PDA

View Full Version : Спешно ОСНОВА ЗА ЛИЦЕ



roshlichka
09-07-2011, 20:09
Здравейте! Понеже не съм много наясно, може ли да ми кажете какво точно представлява основата за лице - като крем или приличаща на ФДТ. И ако може да ми кажете някои от които сте доволни, защото ще си купувам, а не знам каква?

brutaLxxbunny
09-07-2011, 20:19
Обикновено си е нормален крем.Моята кожа е мазна и съм ползвала на Балеа матиращ крем,в зелена опаковка е.Другото,от което съм още по-доволна е Биодерма Себиум.Каква е твоята кожа?Много от дневните кремове също могат да се ползват за основа.

roshlichka
09-07-2011, 20:30
Кожата ми е суха, даже много. Мерси за предложенията. Ще ги погледна :)

PullMeCloser
09-07-2011, 20:47
Зелените серии съм забелязала, че неса много добри основи. Овобено на Виши зеленото кремче, върху него никакв грим не може да се сложи. Много добра основа е на Iwostin хидратиращта емулсия със SPF20, както и AQUAporin на Eucerin.

Rebirthing
09-08-2011, 07:02
Основа и крем НЕ са едно и също нещо ! Въпреки това може да използваш крема като основа. По принцип основите са прозрачни, но някои от тях имат и цвят. Мога да ти препоръчам основа за цялото лице на Gosh и на Artdeco. Ако кожата ти наистина е много суха, слагай и хидратиращ крем преди това.

roshlichka
09-08-2011, 12:39
а какво мислите за това?

http://www.nivea.bg/products/face-care/essentials-all-skin-types/essentials-normal-to-mixed-skin/Make-up-Starter-Fast-absorbing-Cream_UA_

някъде четох, че е много добра основа, но не знам. Не съм сигурна. Кажете си мнението

Rebirthing
09-09-2011, 13:23
Това е за нормално до смесена кожа, пишеш, че твоята е доста суха, би следвало, че не е най-подходящия продукт...

roshlichka
09-09-2011, 13:51
от тази серия на Нивеа има и за суха и чувствителна кожа. Интересува ме дали грима ще се запази повече и дали това е основа или просто крем за лице.

anonymous708973
09-09-2011, 14:06
Аз използвам матиращия крем на Балеа за основа.

Попринцип основите са безцветни, но има и флуиди, които са с цвят.