PDA

View Full Version : спортно катерене



endzeit
09-06-2011, 20:24
някой , който го практикува :) ? да ми обясни някои неща , ако му се занимава :)

Leticcia
09-08-2011, 14:43
гледаш да не паднеш :D

loveca777
09-08-2011, 15:19
Не съм , но знам ,че не е много лесна работа.... Ако си без обезопасителни въжета може да се убиеш много лесно. Това е силов спорт . Трябва да може да се набираш . Ама да си набираш и на по 3, 2, 1 пруст .. да изредиш всичките си пръсти по-отделно. Дори да се научиш силови да правиш. И после си голем баце. 8-)

TheManTheLegend
09-08-2011, 17:40
^напълно съгласен, с 1 дума трябва да си БИВШ ЛОСТАДЖИЯ и да си на инжекция сутрин обед и вечер иначе няма как да стане 8)

musicinmyveins
09-08-2011, 18:02
Мани го ловеца какво ти говори....Лостовете и катеренето нямат нищо общо.Но да,хубаво е да можеш да боравиш със собственото си тегло в тая област.

loveca777
09-08-2011, 19:14
Мани ме мани ме, ама за това си има специални стени в залите , дето тренират спортно катерене. На които си буташ различни пръсти и се набираш за тренировка....
Разбира се,че катеренето не е набиране, но в доста от случаите се налага да се набереш здравата и то само с по 2 пръста като краката ти висят на във въздуха. Или пък да се изтласкаш , ако не можеш да преминеш някое от по-трудните препядсствия. И ако си някоя хила ще паднеш като круша.
Трябва да си здрав във пръстите и китките.
Не е задължително да си лостаджия и да правиш силови набирания, но е от огромна полза да можеш.

musicinmyveins
09-08-2011, 20:47
Не е нужно,но времето за научаването му е ..... Аз съм го учил 2 месеца и половина и то не щот нямах сила а щот се иска много техника.Силовото може да се прави с 1 по 1 ръцете което е напълно достатъчно.Но лостовете и катеренето нямат общо ;)

loveca777
09-08-2011, 21:00
Не е нужно,но времето за научаването му е ..... Аз съм го учил 2 месеца и половина и то не щот нямах сила а щот се иска много техника.Силовото може да се прави с 1 по 1 ръцете което е напълно достатъчно.Но лостовете и катеренето нямат общо ;)

Ако не можеш 2 пъти се набереш - ще ти е много трудно . А ако си атлетичен и можеш - много по-бързо и лесно ще се научиш.
С времето се научаваш, но не трябва да рискуваш ,ако си без въже да се изпуснеш някъде, защото не може се набереш ...

musicinmyveins
09-09-2011, 06:40
Абе далече съм от мисълта да гоня силово с 2 набирания....Но не пращай хора дето искат да се занимават с катерене на лостовете ;)

endzeit
09-09-2011, 07:16
ходих на фитнес (3 години) , но преди 20 дена спрях , защото ще се местя в друг град , сега тренирам само на лост . доста лесно ми е всяко упражнение със собствено тегло(въпреки , че това с 1,2,3-те пръста не го разбрах :) ) а университета , в който ще ходя има страхотни условия за спортно-катерене
иначе разбрах , квото ме интересуваше , от друг форум :)