PDA

View Full Version : Колена, колена, пусти колена...



Spoke95
09-06-2011, 18:15
Така ще започна от самото начало:
В даскало всеки ден играем футбол, но този ден ( преди около пет- шест месеца) не помня точно как стана, но коляното или ми се усука или нещо се разтегна, едва се прибрах до нас, страшни болки. На следващия ден отидох на лекар, който ми изписа волтарен. Мазах го, и болката намаля до такава степен, до която можех да ходя. След това юни месец не беше изчезнала напълно, и отидох пак на лекар, който ми извади доста вода ( на две ходения ми я източи всичката.) През това време ми предписа да го мажа с Волтарен, да пия хапчета Волтарен 50 мг и студени компреси с минимални движения. Така и направих, вече болката намаля повече, качвах стълби нормално ( с леки болки). Но точно по това време започна да ме боли и другото ( лявото) коляно, но с различна болка, точно под капачката. Като го изпъна право, и сякаш кокалът се забива в капачката ми, така мога да го опиша. Преди не можех да клякам въобще, сега клякам ( с много болки от лявото коляно и малко от дясното). Та сега на 12 този месец ще си взимам направление за ортопед да ходя пак и за двете, та въпроса ми е има ли шанс да се възстановя на 100 % и да започна да спортувам пак ( футбол, баскет, волейбол, бягане, фитнес...) защото желанието ми е огромно, а болката ме ограничава до краен предел. Също така ако някой е имал подобни проблеми нека сподели.
Благодаря ви за вниманието.

gugenceto2
09-06-2011, 18:38
Това което ти се е случило е ужасно!Сигурен ли си че не си изкривил и другия крак.Може да те боли от това че повечето тежест отива на левия.Би трябвало да се оправиш.Търпи до 12сти и кажи какво е станало :( :( стискам палци

Spoke95
09-06-2011, 19:00
Ами и аз мисля, че левият крак се е пренатоварил. Ще търпя, ще видя как стоят нещата.
На ренген могат ли да ми снимат коляното или само на ЯМР?

BuBzzz
09-06-2011, 19:16
ЯМР е много по-добро..а пък и на ренген няма кво да видят :(

Spoke95
09-06-2011, 19:18
Доколкото знам за ЯМР се чака доста време, някаква груба представа колко е то?

FantaMen
09-06-2011, 21:43
Едно време аз тренирах сериозно футбол...(бях вратар) и редовно след тренировка или просто поредното мачле в квартала се прибирах с болки...Просто може да е претоварване...Повярвай ми тоя лекар дето си ходил е някой с диплома Среден 3! Такива Волтарен-и и мазила не могат да ти помогнат освен да облекчат болката за малко...Ако продължаваш проблема става хроничен...Така и стана с мен от тогава целите ми крака от колената надолу за изключително слаби и редовно имам растежения и т.н! По късно когато тренирах плуване краката ми бяха огромен проблем но и този спорт прекъснах поради друга болка...Трябва ти сериозно лечение...Добър избор е да отидеш на ортопед...поне ще ти каже точно за кво става въпрос и някакво лечение ако има ...

BuBzzz
09-07-2011, 17:44
Доколкото знам за ЯМР се чака доста време, някаква груба представа колко е то?

Чака се ако си с направление..ама ако си платиш ще те вкарат още на същия ден :)

badsector
09-07-2011, 18:32
Около 180-200 лева е ЯМР. Сигурно ще се възстановиш, но трябва да внимаваш в бъдеще. Има разни joint формули, които биха ти помогнали, но нека първо да се консултираш със специалисти.

BuBzzz
09-07-2011, 19:03
Около 180-200 лева е ЯМР. Сигурно ще се възстановиш, но трябва да внимаваш в бъдеще. Има разни joint формули, които биха ти помогнали, но нека първо да се консултираш със специалисти.
На една приятелка и бяха взели 350 :-o ,а на мен за скенер ми взеха 150..незнам .. :)

Spoke95
09-07-2011, 19:08
Какво ще значи джойнт формула ?

badsector
09-07-2011, 20:13
"Joint" е "става". Основно съдържат желатин и Б витамини. Разбира се има и вариации. Подпомагат ставите да бъдат с достатъчно течност и в добра консистенция. Не само са безвредни, но е препоръчително да се правят два-три цикъла по месец в годината.

Spoke95
09-07-2011, 22:16
Благодаря ти. И все пак първо ще се консултирам с ортопеда да видя как стоят нещата и дали ще има нужда от ЯМР.

marin4itu
09-09-2011, 07:24
Иди на ортопед задължително! За ЯМР се чака дълго, защото здравна каса отпуска на много малко хора. Ако си с връзки ще стане много бързо. Но иди на ортопед, за когото знаеш, че е много добър. Ако трябва и до друг град отиди.

kalpazanka
09-09-2011, 07:25
Около 180-200 лева е ЯМР. Сигурно ще се възстановиш, но трябва да внимаваш в бъдеще. Има разни joint формули, които биха ти помогнали, но нека първо да се консултираш със специалисти.
На една приятелка и бяха взели 350 :-o ,а на мен за скенер ми взеха 150..незнам .. :)
MRI и CT са две коренно различни изследвания.

Spoke
09-17-2011, 21:50
Ходих до джипито и ми издаде направление. Сега в понеделник или вторник ще ходя на един доктор ( не му знам името) от Пловдив, и ще видя какво ще каже. Мисля, че за да ми даде диагноза трябва да направи задължително снимка, нали ? А тази снимка трябва да е на ЯМР, доколокто знам. Е, аз също така знам, че за тази процедура се чака с месеци и ми е чудно как ще ми направи тази снимка? Идеи?