PDA

View Full Version : проблем със стомаха ...



pre77ysmile
09-07-2011, 17:55
ами реших да ви попитам дали има повод да се притеснявам..така.. понякога много ме боли стомаха,така все едно не съм яла от години,при положение,че съм се наяла преди 30 мин ...подлагала съм се и на строги диети,но вече спрях,сега просто ограничавам храната-не ям пържено,панирано,сладко и т.н
та исках да попитам според вас на какво може да се дължи това...и дали трябва да се тревожа ..

badsector
09-07-2011, 18:33
Като се храниш неправилно е нормално да имаш здравословни проблеми.

ThisIsMe
09-08-2011, 09:27
На колко години си?
Строгите диети са ти изиграли лоша шега.Регулирай режима си на хранене!

kalpazanka
09-08-2011, 09:29
Отиди при гастроентеролог. Не подценявай болката 30 мин след нахранване.

pre77ysmile
09-08-2011, 11:23
на 14 съм ;)

ThisIsMe
09-08-2011, 13:26
на 14 съм ;)


На 14 и спазваш строги диети?
Организмът ти още расте и за него е жизнено важно да получава нужните хранителни вещества,а ти го лишаваш от това и очакваш всичко да ти е наред?
Ти вече си си докарала стомашен проблем.Отиди при гастроентеролог и не се подлагай повече на пълно гладуване!Защото под "строги диети'' разбирам точно това.

gugenceto2
09-08-2011, 14:08
Може да не ми повярвате ама аз до сега не съм била на никакви диети и съм си на ред :D :D Спорта оправя всичко стига да е до килограми и фигура а иначе за определени здравословни проблеми си ги има.

Red_Hair
09-08-2011, 14:19
Ами възможно е да имаш проблем, тъй като нередовното или по-скоро диетичното ти хранене и цигарите, които предполагам обичаш да пушиш с кафе сутрин на гладно, могат да ти докарат главоболия.Съгласен съм с мненията отгоре.Иди на специалист.Лошо е щом чувстваш тежест и болка след хранене.Ще си съсипеш стомаха.Предполагам ти е ясно, че в стомашната кухина се отделя солна киселина, която не е никак безопасна.Хубавото е, че лигавицата отделя слуз, която не позволява на HCl да разяде перитонеума.Лошото е, че като не се храниш редовно ензимите и киселината няма с какво да влязат в контакт и в един момент тази защитна слуз ще бъде безполезна.От там нататък идват много неприятности.От солната киселина се получават възпаления на лигавицата или т.н. гастрити, в последствие язвени образувания и като цяло много страдания.Освен това, което ще ти каже лекарят, аз те съветвам да спреш да пушиш, защото това вреди на почти всяка една клетва в тялото и се храни нормално и с по-леки храни за да не се получат нежелани последствия. :) take care V

pre77ysmile
09-08-2011, 18:21
благодаря ви :)