PDA

View Full Version : Англия =]



summerxtime
09-07-2011, 19:43
Хей , ъм нова съм във форума и съжалявам ако темата се повтаря.И така .. Винаги съм си мечтала да замина да уча в Англия.Сега сестра ми е първа година в колеж в Лондон.
Има възможност след като да завършха седми клас (тази година ще съм седми =) ) да замина при нея (ако е от значение ще съм със семейството си).И понеже от темите тук разбрах , че има доста хора в Англия , реших ,че това е идеалното място да ви попитам няколко въпроса за основното образование там.
1.Как е образованието там?
2.На коя дата започват?(тъп въпрос но съм чувала много различни дати)
3.По-трудно ли е от България? (чувала съм ,че на по-малките деца им е по-лесно , но незнам за по-големите)
Мисля ,че е това за сега!Ако имам още въпроси ще питам :P :P

Leticcia
09-08-2011, 12:23
Образованието в Англия амиии.... не мисля, че е по-добро от това в родината.Та те даже не смятат, защото имат калкулатори! Но от друга страна там е по-вероятно да си намериш работа след завършването.Да знаеш само, че учат по-дълго, но имат доста ваканции :)

summerxtime
09-08-2011, 12:30
Да също знам и , че се заплаща някъде около 9000 лири на година.Или нещо такова.

crystalicks
09-08-2011, 21:51
1. Много е важно къде ще учиш- в колеж, частно училище, държвно училище или така наречените "international schools", но като цяло е добре. 10 и 11 клас се държат матури а после 12 и 13 клас е колеж. Имай предвид, че ти сама можеш да избереш какви предмети ще учиш. А, и както казаха преди мен, ваканциите са много, но по-кратки. Лятната е от средата на юли до началото на септември. Октомври, Февруари и Юни имаме 1 седмица ваканция. :D
2. Това зависи от самото училище, но попринцип е около 5 Септември някъде.
3. Не мога да ти кажа- само 1 клас съм карала в бг.
Ако имаш други въпроси, питай. :)

summerxtime
09-09-2011, 12:05
Предполага се,че ще съм в държавно училище. :D Мерси за отговорите :*

Aniiiii
09-16-2011, 13:35
В Държавно училище не се плаща. Чула си за университетите...

10, 11 клас - както казаха матури .. не са много трудни, но си трябва учене ако искаш хубави резултати и хубав колеж после.
В колежа е трудно - доста! Но пак зависи от това какво искаш да учиш...

n3ri7ka
09-17-2011, 20:21
Под 19 години не се плаща. Лично аз мисля, че е много много по-лесно от BG. Тази година започнахме на 7.09. Края на октомври, края на февруари и юни имаме така нареченият half term. Коледната и Великденската са си отделно. След 11 клас има "матури"- GCSE-та. Изкарах ги през юни с най-високите възможни оценки, въпреки че само от година съм в Англия. Карах курс и в колеж- супер айляк- и него искарах с най-високата възможна оценка. Сега карам A levels- подготовка за университет, но се оказва, че всичко, което ще учим тази година съм го учила в BG. (там завърших 10 клас и дойдох в UK). Та ако искаш да ти е лесно ученето, наблегни на езика и идвай. Успех!

summerxtime
09-18-2011, 10:31
Нямам проблем с езика. Най-спокойно съм говорила с великобританец и се разбирахме по-вече от прекрасно . :D Иначе благодаря :]