PDA

View Full Version : Малко помощ!?



AniBG
09-07-2011, 14:29
С две думи ми трябва да направя полета, примерно поле, в което даден потребител да си пише името, мейла и тн и най-отдолу поле където да си пише съобщението и да има бутон Submit един вид както е в някои сайтове с игри и трябва да пратите запитване до екипа! Преди намерих един сайт, в който може да се направи това, но вече не го помня! Пробвах да потърся нещо в Polldaddy, но няма такава опция.. Е, надявам се ме разбрахте какво искам да направя, ето и снимка (пример разбира се)
http://prikachi.com/images/577/3790577u.png

Надявам се ще ми дадете някакъв сайт, в който мога да направя подобно нещо!

naksdy
09-07-2011, 14:50
Я дай на български... Контакт форма ли искаш 8-)

AniBG
09-07-2011, 15:02
Да, нещо такова

AniBG
09-07-2011, 18:23
Някой все пак има ли отговор на моя въпрос!? Сори, ама цял ден никой нещо не м е казал или помогнал, а ми трябва спешно!! :(

JagAlskarDig
09-07-2011, 18:57
Направих ти две, кажи, ако помагат. Дано съм разбрал правилно какво искаш.

http://www.fileserve.com/file/5JdMeVf/Sliding_Menu.rar

AniBG
09-07-2011, 19:10
На мен не ми трябва някой да ми го направи, проскто ми трябва сайт, в който да си го направя! Ако някой се сеща ще съм му благодарна да ми каже! Иначе аз доколкото помня в тоя сайт можеше да издърпваш различни колони и редове, ти да си избираш кво да пише над тях примерно име, мейл и тн...

JagAlskarDig
09-07-2011, 19:18
Не знам, аз правя всичко ръчно, рядко ползвам сайтове за проекти и т.н

ZloboMiR
09-07-2011, 21:48
Аха, имало е сайт-генератор на скриптове. Ами колегата се е потрудил, резултатът трябва да е същия. Обясни ако е удобно каква е целта на цялата задача, за да измислим как точно да стане. Вариант е сама да си пуснеш уеб сървър, PHP и на /www да качиш скрипта на колегата. И недей овиква така, малко хора ще се хванат да ти пишат скрипт, и то същия ден. :)

AniBG
09-08-2011, 10:29
Не овиквам никой, просто обяснявам какво ми трябва! ;) Относно него - трябва ми просто как да кажа, редове, в които потребителя да си пише на първия ред примерно име, на втория мейл, както го дадох на снимката, а на последната кутия, която е по-голяма да пише някакво съобщение! Искам това всичкото да го сложа на страница, за да могат потребителите да пращат разни поръчки примерно попълвайки тази бланка! Ето сайт, на страницата, която съм ви дала има подобна бланка (взаимствала съм сайта относно игра, която играе сестра ми) https://www.wizard101.com/CustomerSupport/game Мисля, че не можете да го видите, ако нямате акаунт в сайта затова ето ви снимка:
http://prikachi.com/images/690/3793690C.png
Надявам се най-после ме разбрахте!

gadgetsbg
09-08-2011, 11:31
Здравей,
Най-лесно става с Google Docs.

Поздрави

AniBG
09-08-2011, 12:08
Здравей,
Най-лесно става с Google Docs.

Поздрави
Мерси много, точно това търсих! :-) :-) Само един въпрос - възможно ли е да махна заглавието на формуляра и текста под него, защото не ми е нужно и как мога да махна примерно като го кача на страницата формуляра под него да не излиза това, че съм го направила в гуугъл докс и тн!?

ZloboMiR
09-08-2011, 13:37
Ако примерно искаш на направиш онлайн магазин, най-хубавко ще стане с един компютър, UPS, надежден нет и Magento: http://www.magentocommerce.com/
Можеш да ползваш и платен хостинг. Това е максимално доброто решение за непрограмист.

AniBG
09-08-2011, 19:11
Някой ще ми отговори ли на въпроса по-горе!? Смесъл това заглавие в гуугъл докс + дъплнителния текст не го искам, че само ми запълва място

AniBG
09-10-2011, 08:45
Някой ще ми отговори ли, а и как мога да направя така, като някой попълни формуляра, това което е написал отговорите да отиват на мейла ми!?!? :-o

spas4ovoto
09-10-2011, 09:29
Аз искам да те питам нещо. За къде ти трябва тази контактна форма? За някой твой сайт ли? И ако да, този сайт ти ли си го изградила, някой твой приятел или пък си го правила на готова система като Joomla или Wordpress? Смятам, че ако знаем това, все някой ще може да ти помогне. ;)

AniBG
09-10-2011, 13:22
В Wordpress, блог.. :)

Jus7DreamBoy
09-10-2011, 14:03
Имам чувството че Contact form 7 Ще ти свърши перфектна работа ..
Ето ти линк http://wordpress.org/extend/plugins/contact-form-7/

programings
09-10-2011, 14:06
Ето (http://sixrevisions.com/wordpress/free-contact-form-plugins/), избери си!

spas4ovoto
09-10-2011, 14:26
В Wordpress, блог.. :)
Е, дойдохме си на думата. :) В такъв случай линковете на programings и Jus7DreamBoy трябва да ти свършат работа. ;)

BTW, не съм специалист, ама Wordpress-а го човъркам от четири-пет години, така че, ако има нещо друго - питай. :)

AniBG
09-10-2011, 20:05
А те попринцип като програми ли са или не се свалят, защото на Contact form 7 не виждам откъде мога да си ги направя или на Contact me освен това откъде точно мога да ги сваля и кое е по-добро според вас!?

AniBG
09-10-2011, 20:08
Сега си свалих .zip файла на ContactFrom7, но като го разархивирам какво!? Смисъл примерно това .exe файла го няма в папката и какво сега да правя!? Сори, че задавам малоумни въпроси, но преди не съм работила с такава програмка.. :o

AniBG
09-10-2011, 20:14
И още едно въпросче.. ;дд къде се намира: /wp-content/plugins/

spas4ovoto
09-10-2011, 22:50
Сега си свалих .zip файла на ContactFrom7, но като го разархивирам какво!? Смисъл примерно това .exe файла го няма в папката и какво сега да правя!? Сори, че задавам малоумни въпроси, но преди не съм работила с такава програмка.. :o
Това не е точно програмка. Wordpress системата трябва да я качиш някъде на сървър в Интернет. Този plugin се слага в Wordpress-a, той не се инсталира.

И още едно въпросче.. ;дд къде се намира: /wp-content/plugins/
Това се намира в папката на Wordpress.

НО!!! Ако сайтът ти е направен на безплатния хостинг на wordpress.COM, а не е свален от wordpress.ORG, ти не можеш да качваш плъгини - можеш да ползваш само вградените.

В такъв случай решението е да си свалиш системата и да си купиш хостинг или да си намериш безплатен такъв, където да качиш Wordpress-а. Ако не съм се изразил добре, казвай - ще обясня пак.

spas4ovoto
09-10-2011, 22:55
Сега си свалих .zip файла на ContactFrom7, но като го разархивирам какво!? Смисъл примерно това .exe файла го няма в папката и какво сега да правя!? Сори, че задавам малоумни въпроси, но преди не съм работила с такава програмка.. :o
Това не е точно програмка. Wordpress системата трябва да я качиш някъде на сървър в Интернет. Този plugin се слага в Wordpress-a, той не се инсталира.

И още едно въпросче.. ;дд къде се намира: /wp-content/plugins/
Това се намира в папката на Wordpress.

НО!!! Ако сайтът ти е направен на безплатния хостинг на wordpress.COM, а не е свален от wordpress.ORG, ти не можеш да качваш плъгини - можеш да ползваш само вградените.

В такъв случай решението е да си свалиш системата и да си купиш хостинг или да си намериш безплатен такъв, където да качиш Wordpress-а. Ако не съм се изразил добре, казвай - ще обясня пак.

AniBG
09-11-2011, 09:03
Не съм си свалила програмката, защото отново се разархивираше и нямаше откъде да я инсталирам. Един вид аз съм си свикнала във всяка папка на дадена програма да има съответния файл .exe и от там вече да си го интална и програмата да си я отворя.. Ако не е проблем става ли да ми обясниш как по-точно да я инстална.. Аз сега я пускам да се сваля, след което я разархивирам в Program files и ще видя какво ще се получи!? :(

AniBG
09-11-2011, 09:27
Относно това: http://bg.wordpress.org/docs/clean-install/ Пише, че трябва да създам база данни в MySQL.. Регнах се там, но не разбирам как по-точно да създам тази база данни и съответно какво да попълня във файла config.php Малко помощ относно това+горния въпрос!? :oops:

spas4ovoto
09-11-2011, 10:32
Значи, пак да кажа - това не е програма, а платформа за изграждане на сайт (ох, някой, който е по-добре с понятията от мен, да вземе да помогне, че и аз не знам как да го обясня). Тази система се качва на сървър в нета и там се разархивират файловете. За да го направиш, трябва или да си купиш хостинг и домейн (разгледай цените на www.superhosting.bg), или да си намериш безплатен хостинг в нета (честно казано, не съм ползвал безплатен хостинг, така че ще трябва да си избереш - http://tinyurl.com/3ffb7qu).
След като се сдобиеш с хостинг, бил той платен или безплатен, от контролния панел на хостинга си създаваш база данни (не е трудно - ще те накара да въведеш име, парола и подобни неща) и потребител за базата данни.
Чак тогава стигаш до инсталацията на Wordpress-a - разархивираш я на сървъра и инсталираш, като следваш стъпките и попълваш полетата. Ако имаш проблем с инсталацията, ще мога дати помогна най-рано тази вечер или утре през деня.

Ако всичко това с хостинги и плащания не те устройва, можеш да си създадеш безплатно блога на www.bg.wordpress.com, но там няма да имаш възможността да качваш допълнителни плъгини и темплейти и ще трябва да ползваш само вградените такива (но можеш да си сложиш контактна форма, каквато искаше).

Надявам се този път да съм бил по-ясен и да съм се изразил по-добре, че нещо много понятия станаха и взех да се бъркам. Ако има нещо - питай пак. :)

EDIT: Ако си направиш блог по втория (безплатния) начин, адресът му ще е нещо от сорта на - www.ИМЕТО-НА-БЛОГА-ТИ.wordpress.com

AniBG
09-11-2011, 12:27
Колкото до блога имам си блог, отдавна съм си правила блогове в Уърдпрес, но никога не съм сваляла приставката.. Пък и питам за този формуляр, защото ето например в този сайт: http://bosscpbg.wordpress.com/%D0%B4%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%B8/graphic-shop/ виж как на съответната страница си е сложил такъв формуляр!

programings
09-11-2011, 13:16
Въпросният блог на безплатен или на платен хостинг е?

spas4ovoto
09-11-2011, 13:28
Колкото до блога имам си блог, отдавна съм си правила блогове в Уърдпрес, но никога не съм сваляла приставката.. Пък и питам за този формуляр, защото ето например в този сайт: http://bosscpbg.wordpress.com/%D0%B4%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%B8/graphic-shop/ виж как на съответната страница си е сложил такъв формуляр!
Мда, както казах и ти можеш да си сложиш. Ето тук е обяснено - http://en.support.wordpress.com/contact-form/

Между другото, извинявай, че те въртях толкова време, като ти обяснявах как да си инсталираш плъгина, просто мислех, че блогът ти е направен със системата от wordpress.org, а не безплатно на wordpress.com :)

AniBG
09-11-2011, 18:40
Няма проблем за това, повече информация никога не е излшна ;) Въпросът е просто как да си сложа този въпросен формуляр на страницата ми, но един вид нали аз да си го направя и по-трудното как да си го направя отговорите да ми бъдат пращани на мейла.. Това, което ми дадоха за google docs е добре смисъл избираш си какво да представлява, но е малко големичко в сравнение със страничката, че и от двете страни имам ленти, а и заглавието и инфото, което там е задължително ми пречи.. Искам просто да го направя като сайта, който дадох по-горе! Просто помня, че имаше сайт, в която отстрани има възможност да си изтеглиш въпросни колони, да си избереш примерно колко реда да ти е дълъг отговора, какво да пише над него (примерно име, мейл..) и тн. Иначе това, което ми даде много ми помгона, много благодаряяя!! :-) :-) :-) :-)

spas4ovoto
09-11-2011, 18:58
Няма проблем за това, повече информация никога не е излшна ;) Въпросът е просто как да си сложа този въпросен формуляр на страницата ми, но един вид нали аз да си го направя и по-трудното как да си го направя отговорите да ми бъдат пращани на мейла.. Това, което ми дадоха за google docs е добре смисъл избираш си какво да представлява, но е малко големичко в сравнение със страничката, че и от двете страни имам ленти, а и заглавието и инфото, което там е задължително ми пречи.. Искам просто да го направя като сайта, който дадох по-горе! Просто помня, че имаше сайт, в която отстрани има възможност да си изтеглиш въпросни колони, да си избереш примерно колко реда да ти е дълъг отговора, какво да пише над него (примерно име, мейл..) и тн. Иначе това, което ми даде много ми помгона, много благодаряяя!! :-) :-) :-) :-)
Не разбрах - линкът за Wordpress, който ти дадох, беше ли ти от помощ? Т.е., успя ли да си направиш форма за контакт?

AniBG
09-11-2011, 19:07
Дамм, мерси много! Виж, писах ти л. съобщението

AniBG
09-12-2011, 09:01
За да не правя отделна тема ще пиша отново тук! Този път отново става дума за Wordpress и страничните му ленти в блоговете... Или по-скоро за HTML кодове, които ще използвам там! Таа... Да минем директно на въпроса 8-) : Някой знае ли как с HTML код мога да центрирам дадено изображение!? Помня, че беше нещо от сорта на center... но преди и след него имаше още нещо, което не помня! Мерси предварително! :-D

Lucho
09-12-2011, 09:21
Пробвай с:


<div align="center">link-kum-snimka</div>

AniBG
09-12-2011, 09:38
Мерсии многооооо :grin: :grin: :-) :-) :-)