PDA

View Full Version : Незасищащ се глад!!!1



Team
09-08-2011, 11:48
Здравейте, на 17 съм и имам огромен проблем.Винаги съм бил пълничък но последната 1 година вече стана проблем. ПОследната година качих 20 килограма. Немога да се заситя с харана ям и още докат ям съм гладен приключвам с аденето и усещам че стомаха ми ще се пръсне и пак съм гладен... Нещо страшно е. а като не ям ставам нервен и почва едно такова да ме боли главата. Нее проблем да почна диета ама ме интересува късен пубертет ли е или е нещо по сериозно? да потърся ли доктор?

kalpazanka
09-08-2011, 11:51
Да те види лекар.

diksi
09-08-2011, 11:53
яж по-бавно и на по-малки порции, но по-често..старай се винаги да има какво да дъвчеш, но да не е толкова хранително
да, отиди на доктор, не е задължително да е сериозен проблем, но е добре да се посъветваш с някой квалифициран

Team
09-08-2011, 12:03
само да вметна че заради килограмите вдигам кръвно до 170-180 и ми забраниха да тренирам щото щело да ми се пръсне сърцето... ще отида при личния да ме упъти за специалист

D3NG3rZ0N3
09-08-2011, 12:39
Отиди на лекар! Може да имаш булимия.

badsector
09-08-2011, 14:12
...Може да имаш булимия.
А?

Ядеш основно бързи въглехидрати, а явно си предразположен към силно отделяне на инсулин, дори е възможно да си нулева кръвна група. Така като нагънеш хамбургера с картофки и ти се вдигне инсулина, той прави две много гадни неща - казва на тялото ти да складира кръвната захар като мас и забранява на черния дроб да си пусне запасите от гликоген, за да нахрани мозъка. Така мозъкът стои гладен и ти казва да продължиш да се тъпчеш. След известно време се предава и изпада в авариен режим и ти се доспива. Това, което можеш да направиш, е да смениш бързите въглехидрати с бавни (пресни плодове и зеленчуци), да ядеш повече протеин и да приемаш растителни мазнини, които стимулират нек'ва си жлеза, която отделя хормон, който влияе на центъра за ситост в мозъка и му казва, че вече не е гладен. Общо взето трябва радикално да промениш начина си на хранене. И половин час преди хранене пий поне една чаша вода.

Red_Hair
09-08-2011, 14:38
Булимия!?.... по-скоро лакомия!Не е лошо да се храни човек, но вземи да спортуваш малко де.Да тичаш, да блъскаш в залата, да повъртиш колелото.Не става по цял ден да си гледаш фейса, да се тъпчеш и дунапренът на стола да е приел формата на потния ти задник!С това тегло, калориите, които приемаш на ден трябва обезателно да изразходваш, че даже и повече.Но как да стане като се тъпчеш само с наситени мастни киселини.Спорт, друже, спорт и без фаст фуудс.И ако не можеш сам да контролираш лакомията си едва ли има толкова ерудиран лекар, който да ти помогне.И едно златно правило....Ако ти не си помогнеш Сам - и Бог не може да ти Помогне!

D3NG3rZ0N3
09-08-2011, 15:35
Булимия- неутолим глад, съпроводен от слабост и болки в корема.

krasiveli
09-08-2011, 20:19
...вземи да спортуваш малко де...

Човекът написа, че може да му се пръсне сърцето ако спортува. Може би след като отслабне - да, но преди това - не.


Иначе badsector даде всичката нужна информация.

Red_Hair
09-09-2011, 08:26
Е извинявай, ама нито аз нито някой друг би си помислил, че ще започне да бяга олимпийските дисциплини и да дърпа самолети с въже.Бъдете малко по-абстрактни бе хора.Имах предвид като за начало да започне да се движи, да ходи.Боже, Господи!

skate
09-09-2011, 11:34
хахцахьахаха прочетох насираш се от глад