PDA

View Full Version : Бременност при женските Хелери



6aikata
09-07-2011, 12:11
Имам три женски хелера и един мъжки. Искам да разбера признаците за бременност при женските. Имам самнения, че една е бременна. И какво означава когато мъжкия много нахално се изстрелва към женската, и все едно я напада :shock: :shock: :shock:

joronir
09-07-2011, 12:44
Ъ?

cookie_master
09-07-2011, 13:12
Ъ?

breathless
09-07-2011, 13:54
Хмм, нещо линка от друг форум не ми излиза, но ще ти постна по важните мения:

Обикновено рибките раждат рано сутрин но може и да е по всяко време на деня.
Малко преди да роди става неспокойна и търси усамотение бъдещата майка. Отзад на Д-Ъ-то петното е много черно и аналният отвор е изпъкнал. При теб до колкото мога да различа от снимките е още рано за отделяне в родилката. Вероятно след седмица до две и са готови. Но ако имаш гъсто залесен аквариум все някое-голям процент от бебетата ще оцелее. След това си записваш датата старателно в тефтерчето и след 25 до 30 дена отново ще имаш малки бебета. За целта на следващото раждане отделяш майката 2 дена преди датата в родилката и така спасяваш цялото поколение.

Аз лично имам наблюдения че преди да родят 1-2 дни рибката отпред се подува многозначително(при положение че не е хранена) и това е знак да се отдели.Но както каза колегата morphined рибките си ги прехранваш та...намали темпото на по 2-3 пьти на ден.

Нагледно: http://i54.tinypic.com/35mks9z.jpg