.. , от колкото да ми предложат и най-голяма дискотека или прочие оферти майни .. Very Happy

и значи по въпроса си направил нещо като си засадил 10-ина дръва?

що не станеш като лудия иван наистина да вдъхновяваш народа? що не станеш като bear grylls примерно? що не направиш фейсбук страница и някаква организацийка, блог, сайт, някакви събития...


или само ти е мечтата на живота това ама да покопаш малко, да цопнеш сопата вътре, после да я заровиш пак и да я поливаш чат-пат е по-лесно?


ако съм те разбрал грешно казвай, ама от написаното ти ми се струва че се изкарваш хардкор пич дето си дава двата панкреаса и трите бъбрека за нещо ама irl е направил дръгел некъв
(но... не си направил нищо по въпроса (явно) ) Какво искаш да направя, като още не съм завършил и средно образование?

и значи по въпроса си направил нещо като си засадил 10-ина дръва?'' - Не разбира се.


що не направиш фейсбук страница и някаква организацийка, блог, сайт, някакви събития... '' Уверявам те,че това въобще не помага. Правил съм теми в други форуми за ветрогенратори, но без ефект.
Смятам да се занимавам с това като професия и да следвам в такъв университет.. специалност дивечознание и др.


И мога с основание да гледам на хората като цяло ,че са стадо овце дето не им е б е ... Те освен ,че не правят нищо, но и са страшно безаинтересовани..
Айде среден пръст на цялото човечество от ново показвам
:D :D :D

Imprevisible
09-11-2011, 10:39
До 2050 все ще се намери някой немски учен да измисли устройство с което да се спасим. Ако не до 2 години започва космическия туризъм, след него е логично да има и космическо преселение. Така че, don't worry, keep it simple ;)
Света не разчита на теб да се спаси. Има достатъчно умни хора, които да го направят.

▄██████████████▄▐█▄▄▄▄█▌
██████▌▄▌▄▐▐▌███▌▀▀██▀▀
████▄█▌▄▌▄▐▐▌▀███▄▄█▌
▄▄▄▄▄██████████████▀

толкова ми е шибано че повечето хора мислим така :D
Няма да се намери никой учен, който да успее да постигне нещо САМ. Не се заблуждавайте. Опазването на околната среда, забавянето на глобалното затопляне е отговорност на всички нас към сегашното и към бъдещите поколения. Какво като измислиха биогорива, при които процентът на изхвърляни газове в атмосферата е много по-малък и коли, движещи се с такова гориво, когато масата от хора не могат да си го позволят. Такива коли карат само богаташи, на които изобщо не има пука за околната среда, а го правят просто защото сега екологията е на мода.
Не съм съгласна с това "всички да отидем на село" но с малки стъпки всеки може да допринася за околната среда. НЕ УБИВАЙТЕ животни месопроизводството е източник НОМЕР ЕДНО на парникови газове – най-вече метан, който е много по-силен парников газ от СО2 и се отделя в по-толеми количества от отглежданите за месо животни.
За производството на един килограм месо се използва десет килограма растителни белтъчини. Вместо за това, хората просто могат да се нахранят с тях.
Причината поради която хората умират от глад е, че хората от богатите западни страни употребяват много селскостопански продукти, за да нахранят своите животни. Всичко е дори много по-лошо, защото Запада може да застави другите по-бедни страни да отглеждат храна за животни, въпреки че те могат да я отглеждат за собствена консумация.

Съжалявам, че може би се отклонявам от темата. Но няма как да кажа всичко което искам в 1 пост.
Като за край искам само да ви призова НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ полиетиленовите торбички! ова е най малкото, което всеки един от нас може да направи!

loveca777
09-11-2011, 11:19
Сори ама няма да те светна. Дори с наденицата ми е по-приятно да водя спорове, въпреки че е тотално малоумен. Върви в кофата или там където пребиваваш и стига си спамил раздела моля ти се.

Пък на всичкото отгоре от аватара ти ми се гади.

Като щеш ме светвай, аз просто исках да видя какво ще напишеш, явно нищо :D . А ти като какъв идваш, че ми казваш къде, да ходя, какво да пиша и прочие ? Не мисля, че имаш основание да ми се молиш, а аз от моя страна още по малко да го приема. Виж може малко да се посъобразя ама това зависи изцяло от мен, само мен и никой друг :D .

И на мене твоя ми изглежда умопомрачително малоумен ... ама, не правя такива коментари извън темата нали ?

После къде ме видя да спамя >? Попитах те нещо, ти отговори по възможно най-малоумния детински начин :) .


of ZipFail се мисли за богоизбран и най-умният... Но това си остана само негово мнение :D

Подкрепям на 100%. Лошото, е че не е само той така :D




Ескалаторите ТРЯБВА ДА СЕ ЗАБРАНЯТ. ОСвен,че изразходват много енергия, а карат хората да затлъстяват. Ескалаторите са безсмислен лукс. здравите Хора да не могат да изкачат 5 стапала е позор.

Асансьорите също, макар, че има много други неща просто от твоя пост се сетих :) .

Макар, че не е много комфортно, да си на 15-тия етаж и да се качваш по 15 пъти на ден, ама да си/са (си) правили сметката :D :D
Дам. Само за инвалиди и за възрастни хора.

loveca777
09-11-2011, 11:21
До 2050 все ще се намери някой немски учен да измисли устройство с което да се спасим. Ако не до 2 години започва космическия туризъм, след него е логично да има и космическо преселение. Така че, don't worry, keep it simple ;)
Света не разчита на теб да се спаси. Има достатъчно умни хора, които да го направят.

▄██████████████▄▐█▄▄▄▄█▌
██████▌▄▌▄▐▐▌███▌▀▀██▀▀
████▄█▌▄▌▄▐▐▌▀███▄▄█▌
▄▄▄▄▄██████████████▀

толкова ми е шибано че повечето хора мислим така :D
Няма да се намери никой учен, който да успее да постигне нещо САМ. Не се заблуждавайте. Опазването на околната среда, забавянето на глобалното затопляне е отговорност на всички нас към сегашното и към бъдещите поколения. Какво като измислиха биогорива, при които процентът на изхвърляни газове в атмосферата е много по-малък и коли, движещи се с такова гориво, когато масата от хора не могат да си го позволят. Такива коли карат само богаташи, на които изобщо не има пука за околната среда, а го правят просто защото сега екологията е на мода.
Не съм съгласна с това "всички да отидем на село" но с малки стъпки всеки може да допринася за околната среда. НЕ УБИВАЙТЕ животни месопроизводството е източник НОМЕР ЕДНО на парникови газове – най-вече метан, който е много по-силен парников газ от СО2 и се отделя в по-толеми количества от отглежданите за месо животни.
За производството на един килограм месо се използва десет килограма растителни белтъчини. Вместо за това, хората просто могат да се нахранят с тях.
Причината поради която хората умират от глад е, че хората от богатите западни страни употребяват много селскостопански продукти, за да нахранят своите животни. Всичко е дори много по-лошо, защото Запада може да застави другите по-бедни страни да отглеждат храна за животни, въпреки че те могат да я отглеждат за собствена консумация.

Съжалявам, че може би се отклонявам от темата. Но няма как да кажа всичко което искам в 1 пост.
Като за край искам само да ви призова НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ полиетиленовите торбички! ова е най малкото, което всеки един от нас може да направи!
така е за съжаление, но все пак без никакво месо не може. ;) Смисъл може , но не е много полезно за здравето.

Imprevisible
09-11-2011, 18:35
Не може без никакво месо... А може ли без кожени обувки, палта и портфейли? Може ли без безмислени убийства за трофей? Не знам на кой болен мозък му е нужна стая пълна с трупове окачени по стените (говоря за ловните трофеи и препарираните животни). И пак се извинявам за оффтопика. Може би трябва да направя отделна тема, ако вече няма.

TheMightyNadenica
09-11-2011, 19:45
Така, ето каква е идеята. За да бъде спряно глобалното затопляне количеството на извърляния СО2 трябва да бъде сведено до нула. Не да се намали с 25%, не с 3/4, не с 90%. Нула. Зеро. Който не знае защо - да ползва гугъл.

Та защо няма смисъл да се пести ? Да речем че ще спреш всички климатици по света - ще намалиш разхода на енергия с 1-2%. Ще спреш всички ескалатори, още 1%, ще затвориш всички молове - тук може би 4-5% ще вземеш. Честито, остават ти още 92%. Ще затовориш всички фабрики, ще сринеш градовете и ще пратиш всички да живеят на село ? Пак няма да стане, понеже на село се гори на въглища. А истината е, че тея неща които искаш да спираш, пестят време, репективно пари и създават удобство.

Само 20% от енергията по света идва от екологични, възобновяеми източници на енергия. Единствения начин на спиране на затоплянето е превръщането на тея 20% във 100%. Ако тея пари, които ще се спестят точно от въпрсните технологии които ти искаш да забраниш, се инвестират в разработването на еко енергоизточници, до 10 години ще сме преминали на еко енергия. Свеж пример - миналия месец един японец е патентовал вятърен генератор, който е 3 пъти по-ефективен от досегашния. Това значи, че вече вятърната енергия е по-евтина дори от атомната. А хубавата новина е, че дори и да не искаме, ще трябва да минем на такива източници, понеже петрола все някога ще свърши.

А и никъде не съм казвал, че няма глобално затопляне, даже темата ме интересува и вероятно съм чел доста повече от теб. Единственото което е, че ти твърдиш че зимата ще стане по-топла, понеже си 'чул по телевизията' което показва единствено че не си влизал в час по география никога.

ПП: http://www.ted.com/talks/bill_gates.html

Както съм казвал - късно е вече! Нещата могат да се забавят! Но не могат да се спрат! Човека е глупав!
Стига с тези еко/био/мега глупости!
Петрола все някога ще свърши? Може яко спор да бъкнем!
Май ти си по-повлиян от манипулиращата кутия в края на стаята!
Струва ми се, че ти не си `одил на даскало! Може би по 3 причини!

TheMightyNadenica
09-11-2011, 19:54
Така, ето каква е идеята. За да бъде спряно глобалното затопляне количеството на извърляния СО2 трябва да бъде сведено до нула. Не да се намали с 25%, не с 3/4, не с 90%. Нула. Зеро. Който не знае защо - да ползва гугъл.

Та защо няма смисъл да се пести ? Да речем че ще спреш всички климатици по света - ще намалиш разхода на енергия с 1-2%. Ще спреш всички ескалатори, още 1%, ще затвориш всички молове - тук може би 4-5% ще вземеш. Честито, остават ти още 92%. Ще затовориш всички фабрики, ще сринеш градовете и ще пратиш всички да живеят на село ? Пак няма да стане, понеже на село се гори на въглища. А истината е, че тея неща които искаш да спираш, пестят време, репективно пари и създават удобство.

Само 20% от енергията по света идва от екологични, възобновяеми източници на енергия. Единствения начин на спиране на затоплянето е превръщането на тея 20% във 100%. Ако тея пари, които ще се спестят точно от въпрсните технологии които ти искаш да забраниш, се инвестират в разработването на еко енергоизточници, до 10 години ще сме преминали на еко енергия. Свеж пример - миналия месец един японец е патентовал вятърен генератор, който е 3 пъти по-ефективен от досегашния. Това значи, че вече вятърната енергия е по-евтина дори от атомната. А хубавата новина е, че дори и да не искаме, ще трябва да минем на такива източници, понеже петрола все някога ще свърши.

А и никъде не съм казвал, че няма глобално затопляне, даже темата ме интересува и вероятно съм чел доста повече от теб. Единственото което е, че ти твърдиш че зимата ще стане по-топла, понеже си 'чул по телевизията' което показва единствено че не си влизал в час по география никога.

ПП: http://www.ted.com/talks/bill_gates.html

Както съм казвал - късно е вече! Нещата могат да се забавят! Но не могат да се спрат! Човека е глупав!
Стига с тези еко/био/мега глупости!
Петрола все някога ще свърши? Може яко спор да бъкнем!
Май ти си по-повлиян от манипулиращата кутия в края на стаята!
Струва ми се, че ти не си `одил на даскало! Може би по 3 причини!

TheMightyNadenica
09-11-2011, 20:02
Защото и той както и кюфтето са въздух под налягане. Защото и двамата 'биха дали всичко' за да живеят на село на спокойствие и природа. Ама като се замислят за повече от 10 сек осъзнават, че няма да имат мама и тате да им готвят, чистят, няма да има интернет, душ, телвизия, климатик и ще трябва да се оправят с живота сами. А като ги гледаш какви са, мислиш ли че имат топките да го направят ?


Подсказка - НЕ.

Ами да ти кажа аз си живея на село! А климатик никога не съм имал!
А и къде си ме чувал да приказвам подобни неща?
Напротив...по-добре всичко да свърши по-бързо и да се почва отначало, както е ставало! Не може да се спре, само да се забави!

TheMightyNadenica
09-11-2011, 20:12
Винаги ми са ми били интересни тези доводи за изчезващите животни. В момента животните представляват 1% от всички животински видове населявали някога планетата ни. Какво означава това ? Животните умират и изчезват и без наша помощ, а планетата все още я има.
Няма как да направиш омлет, без да счупиш две яйца. Жертви винаги ще има, въпроса е да не са напразно.
Но не, нека се върнем в Средновековието и да стоим там, само за да могат децата ни да видят с очите си червеношийка, а не на снимка.



П.П. Някъде бях срещнал информация, че от всичкото количество отделян СО2 в атмосферата, това на хората е около 20%. Може да ви се стори смешно, но пръдните на кравите например съдържат доста метан и имало някакво село, което поддържало електричеството си(или поне част от него) с помощта на някаква изградена метан станция в кравеферма.

Това с кравите си прав! Кравешките медузи отделят огромно количество СО2...Вярно е!

TheMightyNadenica
09-11-2011, 20:19
Гандалф...много ми падна в очите...това да считаш за нещо въобще - фейсбоклука...тцтцтцтцтц...
Как така споменаваш Беър Грилс....? Нали е фейк? Как така?

gandalfepi4
09-11-2011, 20:53
^ първо чети какво пиша преди да ме обвиняваш в напълно безумен коментар и второ като си толко печен влез в сайт за убийци или педота (може и да е фейк, няма проблем)... всъщност ше го направя още по-лесно - влез в скритото уики, направи скрийншот и ми го прати - тогава се прави на много готин

освен това и просто използвах беарчето като нарицателно, какво толкова неразбираемо има? не означава че му отдавам гигантско уважение или му лижа ташаците

TheMightyNadenica
09-11-2011, 21:06
^ първо чети какво пиша преди да ме обвиняваш в напълно безумен коментар и второ като си толко печен влез в сайт за убийци или педота (може и да е фейк, няма проблем)... всъщност ше го направя още по-лесно - влез в скритото уики, направи скрийншот и ми го прати - тогава се прави на много готин

освен това и просто използвах беарчето като нарицателно, какво толкова неразбираемо има? не означава че му отдавам гигантско уважение или му лижа ташаците

Е това, че ти минах поста отгоре-отгоре е втори въпрос...но споменаването на фейсбоклука ме кара да губя уважение като цяло! Вече забравих във връзка с какво си го драснал...я ми припомни...
За какви сайтове на убийци, педота или скрит на уики сайт ми дърдориш?

gandalfepi4
09-11-2011, 21:09
... в конктекста в който го бях споменал и ти употребил изказването ми ибмаше смисъл. след като ти просто не си интерпретирал оригиналния ми пост правилно е безсмислено

зарежи с две думи

TheMightyNadenica
09-11-2011, 21:15
... в конктекста в който го бях споменал и ти употребил изказването ми ибмаше смисъл. след като ти просто не си интерпретирал оригиналния ми пост правилно е безсмислено

зарежи с две думи

Ок!

loveca777
09-11-2011, 21:34
Не може без никакво месо... А може ли без кожени обувки, палта и портфейли? Може ли без безмислени убийства за трофей? Не знам на кой болен мозък му е нужна стая пълна с трупове окачени по стените (говоря за ловните трофеи и препарираните животни). И пак се извинявам за оффтопика. Може би трябва да направя отделна тема, ако вече няма.
E не си права. Да имаш окачени трофей не те прави болен мозък. Не мога да се нарека психопат.. както и над 130 000 ловци в България....
Не го разбирате вие.. аз се занимавам с препарирване горе долу.

loveca777
09-11-2011, 21:43
A животните и хората все някога умират . Винаги ще е така.
Моето мнение е ,че парниковия ефект се получава най-вече от индустрията... не толкова от фермите за животни..

ZipFail
09-11-2011, 21:44
Значи, генераторите, които убиват животни, но произвеждат енергия и изхранват хората са лоши.
Но да убиваш животни, за да можеш да си сложиш мъртвите им останки в хола...е добро дело ?

Ясно.

loveca777
09-11-2011, 21:53
Значи, генераторите, които убиват животни, но произвеждат енергия и изхранват хората са лоши.
Но да убиваш животни, за да можеш да си сложиш мъртвите им останки в хола...е добро дело ?

Ясно.
Не не съм казал ,че е добро!
И не се ходи на лов , за да трофейте...
Трофейте бих казал,са само за спомен от сполучлив лов и слука.
А ловът е много повече от лов..
Наричайте ни както си искате( убиици) ... и да.. убиици сме.
Обаче ловния излет не прави ловеца ловец... Истинския ловец не му е работата да ходи само на лов, а да връща в замяна каквото е отнел и грижи за природата. Но ловец без лов не може да живее...
ии да не пропусна,че аз още не съм ловец тай че сорри ;)

Imprevisible
09-12-2011, 10:30
Значи, генераторите, които убиват животни, но произвеждат енергия и изхранват хората са лоши.
Но да убиваш животни, за да можеш да си сложиш мъртвите им останки в хола...е добро дело ?
Ясно.

За мен това с трофетите си е чиста проба насилие. Убийство за удоволствие. Кому е нужна гробница, от където да го гледат изкуствените очи, на убитите от него животни? Не го разбирам това.

LunaTriCk
09-12-2011, 10:36
И аз не ги разбирам високите токчета и гримът, но за някои хора е красиво, погледнато отстрани.

TheMightyNadenica
09-12-2011, 10:49
И аз не ги разбирам високите токчета и гримът, но за някои хора е красиво, погледнато отстрани.

И лошото е, че възрастовата граница на тези глупости/мизерии/комплексарщини пада, ако въобще още я има!

Imprevisible
09-12-2011, 10:58
Вискоките токчета не вредят никому освен на притежателката си,а за грима съм против продуктите тествани върху животни. Докато не бих казала същото за кожените палта, обувки и т.н. безумно скъпи аксесоари, които е престижно да имаш защото са от ЕСТЕСТВЕНА КОЖА. Голяма гордост. За да не спамя тук направих нова тема, ако на някой му пука http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=431666&highlight=

LunaTriCk
09-12-2011, 11:55
Идеята ми не е кое как вреди, а как едно нещо се приема по два различни начина. За теб е грозно мъртва глава да виси от стената, но за Пешо Двуцевката не е.

loveca777
09-12-2011, 11:57
Носенето за престиж много скъпи кожени дрехи от норки и други животни и аз го отхвърлям категорично.
Но например да си имам шапка или палто, от лично ловувани хищници (лисици, чакали най-вече), с което да бродя по горите през януарските студове не го смятам за грях.

loveca777
09-12-2011, 12:01
Идеята ми не е кое как вреди, а как едно нещо се приема по два различни начина. За теб е грозно мъртва глава да виси от стената, но за Пешо Двуцевката не е.
Така е... аз като мразя разхождането из молчета - за някой хора това е много якаа работа. :-D И аз нямам право да протестирам за това, но лошото е ,че моето поколение вече почти всички предпочитат дискотеката , от колкото планината...

Imprevisible
09-12-2011, 15:45
Идеята ми не е кое как вреди, а как едно нещо се приема по два различни начина. За теб е грозно мъртва глава да виси от стената, но за Пешо Двуцевката не е.
Не, за мен не е грозно. За мен това е все едно да стоиш в стая с трупове, не знам как да опиша чувството дори. И ако на "Пешо Двуцевката" това му доставя удоволствие, то за мен той е болен мозък. Но както каза всеки има различно виждане. Само исках да уточня моето мнение.

Imprevisible
09-12-2011, 15:47
Носенето за престиж много скъпи кожени дрехи от норки и други животни и аз го отхвърлям категорично.
Но например да си имам шапка или палто, от лично ловувани хищници (лисици, чакали най-вече), с което да бродя по горите през януарските студове не го смятам за грях.
Тва ми е даже още по-гадно, само дето не си давал пари, а си убил животинчето собственоръчно.

gandalfepi4
09-12-2011, 16:10
^ мисля че е малко по-достойно от тъпи пyтки които в макдоналдс, през лигав смях и тъпи разговори се тъпчат с месо което ако само трябваше да гледат как се "взема" щяха да си повърнат червата, да си изплюят сополите и да заридаят истерично докато се гърчат предсмъртно

поне сам си го ловил животното, сам си го одрал и малко или много уважил. определено е по-добре от алтернативата

и спри да казваш "животно" като синоним на "бедно, жално, най-изстрадало, нещастно, онеправдано, чисто, достойно, крехко и най-добро създание на светлината"

аз само риба ям и не нося "животински" дрехи и пак мисля че прекаляваш



уважавам това да имаш мнение и до голяма степен го споделям, но неква дива мечка дето може да ти отхапе главата или тъп чакал дето да ти изяде ташаците, които си преследвал 10 часа и си си рискувал гъзa не се равняват на малко зайче, вързано във вериги което си разфасовал живо за удоволствие

Imprevisible
09-12-2011, 18:53
Ами дай да убиваме лъвовете, тигрите и всички хищници, щото са опасни. Животните за разлика от хората не убиват за удоволствие. Ти нямаш ли инстинкт за самосъхранение? Не казвам да не нападаш, ако бъдеш заплашен. Какво ти правят лисиците, ако мога да знам, защото те най често са обект на ловците?

А за McDonald's изобщо няма да коментирам...Никога не съм стъпвала, няма и да стъпя там.

gandalfepi4
09-12-2011, 19:07
^ доста животни убиват за удоволствие - котки, примати, някои птици, по всяка вероятност и много други. много животни пък и изнасилват - патици, делфини, пак примати etc

просто исках да кажа че е едно в кланицата да натресеш чука на заклещеното прасе и после да го дадеш на лигави, тъпи деца които да си го пъхат в носовете, а друго да ходиш из гората, да се трудиш да го намериш, да залагаш на късмет да не те усети, да рискуваш ако ти засече пуцалото или не уцелиш то да ти ебе майката - това е доста по- "заслужено" месо все пак не мислиш ли? доста по-достойна смърт



просто не ми разбра позицията :-D

loveca777
09-12-2011, 19:37
Ами дай да убиваме лъвовете, тигрите и всички хищници, щото са опасни. Животните за разлика от хората не убиват за удоволствие. Ти нямаш ли инстинкт за самосъхранение? Не казвам да не нападаш, ако бъдеш заплашен. Какво ти правят лисиците, ако мога да знам, защото те най често са обект на ловците?

А за McDonald's изобщо няма да коментирам...Никога не съм стъпвала, няма и да стъпя там.
Лъвовете тигрите са животни на изчезване. Преди години са ги избивали. Сибирските тигри и сега ги гонят бракониери за кожите им. Не се знае дали ще се спаси популацията им.

Ти не чу ли какво писах в предишния си коментар? Че хищниците (лисици , вълци, чакали ,диви котки и тнт) се е било ходило на лов преди , а сега много малко. А с навлизането на чакала от странджа, който се разпострани из цяла България с невиждани бързи темпове - положението стана страшно трагично!
Има ли прекалено много хищници и бракониерство - дивечат (сърни , елени ,зайци, муфлони, фазани, яребици, кеклици, пъдпъдъци, и тнт) ще си стои в малки количества!
Защо на запад е пълно със дивеч? Там освен,че е не възможно да бракониерстваш, но и хищниците са в много малко количества. Там няма диви котки, вълци и чакали!! (чакала още не е достигнал тяхните територии). Нямат и мечки и още десетки видове,които обитават българските земи!
Да не прибавим+ масовата незаконна сеч, все повечето застроявания и увеличаване на курортите и туристите по планините (БЕЗпокоенето на дивеча) положението е дявлоско зле.

За кладниците. Ами там работят. ПАри изкарват. Може и жално да им е да колят и да ги продават по магазините, но това им е работата. нЕ знам не съм мн. запознат.

gandalfepi4 Обаче и той малко се увлече. Бях,чеЛ в ловно списание,че ловеца ,когато е на лов не бива да се превръща в дивак и да мисли как да отстреля повече за да се нахрани.
Никой ПОвтарям НИКОй не се изхранва от лов поне в Европа.
Разбира се след успешен лов се разпределя и се изяжда... Дори днеска ядох заешко замразено от миналата година, което баща ми е бил на лов тогава. Като ходим за пъдпъдъци, бекаси и тнт - изяждаме ги в къщи. Но истинския смисъл на лова не е месото, а допирът с природата :)

gandalfepi4
09-13-2011, 12:05
^ ъммм... знам? имах ловец в семейството, ходил съм с него, знам за какво става въпрос. не си ме разбрал нещо или аз съм се изразил лошо

loveca777
09-13-2011, 14:53
^ ъммм... знам? имах ловец в семейството, ходил съм с него, знам за какво става въпрос. не си ме разбрал нещо или аз съм се изразил лошо
Аз те разбрах. Беше ми споделял ,че имаш двама ловци в семейството.
Но както го написа ... вземи някой от незапознатите да разбере погрешно,че ловеца ходил на лов ,за да изхрани семейството :-D

ZipFail
09-13-2011, 15:06
Само аз ли не го разбирам тоя допир с природата чрез убиване на животни ? Все едно аз да бия приятелката ми, че да сме си близки :lol:

gandalfepi4
09-13-2011, 15:13
^ "пак е някаква близост" както би казал кебапа.

:D

loveca777
09-13-2011, 15:29
Aз ще замълча , защото каквото и да кажа пак ще остнана неоправдан и неразбран :D ...
Само ще споделя ,че самото убийство не предоставя удоволствие, но трябва да се преодолее болката. Който не може да се справи с мъката и жалостта от убийството- не може да стане ловец.

Давам пример. Като малак бях на лов за гъски с баща ми , но се случи да хванем една полуранена. И на мен ми стана жално. Казах на татко да я приберем и да видим какво ще правим после с нея и той се съгласи.
Гъската беше много добричка. Аз я носих прегърнал и тя ме гледаше мило.
Като се събирахаме за преключването на лова ( това се случва към 10 вечерта през януари) по едно време започна да бесней и да ме хапе яростно. И един мой чичо-приятел я взе от мен. Преметна я зад врат и тя моменално умря. И аз много се ядосах, почнах да се карам защо я уби .
Но истината е ,че не може да ходиш на лов и като раниш животно да го лекуваш и връщаш в природата.
И други случки подобни съм преживявал,че дори един път баща ми ме заплаши ,че няма да ме взима на лов , ако ,,мрънкам .защото и него съм бил разтроивал . От тогава придобих малко хладнокръвност и като сме на на лов преодолявам убийството.
Това не ми пречи като не съм на лов и видя ранено животно да го взема да го излекувам..

Imprevisible
09-13-2011, 15:31
Само аз ли не го разбирам тоя допир с природата чрез убиване на животни ? Все едно аз да бия приятелката ми, че да сме си близки :lol:
Не си само ти. И аз не виждам смисъл в този "спорт". Може ли да ми обясните това удоволствие ли е или има някакъв друг замисъл, който аз не разбирам? Аз осъществявам допир с природата като се разходя в планината например, без да изпитвам нужда да убивам.

loveca777
09-13-2011, 15:49
:lol: Не само вие , а и всички ,които нямат ,,свещенното чувство'' :D .
Прочети коментара ми на предишната страница, че да не се повтарям.
А ловците.... атакувани са от всички в днешно време. В колко форуми фацебууци пише против лова.... а колко хора като чуят ловец и си представят изверг. :lol: :shock: :(

Ако не беше gandalfepi4 тук сигурно щяхте да ме изперете ,че и админа да ме банне. :-) за gandalfepi4. ;д

ZipFail
09-13-2011, 15:57
А ловците.... атакувани са от всички в днешно време.


Съвсем нормално нещо в един цивилизован свят. Лова е бил необходимост преди около 1000 години, в момента не е нищо друго освен изгъзица.

loveca777
09-13-2011, 16:03
А ловците.... атакувани са от всички в днешно време.


Съвсем нормално нещо в един цивилизован свят. Лова е бил необходимост преди около 1000 години, в момента не е нищо друго освен изгъзица.
Изгъзица е и цивилизацията , в която живееш. Изгъзица е цялото човечество ;). Изгъзица е да се тъпчеш с месо за ,,мускулната ти маса'', но да не си заклал собственоръчно и една пуйка. Порати тази причина и аз уважавам всички вегетарянци.
Преди мислих вегетарянството за глупава работа, но се убедих,че не е. Това да се лишаваш от месо не е малка работа!

gandalfepi4
09-13-2011, 16:24
А ловците.... атакувани са от всички в днешно време.


Съвсем нормално нещо в един цивилизован свят. Лова е бил необходимост преди около 1000 години, в момента не е нищо друго освен изгъзица.


и все пак е по-добре свинското дето си го ял да си го гонил, приближил с риск да те изнасили в гъза и убил сам вместо селския педофил дето го е отгледал във вана с лайна да го удря в цимента нали?



ей по тази причина подкрепям лова, когато консумираш дивеча или убиваш представители на вредно голяма популация

ZipFail
09-13-2011, 16:44
От мойта гледна точка - да, ще се чуствам по заслужил. Ама иначе и Гошо ловеца и кварталния касап са ми горе-долу едни и същи, разликата е само в бройката.
Пък от друга гледна точка касапина го прави за да се прехранва, пък ловеца го прави за да си доставя удоволствие(и да с наяде няколко пъти)
А дали си се потил на строежа и си отишъл да си го купиш или си се потил в гората докато го застреляш, мен ми се струва все едно.

loveca777
09-13-2011, 16:56
От мойта гледна точка - да, ще се чуствам по заслужил. Ама иначе и Гошо ловеца и кварталния касап са ми горе-долу едни и същи, разликата е само в бройката.
Пък от друга гледна точка касапина го прави за да се прехранва, пък ловеца го прави за да си доставя удоволствие(и да с наяде няколко пъти)
А дали си се потил на строежа и си отишъл да си го купиш или си се потил в гората докато го застреляш, мен ми се струва все едно.
Aз нали ти казах да прочетеш коментара ми на предишнатая страница!
Удоволствие изпитвам от лова, а не от убийството.
Не ме разбирай погрешно.
А рисковете ти за здравето и живота са мноого много по-високи,от колкото да бачкаш на строеж.
От убийствено високи жеги и опасност от слънчев удар или внезапна лятна буря до мразовити снежни бури с опасност от измръзване.
(не всички ловци имат пари за хилман страшно скъпи облекла, а и от вятъра и студа никакви дрехи не те предпазват).
Доубиването на ранено диво прасе , вълк, чакал ли ще е лисица - също крие опасност. Глигана може много жестоко да те осакати или убие, а ако си в балкана вероятността да те нападне мечка внезапно не е малка!. Ако те ухапе лисица болна от бяс или друга смъртоносна болест. Ако те ухапе отровна змия( усойница, пепелянка) или стоношка? Ако паднеш през някой урва или пропаст? Ако си счупиш крака или се хвананеш за някой капан сложен от други ловци.
Но най-опасното някой да не те простреля!. Знаеш ли колко хора загиват всяка година от такива нещастия? Колко са простреляни от заблудени коршуми, рекушети и тнт?

gandalfepi4
09-13-2011, 16:57
^
^ но защо? в единия случай животното е живяло нормално и свободно, а много малко (особено в българия) от добитъка не е държан в абсолютно отвратителни и ужасяващи условия

в единия случай ловеца получава удоволствие от свършена работа, преодоляни препятствия и избегнат риск, а в другия ако има удоволствие (в някои случаи има, виждал съм видеота на такива) е от това че причиняваш ненужна болка на животно което няма къде да бяга или как да се защитава (напълно различно от дивото)

в единия случай се наричаш ловец, а в другия касап и с причина.



не казвам че всички касапи са... касапи... разбира се.


а доколкото за потенето на строежа и купуването - за мен има разлика.

аз съм колил прасе и два пъти кокошка, и доооста пъти съм присъствал на коленето на такива животни като малък, това месо мога да го ям по-лесно, знаейки че животното е живяло малко или много сносно и е умряло що-годе бързо

а в другия случай аз бих се чуствал гадно да гледам животно как се мъчи в клетка която едва, едва го побира, да гледам как редовете пуйки им режат наполовина гърлата, набиват ги на куки все още живи и ги умъртвяват като ги пъхат във вряла вода

за мен е лицемерно да ям "плодът" на това, което не бих могъл да извърша сам и да се правя че ми е все едно


може би е до личностни характеристики, не знам, но си е моята позиция



Знаеш ли колко хора загиват всяка година от такива нещастия? Колко са простреляни от заблудени коршуми, рекушети и тнт?



http://www.teenproblem.net/news/s/31679.html

ZipFail
09-13-2011, 17:14
аз съм колил прасе и два пъти кокошка, и доооста пъти съм присъствал на коленето на такива животни като малък, това месо мога да го ям по-лесно, знаейки че животното е живяло малко или много сносно и е умряло що-годе бързо

а в другия случай аз бих се чуствал гадно да гледам животно как се мъчи в клетка която едва, едва го побира, да гледам как редовете пуйки им режат наполовина гърлата, набиват ги на куки все още живи и ги умъртвяват като ги пъхат във вряла вода

Мен и двете са ми противни, ама второто повече :D

На село хората с това се прехранват - гледат си ги животните, хранят ги и не виждам нищо лошо в това. Да си ги колят и да ги ядат. На тях им е нужно за да оцеляват. Хората във фермите също, работата им е нужна за да изхранват себе си и семействата си(не отричам, че зверствата в тея фабрики са излишни, ама това е друга тема). А ловците сами са избрали да го правят, просто за единия кеф. Това е. Както и да е, разлика в гредните точки явно :)

loveca777
09-13-2011, 17:33
Ама през вечерта си ядеш отсреляния глиган, а не копуваш от магазина ...
И пак се връщаме на зад. Да ходиш единствено на лов не те прави никакъв ловец, а бракониер с разрешително....

TheMightyNadenica
09-15-2011, 15:36
^ "пак е някаква близост" както би казал кебапа.

:D

Еми така си е...е това, че примерно ще се определи като лоша близост, е втори въпрос 8-)