PDA

View Full Version : више в чужбина



strawbery
09-07-2011, 19:37
Искам да попитам в кои странни обучението е безплатно или поне по-евтино от Великобритания и САЩ. Също така неанглоговорящи
страни предлагат ли обучение на английски език.

spas4ovoto
09-07-2011, 20:26
За безплатно - не съм чувал. В Германия по принцип се предлага добро образование, но там ти трябва немски език. Иначе имам познат, който учи в Австрия - ще трябва да го поразпитам.

BlackSugar
09-07-2011, 20:39
ОМГ! За къде си тръгнал ти бе- да пишеш виШе?! ВИШЕ! Що направо не написа вишу? На къде отива светът.. И си тръгнал за чужбина :-o

spas4ovoto
09-07-2011, 20:56
ОМГ! За къде си тръгнал ти бе- да пишеш виШе?! ВИШЕ! Що направо не написа вишу? На къде отива светът.. И си тръгнал за чужбина :-o
Добре, че там поне не искат българска граматика. 8-) Иначе половината от нашите студенти нямаше да бъдат приети никъде.

BlackSugar
09-07-2011, 21:18
ОМГ! За къде си тръгнал ти бе- да пишеш виШе?! ВИШЕ! Що направо не написа вишу? На къде отива светът.. И си тръгнал за чужбина :-o
Добре, че там поне не искат българска граматика. 8-) Иначе половината от нашите студенти нямаше да бъдат приети никъде.

Да, той 1 елементарна дума на родния си език не може да напише за друг не мога и да си представя :D Ама в БГ и с двойки ги приемат, така че ще изкара вишету някак си

diksi
09-07-2011, 23:12
начи, хората са ти казали..више няма. отг на темата ти е не. край. клас дисмисд

reperw
09-08-2011, 08:35
Безпалтно е в
Швеция, Дания, Германия ( но не на всякаде) Има и програми на анг...

В Германия ти искат среден успех 5.50+ ... и + тфа са ми казвали ,че видят ли българин вобще не му гледат документите ,а го режат направо....

_InSaNe_
09-08-2011, 09:27
аз лично ще кандидатсвам в Дания, там всички такси са ти покрити,ти си плащаш единствено учебниците... единственото което е че няма стипендии за чужденците точно поради тая причина че не плащаш обучение

TenderRebel
09-08-2011, 11:52
В Шотландия бакалавърската степен също е безплатна. Тегли се държавен кредит ,който след това един вид ти се анулира. Както вече казаха безплатно е още в Швеция ,Дания ,а мисля че и във Финландия. Кофти е обаче ,че в Дания медицината и правото се преподават на датски и мисля, че никъде няма възможност да ги учиш на английски. В Холандия също е много хубаво макар и да не е напълно безплатно. Средно таксата е около 1700 евро, което в сравнение с таксите в Англия ,е направо нищожно ниско. :)